KurslarKaya Sanat BlogMüzik Kursları

Menemen Müzik Kursu

İzmir de müzik kursları olarak veya Menemen müzik kursu olarak sizlere yardımcı olmaya çalışan bir kurumumuz var. Özellikle küçük öğrencilerimizin müzik hayatına yeni başladıklarını düşünürsek çok ayrıntılı düşünüp doğru yönlendirmeleri yapmamız gerekecektir.

Bu durumda sadece sizler değil biz eğitmenler de dikkatli olmalı uzun vadede kendini geliştireceği ne varsa o müzik aletinden başlanmalıdır. Yönlendirirken muhakkak öncesinde öğrenci adayımız ile konuşulmalı direkt kursa yazdırılmamalıdır.

5 ile 8 yaş arası bizlerin istediği aslına bakarsanız kafasında kesin bir enstrüman ile beraber gelmemişseniz öğrencimizi piyano çalmaya yönlendirmek isteriz. Piyano çalmak bu yaşta ki çocuklarımız için algılarını ve matematik zekasını mükemmel derece geliştirecektir.

Kaya Sanat Akademi bünyesinde hem online hemde eğitim kurumumuz bünyemizde piyano, keman, bateri, gitar, şan, yan flüt, bağlama, çello, klarnet, ud, saksafon, ney ve cümbüş kursları vermekteyiz. Kurucumuz Eren Kaya ile beraber sizler sayesinde büyümeye devam ediyor.

Sadece Menemen müzik kursu olarak değil; Bornova, Bayraklı, Buca, Alsancak, Bostanlı, Çiğli, Konak, Karşıyaka gibi ilçelerden ve İzmir müzik kursundan da bir çok öğrencimizin bizlerle beraber enstrüman öğrenmesi bizleri çok sevindiriyor.

Enstrüman almadan başlayabilirsiniz

İzmir müzik kursu olan Kaya Sanat Akademi il önceliğimiz sizlerin çok fazla bütçe ayırmadan bu hobiye ulaşabilmenizdir. Bundan dolayı ilk 2 ders enstrüman almayabilirsiniz. Kursumuzun enstrümanlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bizler bu 2 derste neler yapacağınıza,sevip sevmeyeceğinizi değerlendirip bunun sonunda sizlere enstrüman alma konusunda yönlendirmek isteriz. Enstrüman alırken biz Kaya Sanat Akademi müzik kursları olarak sizlere hangi marka,hangi model ve en önemli olan bütçeniz doğrultusunda bu araştırmaları sizlerle beraber yapıyoruz.

Menemen müzik kursları

Sadece enstrüman öğrenmek değil bunu sergilemeniz gerekir

Bizler müzik kurslarına gidip ders alıp tekrar eve dönmenin belli bir süre sonra sıkıcı olacağını düşünüyoruz. Yani müzisyenler alkış ve tebrikten tekrar canlanır. Bizleri ayakta tutan açıkçası beğenilme duygusunu yaşamaktadır.

Bizler öğrencilerimizin çaldığı küçük bir melodide olsa hemen yanına piyano ile eşlik edip orkestra bilincini sağlamasını ve daha sonrasında eşlikli çalmaktan keyif almasını sağlıyoruz. Böylelikle hem yaptığı aktiviteye daha da önem gösterir hemde ders haricinde yapılan bu etkinlikler ile daha fazla sosyalleşmesi sağlanır.

Birebir dersler ile en kısa sürede çalmanızı sağlıyoruz

Menemen müzik kursu olan Kaya Sanat Akademi ile beraber derslerimizi birebir veya maksimum 3 kişilik sınıf seçeneği ile yapıyoruz. Bu durumda birebir dersler ile öğretmenlerimiz bir ders saati boyunca enstrüman ile sizlerin karşısında oturarak örneklemeler yapıyor.

Anlamadığınız yerleri tekrar anlatarak hızlı şekilde ilerlemenizi sağlamaya çalışıyor. Böylelikle enstrüman öğrenme ortalamasını çok kısaltmış oluyoruz.

5 ile 8 yaş çocuklar için önceliğiniz İzmir piyano kursu olsun

Son zamanlarda çocuklarımızın tablet telefon gibi teknolojik aletlerle ilgilenmesi bazı durumlarda çocuklarımızı olumsuz etkiliyor. Bu tür alışkanlıklar da beyin düşünmeyi duraklatıp daha çok durağan hale geliyor.

Bundan dolayı beyni çalıştıracak egzersizler yapılmalıdır.Bu egzersizler gün içerisinde yani günlük yaşamda yaptığımız aktiviteler arasında yoktur. Yani beynimizin iki tarafını çalıştıracak bir günlük alışkanlık yemek yemek,spor yapmak vs. bu tür aktiviteler de beynin bir kısmı çalışır.

Amacımız aynı andan iki beyin lobunu devreye sokmaktır. Piyano ve bateri kurslarında bu mümkündür. Özellikle piyano kursunda her iki elinizi birbirinden bağımsız kullandığınızı düşünürseniz bu tamamen istediğimiz sonuçları bizlere gösterecektir.

1.Yılımızda 950 Kişilik Konser Vermek Çok Güzeldi

Kaya Sanat Akademi öğrencilerimiz ile oluşturduğumuz en küçüğü 8 yaşında en büyüğü 35 yaşında olan öğrencilerimiz ile oluşturduğumuz Kaya Sanat Rock Orkestrası adında bir konser verdik. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan fizik tedavi alması gereken bir çocuğumuza yardım konseri yaparak destek olmaya çalıştık.

Büyük günün sonunda sahnede 35 kişi salonda ise 950 seyircimiz vardır. İlk yılımızda bunu başarmak mükemmel duyguydu. Öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyoruz.

Kaya Sanat Akademi Senfonik Rock Konseri

Kaya Sanat Senfonik Rock Orkestrası-İzmir Marşı

Kaya Sanat Senfonik Rock Konseri-Uçak Yaparım

İzmir Müzik Kursu

İzmir’de müzik kursu almak isteyenler için hem online hemde eğitim kurumumuzda müzik kursu alabilirsiniz. Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi enstrümanlar da eğitim alabilirim?

Menemen müzik kursumuzda tüm enstrümanların eğitimi kişiye özel programlar belirlenerek verilmektedir. Yani bir metot herkese uygulanmamaktadır. Her ders sonrasında sizlere çıktı olarak verilip size özel yavaş yavaş metodunuz oluşturulmaktadır.

Yeriniz nerede?

Yerimiz İzmir’in merkezinde Karşıyaka’dayız. Karşıyaka İzban yakınındayız. Bostanlı vapur iskelesinden 13 dakika Karşıyaka vapur iskelesinden 12 dakika Karşıyaka İzban’dan 6 dakika uzaklıktayız.

Çalışma saatleriniz nasıl?

Çalışma saatlerimiz sabah 09.00 akşam 22.00 arasındadır. Mesai veya vardiya sistemi ile çalışan yetişkin bireylerimiz kurs alabilmeleri açısından akşam 22.00’a kadar ders alabilmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir