KurslarMüzik Kursları

🎤 İzmir Şan Kursu

M.E.B Onaylı ve Öğrenme Garantili İzmir Şan Kursu

İzmir şan kursu veya online şan eğitimi almak isteyen veya online şan dersi almak isteyen tüm öğrencilerimizin aklındaki soruya bu yazımızda detaylıca yanıt veriyoruz. Şarkı söylemek ciddi derecede ruhunuzu rahatlattığı gibi zihninizi boşaltmaya da yardımcı olur. İzmir şan kursu eğitimi alırken bizler sizlere nasıl doğru şarkı söylenir, güzel söylemek için sizlere hangi teknikler gerekir, hangi şarkıları söylemek sesinizi daha ön plana çıkarır? Bizler bu konularda uzman şan eğitmenlerimiz ile sizlere yardım etmeye çalışıyoruz.

Şan dersi süresi ne kadar sürüyor? Yani bu eğitimin veya şan deri kurunun ne kadar süreceğini merak ediyor. Kaya Sanat Akademi şan dersleri sadece İzmir’de şan kursu değil online olarak bir çok ilde veya Avrupa ülkelerinde eğitimlerine devam eden İzmir’in ve Türkiye’nin sevilen sanat akademilerinden birisidir.

Şan derslerinin içeriği hakkında sizlere bir video çektik. 

Öncelikle şan dersleri 2 şekilde yapılır. İlk olarak grup dersi olarak ikinci olarak da özel ders olarak yapılmaktadır. Grup dersleri şan kursları için çok verimli olacağını garanti etmediğimiz eğitim şeklidir.

Grup şan derslerini tercih eden öğrencilerimiz biraz daha keyifli zaman geçirmek ve koro mantığı ile şarkı söylemek isteyenlerin tercih ettiği sistemdir.

İzmir / Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde M.E.B onaylı şan kursları vermekteyiz. İzmir şan kursu fiyatları ve eğitim programı için bizi arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

Şan Kursu Olmazsa Olmaz Mı?

Şan kursu aslına bakarsanız bizlerin sizin sağlığınız açısından almanızı istediğimiz bir kurstur. Çünkü sağlığınız açısından sesinizi iyi kullanmanızı sağlayacak bir takım egzersizler var. Bu egzersizler ile daha sağlıklı şarkı söyleyebilir daha sağlıklı konuşabilir ve uzun süreli performans sağlayabilirsiniz. 

Ama tabi ki de illa şan dersi almadan şarkı söyleyemezsiniz demek çok iddialı ve gereksizdir. Bizim sizin üzerinizde sağlamaya çalıştığımız temel etki boğazınızı yormadan daha rahat şarkı söylemek, tizlere çıktığınızda ses kısılması yaşamamanız ve tonlarınıza hakim olmanızı sağlamaktır. İzmir de şan dersi alanların mutlaka ilk derslerinde söylediğimiz şeylerden bir tanesi rahatça tedirgin olmadan acaba detone olur muyum kaygısı yaşamadan şarkı söylemenizi gerçekleştirmektir.

Aslında şan kursu almaya karar verdiğiniz zaman ciddi bir araştırma yapmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. İzmir de şan kursu yazdığınız zaman her karşınıza çıkan şan eğitiminde uzman olduğunu düşünmemelisiniz. 

Şan deneme dersine gittiğiniz zaman mutlaka sizin için neler yapılacağını neler öğretileceğini bilmeniz gerekmektedir.


Çocuklar da Şan Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocuklar da şan eğitimi veya şan dersi alırken özellikle çok dikkatli olunmalı ve ses aralığı iyi belirlenmelidir. Şan eğitimi esnasında özellikle çocuklar ile çalışılırken çok daha bilinçli eğitim verilmeli ve ses telleri zorlanmamalıdır.

Türk Sanat Müziği Şan Eğitimi

🎤 İzmir Şan Kursu

Şan eğitimi denilince sadece batı müziği şan eğitimi akla gelir. Piyano ile beraber yüksek ses ile tekrarlanan standart şan egzersizleri yapılmamaktadır. Özellikle şan kursuna gitmek isteyen öğrenci adaylarımıza bizler neden şan eğitimine ihtiyaç duydunuz sorusuna cevap ararız. Çünkü şan dersi sadece şarkı söyleme dersi değildir. 

Şan dersi içeriğinde ağız yapısı , nefes kontrolü , tonlama gibi bir çok başlıkta çalışmaları içerir. Özellikle Türk Sanat Müziği Şan Eğitimi makamsal bir müzik olduğu için çok daha teknik ve zevkli bir eğitimdir.

Örneğin sizler hicaz makamından bir şarkı söylemek istiyorsunuz fakat hicaz aralığı ile ilgili probleminiz var bu konuda bizler o makamı sizlere baştan sona hakim olacağınız şekilde çalıştırıyoruz. 

Türk Sanat Müziği Şan Eğitimi Ders İçeriği

 • Türk Sanat Müziği Usül Bilgisi
 • Türk Sanat Müziği Repertuvar Çalışması
 • Türk Sanat Müziği Makam Bilgisi
 • Türk Sanat Müziği Eşlikli Eser Okuma
 • Türk Sanat Müziği Diyafram Ve Nefes Kontrolü 

Şan Kursu Ders Programı

 • İsteğe göre birebir özel ders alabilirsiniz. Grup derslerinde indirim yapıyoruz.
 • Esnek çalışma saati 09:0022:00
 • İlk olarak müzik kulağına bakıyoruz.
 • Diyafram nefesi kullanmayı öğretiyoruz.
 • Ağız, dış, gırtlak pozisyonunu öğretiyoruz.
 • Ses tellerine zarar vermeden şarkı doğru şarkı söylemeyi öğretiyoruz.
 • İstediğiniz müzik tarzı konusunda doğru seçimi yapmanızı sağlıyoruz. Örneğin: Rock formatı ile söylenilen bir şarkı için farklı teknikler kullanılır, türkü formatı ile söylenilen ezgiler için farklı teknikler kullanılır. Tamda bu noktada doğru yönlendirmeleri yapıyoruz.
 • Gırtlak kullanımı, falset , trill , çarpma
 • Ayda bir kere piyano eşlikli 5 eserlik canlı performans sergilemenizi sağlayacak etkinlikler yapıyoruz.
 • Belli seviyeye gelen şan öğrencilerimizi profesyonel stüdyoda kayıt alıp bu kaydı sizlere hediye ediyoruz.
 • Yaşar Üniversitesi Opera Şan mezunu eğitmenlerimizin düzenlediği ses eğitimi workshopları (Ses nasıl oluşur, Şarkı söylemek için doğru pozisyon nedir, Ses tellerimizin yapısı nasıldır?, Ses tellerimizi yanlış kullanırsak nelere yol açar?, Herkes şarkı söyleyebilir mi?, Güzel ses nedir? ve nasıl oluşur, Şan eğitimi alınarak güzel şarkı söylenir mi?)
 • Repertuvar çalışmaları (Tarzınız ile ilgili söyleyeceğiniz eserlerin doğru tonda ve ses genişliğinize uygun eserler seçmekteyiz)

Online şan kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl sesimi geliştirebilirim ? Şan konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/online-san-kursu sayfasını ziyaret etme zamanı.

Sese Zarar Veren Yiyecek Ve İçecekler

 • Sesin düşmanı sigaradır. Ses telinizin üzerinde bir katman oluşturur ve ses telinizde kalınlaşmalar oluşturur.
 • Asitli içecekler kola gazoz vs bu içecekler reflü gibi sorunları da beraberinde getirir. Sağlıklı şekilde şarkı söyleyemezsiniz.
 • Kafein içeren kahvelerden uzak durmalısınız. Günde maksimum 1 Türk Kahvesi hakkınız olduğunu unutmayın.
 • Alkol içerisinde de asit olduğundan dolayı özellikle şan dersi zamanınız da tüketmemeye özen göstermelisiniz.
 • Çikolata ve çok fazla şekerli yiyecekler ses telinizi kurutarak öksürük yapacaktır. Bol bol su tüketmelisiniz.
 • Sigara kullanıyor olabilirsiniz fakat sigara içilen yer de de durmamaya özen göstermelisiniz.
 • Günümüz de stres hepimiz için bir sorun haline gelmişken şan derslerinin olabildiğince tadını çıkarmalısınız. Sesinize zarar veren durumlardan biriside stres kaynaklı ses telinizi zorlamanız olacaktır.

Neden Kaya Sanat Akademi?

 • Her yaşa uygun çalışma programları
 • Haftanın 7 günü Sabah 09:00 Akşam: 22:00 arası açığız.
 • Ayın belli günlerin de tamamen ücretsiz etkinlikleri, etkinlikler sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
 • İzmir’in her yerinden kolay ulaşım olanağı
 • Ders dışında sınırsız etüt imkanı (Ders saatleriniz dışında istediğiniz zaman gelip istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.)
 • Derslere geldiğinizde sanat merkezimizde bulunan enstrümanları ücretsiz kullanabilirsiniz.

Konusunda uzman eğitmenlerimiz der ki; Güzel şarkı söylemek için ses oktavının çok geniş yada dar olması bunu belirlemez. Doğru eğitmen ile size göre hazırlanan plana uyarak sağlıklı bir şekilde şarkı söyleyebilir tizlerinizi – peslerinizi yani oktavınızı genişletebilirsiniz.

Şan Kursunda Başarılı Olmak İçin Yapmanız Gerekenler!

Şan eğitimi almaya daha sağlıklı şarkı söylemeye karar verdiğiniz zaman sizlere lazım olacak bir kaç ip ucu vermek isteriz.

Öncelikle şan kursunuzun olduğu gün neler yapmalısınız?

 • 2 saat önceden yemek yemeyi tamamlamanız gerekmektedir. Çünkü şan dersi esnasında egzersiz yaparken sizleri rahatsız edebilir.
 • Türk kahvesi gibi ağzınıza yapışan içecekler içmemeye özen göstermelisiniz.
 • 1 bardak su içip yanınıza da 1 bardak su alarak derse girmenizi ses tellerinizi sürekli nemli tutmaya özen göstermelisiniz.
 • Şan eğitiminizin olduğu gün sesinizi açmak adına şarkı söylememeli ve çok fazla bağırmamalısınız. Sesinizi olabildiğince dinlendirmelisiniz.
 • Şan kursu ders içeriğinde söyleyeceğiniz eseri veya egzersizin son halini şan eğitmenine kayıt yaptırıp sürekli dinlemelisiniz.
 • Şan dersin de sizlere kişisel plan çıkarıldığından ve bu yolda sizlerin gelişimi için profesyonel eğitmenler ile çalışacağınızdan sizler için seçtiğimiz egzersizleri sıkılmadan yapmalısınız.
 • Şan kursu dışında sizlere ders içerisinde gösterilen eser veya egzersize eşlik ederek kaydetmenizi istediğimiz alt yapının üzerine söylemeye çalışmalısınız. Bu sayede sizin için çalınan piyano ile daha çok motive olursunuz.

Şan Kursu İçin Deneme Dersi İçeriği Nedir?

Öncelikle ailemize hoş geldiniz. Şan dersi almak istediğiniz için sizleri bilgilendirmek bunun yanı sıra şan dersi deneme içeriğinden de bahsetmek gerekir. Öncelikle şan dersi illaki profesyonel anlamda şarkı söylemek isteyenler değil, hobi olarak şarkı söylemek isteyenler için aslında alınması gereken bir eğitimdir.

Şan dersi sadece profesyoneller için değil şarkı söylemek isteyen herkes için çok önemlidir.

Sizler ilk olarak İzmir de şan kursu yazdığınız bize ulaştığınız zaman sizlere ve bizlere uygun bir gün ve saatte buluşuyoruz. Kurumumuza geldiğiniz de lütfen kahve içmeyin sesiniz açısından değil kahve içerek önce sohbet edelim istiyoruz. Sonrasında ise şan dersi eğitmenimiz ile beraber şan sınıfımıza geçip neden şan dersi aldığınız konusunda sizlere soru sorarız çünkü sizlere özel kişisel eğitim planlaması yapıp neler yapacağımızı sizlerle paylaşıyoruz. 

Spor salonuna gittiğiniz zaman sizlere sıra ile yapılacak program verilir. Bu aslında şan kursu ders programı için geçerli olduğunu bilmenizi isteriz.

İzmir Birebir Şan Eğitimi

İzmir’de ses eğitimi dersleri almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Kaya Sanat Akademi olarak her bütçeye uygun ses eğitimi fiyatları sunuyoruz. İzmir’de şan dersi olarak sizlere hizmet sağlayan Kaya Sanat Akademi ile birebir olarak devam edilen şan eğitimlerinde sizler öncelikle kurumumuza gelip ücretsiz deneme dersi aldığınız zaman şan eğitmenlerimiz sizlere neden şan eğitimi almak istediğinizi sorarlar.

Sizlerin talepleri dikkate alınarak yaptığımız deneme dersi ile birleştirilerek hayaliniz de ki performansa ulaşabilmeniz için hangi eksikliklerinizin olduğuna belirleyip bir süre belirleyebiliyoruz.

İzmir’de şan kursu olarak bu süreyi beraber belirliyoruz. Bu süre içerisinde de sizlerle beraber iyi şekilde çalışarak güzel bir tempo yakalıyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersi Alın

İzmir’de uygun fiyatlı şan kursları için tamamen ücretsiz deneme dersi talep etmek için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayabilir randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İzmir Şan Dersi Fiyatları

Ses tellerinizi müzik aleti gibi düşünmeyin. Müzik aletlerinin teli değişir ama ses telleriniz değişmez. Sesinizi sağlıklı bir şekilde kullanmak için konusunda uzman eğitmenler ile çalışmanız gerekir.

Şan dersi fiyatları ve kafanıza takılan tüm sorular için iletişim sayfasından, whatsapp destek hattından ve iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.. Yazının sonundaki randevu formunu doldurarak ücretsiz şan deneme dersi talep edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir şan kursu aramalarınız sonucunda bizlere ulaşarak şan dersi  ile alakalı bir çok sorunun yanıtını bulabileceksiniz.

Sesimin kaç oktav olduğunu nasıl anlarım?

Öncelikle oktav; Ses aralığı demekle birlikte sekiz sesten oluşan ses dizisi, bir do sesiyle ondan sonraki do sesi arasındaki uzaklıktır. Vokalde oktav genişliğini hocalarımız şu şekilde belirliyor;

Ses frekansı bozulmadan inebildiğiniz en kalın ses ayrıca çıkabildiğiniz en ince ses arasında ki nota uzaklığı sizlerin kaç oktav olduğunuzu gösterir. Bu testi tamamen ücretsiz olan deneme dersinden faydalanarak öğrenebilirsiniz!

Şan dersi ile sesim güzelleşir mi?

Kaya Sanat Akademi olarak öncelikle sizlere kendi ses aralığınız içerisinde rahatça şarkı söyleme pozisyonunu oluşturmaya çalışıyoruz. Bu dersler esnasında eğitmenimiz piyano ile beraber belirli egzersizler çalıştırarak doğru ses doğru nefes başlığı altında temiz ,pürüzsüz bir ses kazandırmayı amaçlar.

Şan eğitimi ile belirli bir süre temel düzeyde ses pozisyonu oturtulur. Sonra ki aşama tizlerinizin yada peslerinizi yavaş yavaş genişletmektir. Bu son derece tehlikeli ve önemsenmesi gereken bir konudur. Şayet iyi bir eğitmen olmadığı takdirde ses tellerinizde nodül ,polip ve çeşitli rahatsızlıklar görebilirsiniz.

Doğru tekniklerle çalışıldığında ses aralığınız peslerde ve tizlerde genişler ve istediğiniz ses pozisyonuna kavuşabilirsiniz. Unutmayın ses telleri de bir kastır. Doğru şekilde esnetilir ve çalıştırılırsa çok rahatça ses aralığını genişler.

Şan dersinin faydaları nelerdir?

İzmir’de ses eğitimi dersi almaya başladıktan sonra kişiye özel hazırlanan program ile güzel şarkı söylemek belirli çalışmalar sonucunda mümkündür. Unutulmamalıdır ki piyano kursu, keman kursu için daha doğrusu enstrüman öğrenmek için nasıl belirli egzersizler, pratikler yapılıyorsa ses eğitimi, şan dersinde de aynı şekilde bol pratik bol egzersiz yapılmalıdır. 

Nefesi doğru kullanmak, ağız dudak pozisyonları, ayrıca kişinin ses rengine uygun repertuvar belirlenerek yapılan çalışmalar ile birlikte herkes güzel şarkı söyleyebilir.

Şan eğitimi kaç yaşında alınır?

Şan dersi İzmir eğitmenleri olarak ses tellerinin yapısı ve olgunlaşma süresini göz önüne alırsak ses renginin belirginleşmesi ve modülasyonu oluştuktan sonra şan eğitimi alınması doğrudur. Ergenlik sürecinin ilk aşamasının tamamlanması ile beraber takribi 17/18 yaşlarında sonra ses üzerine basit düzeyde çalışmalar yapılabilir. Şan dersine giriş yapılabilir.

Şan dersinde nota öğretilir mi?

Şan dersinde seslerin doğru notalar  ile söylenmesi gerektiğini biliyoruz. Doğru seslere basılırsa şarkılar kulağa hoş gelecektir. Şan dersinin amaçlarında bir tanesi ise daha az yorularak, ses tellerimize daha az baskı yaparak ve doğru şekilde diyafram nefesi alarak uzun performanslar sergilemektir.

İzmir de şan eğitimi içeriğinde temel müzik eğitimi vermektedir. Şarkı söylemek isteyen herkes temel müzik eğitimi almalıdır. Fakat opera şan tekniği almak isteyen kursiyerlerimiz nota ,solfej armoni gibi müzik derslerini şan eğitimi dersleri sırasında alabilirler.

Temel müzik eğitimini içeriğinde öğrencilerimize detone, sürtone , aralık, pes, tiz, oktav vb. müzik terimlerini öğrenmelerini sağlayıp daha sağlıklı şekilde eğitim almasına olanak sağlıyoruz.

Şan dersleri ne işe yarar?

İzmir şan kursu olarak şan kursu sizlere biraz daha kapsamlı ve teknik gelebilir. Acaba şan dersinde sadece etüt ve egzersizler mi var? Doğru şarkı söylemek aslında doğru teknikle, doğru nefes alımı ile ortaya çıkar. Doğru teknik dediğimiz bu terimin karşılığı ise bol ses açma egzersizi ve diyafram çalışmalarıdır.

Şan dersine geldiğiniz zaman önce her enstrüman da olduğu gibi sesiniz ısıtılır. Şarkı söylemeye elverişli bir hale getirilir. Bunlar eğitmenin sizlerle beraber yapacağı etütler ile gerçekleştirilir. Sonrasında ise örnek bir eser seçilir ve şan tekniği çalışmaları bu eser üzerinde uygulanmaya başlanır.

Opera şan tekniği üzerine ilerlemek isteyen öğrencilerimiz ses açma ,ses ısıtma , diyafram ,ağız kontrolü egzersizlerini daha fazla yapmaktadırlar.

Şan kursunun ortalama süresi yok mu?

Şan derslerinde başarı yakalayabilmeniz için birebir ders almanızı öneriyoruz. Bu dersler de sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi ortaklaşa problemler belirlendiği için aslında sürede ortaklaşa belirleniyor. Yani İzmir’de şan dersi veya Online şan kursunun süresini beraberce belirliyoruz. Fakat ortalama 3-6 ay içerisinde istediğiniz ses pozisyonuna ulaşmanız sağlanabiliyor. Bu süre ortalama süredir. Bizlerin amacı en kısa sürede ve en hızlı şekilde sizleri istediğiniz performansa ulaştırmaktır.

Şan Eğitimi Kimler Alabilir?

Şan eğitimini şarkı söylemek isteyenler alabilir. Ayrıca sesini doğru kullanmak isteyen öğretmenler bunun yanında avukatlar açıkçası sesini sürekli olarak kullananlar ses eğitimini almalıdır. Çünkü ses kısıklığı yaşayan kontrolsüz ses kullanımından dolayı ses teli kanamalarına kadar giden süreçte ses eğitimi alınmalıdır.

Ses Eğitimi Sesi Güzelleştirir Mi?

Ses eğitim, sizler şarkı söylediğiniz de doğru nota ile söylemenize yardımcı olur. Bu şekilde doğru tonda söylediğiniz zaman otomatikman sesiniz kulağa güzel gelecektir. Sonra ki aşamalar da ise ses genişliğinizi sağlamak olacaktır. Yani peslerinizi ve tizlerinizi genişletme işlemleri. Daha sonrasında sizler de evet sesim güzelleşmeye başladı diyebileceksiniz.

Ses Gelişimini Ne Zaman Tamamlar?

Ses gelişimi aslına bakarsanız ergenlik çağı ile 11 yaşında yavaş yavaş başlayıp 18 -19 yaşlarına kadar devam eder. 19 yaşında artık kendi ses rengi ses kalınlığı veya inceliği oturacaktır.

Vokal Eğitimi Nedir?

Vokal eğitimi sesini kullanarak profesyonel veya amatör ses sanatçıları veya performans sergileyenler için ders veren şan eğitmeni veya vokal eğititmeni denir. Vokal eğitimi aslında şarn kursu olarak da anlaşılabilir. Yani şan eğitimi veya şan kursu vokal eğitimi ile aynıdır.

Güzel Şarkı Söylemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Şan eğitimi sizler şarkı söylediğiniz zaman ders esnasında yaptığımız egzersizler ile doğru tona çekme düzenleme sanatıdır. Güzel şarkı söylemek isteyenler öncelikle temel eğitim için şan eğitimi almanızı öneririz. Daha sonrasında ise bol bol şarkı dinlemek ve doğru ton ile beraber söylemek güzel şarkı söylemek için yeterlidir.

Şan Dersi Hafta da Kaç Gün?

Şan dersi normal şartlarda hafta da 1 gün 1 saat birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Grup şan dersi her ne kadar cazip fiyatlı görülse de bu konuda herkesin sesi birbirinden farklı olacağı için ses eğitiminin de farklı olması gerekmektedir. Eğer ki daha hızlı ilerlemek ve sıkı bir çalışma isterseniz haftada 2 gün toplamda 8 saat alabilirsiniz.

Sesin Güzel Olması İçin Ne Yemeliyiz?

Sesin güzel olmasında çok sese zarar verecek neler yememeliyiz sorusunun cevabı aslında sizler için daha faydalı ve önemli olduğunu düşünüyoruz. Su içmek boğazınızı temizler bol bol içmelisiniz. Fakat asitli içecekler, cipsler çok baharatlı yiyecekler sesinize oldukça zarar verir. Sesi doktorunuzun su olduğunu unutmamalısınız.

Şan Egzersizleri Nedir?

Şan egzerislzeri piyano ile yapılan sesinizi belirli bir kalıba oturtmak için belirli teknikler ile yapılan alıştırmalardır. Örneğin piyano da 3 lü aralıklar ile sizlere ”yah” hecesi ile do – mi – sol , re – fa – la , mi – sol – si gibi 3 lü aralıklar çalıştırılarak sesinizin kayması ve doğru ton oturtturulur. Bu benzer her kişiye farklı egzersizler planlanarak şan eğitimine başlanır.

Ses Tonunu Değiştirmek İçin Ne Yapılmalı?

Ses tonunu değiştirmek aslına bakarsanız şu şekilde olabilir. Şan eğitimi ile beraber kalın tonlarınızı veya ince tonlarınızı çalışarak bir ses genişliği oluşturabilirsiniz. Ses rengi oturmuş bir seste değişmesi çok mümkün değildir. Fakat yukarı da dediğimiz gibi kalın sesli konuşmak isterseniz pes sesinizin üzerine çok daha egzersiz yapılabiliriz.

Ses Tonu Değişebilir Mi?

Ses tonu 17-18-19 yaşlarından sonra değişmesi pek mümkün değildir. Fakat bazı durumlar da ses teli ameliyatları ile inceltilip kalınlaştırmak mümkündür.

Şan Müziği Nedir?

Şan müziği vokal teknikleri ile belirli bir ağız pozisyonunu kullanarak performans sergilemektir. Yani şan tekniğini kullanarak yapılan performanslara şan müziği veya şan tekniği denir.

🎤 İki Keklik Bir Kayada Ötüyor- Vokal Fadime Taşer – Keman Eren Kaya

🎤 Çok Yorgunum Cem Karaca – Şan Öğrencimiz Eylül’ün Performans Kaydı

🎤 Şan Öğrencimiz Kerim Tunç – Sorma Ne Haldeyim

🎤 Şan Öğrencimiz Fadime’nin Say Something Performansı

Şan Eğitimi Alan Öğrencimiz Seda ile Aldığı Şan Eğitimi Hakkında Sohbet Ettik

İzmir Müzik Kursları

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı