Sanat Kursları

İzmir Yaratıcı Drama Kursu

Drama genellikle kurguya dayanır. Herhangi bir duyguyu, yaşanılan veya yaşanılması olası bir olayı, bir düşünceyi, bir davranışı tiyatro tekniklerinden faydalanarak bir oyun haline getirip sergilemek ise yaratıcı dramayı oluşturur. Kesinlikle tiyatro veya oyun ile karıştırılmamalıdır.

Yaratıcı drama kursu ile;

  • Hayal kurma becerinizi,
  • Beden dilinizi,
  • Duygu ve durum ifade etme yöntemleriyle jest ve mimiklerinizi,
  • Utangaçlığınızı yenerek kendinize olan güveninizi,
  • Çevrenizde oluşan problemleri en sağlıklı yönden çözme becerinizi,
  • Fikir üretme, karar verebilme ve bunları savunabilme yetinizi,
  • Grup halinde hareket edebilme becerinizi,
  • Empati kurma yeteneğinizi geliştirirsiniz.

Kursta yaptığınız egzersizler sayesinde gerçek hayatta aniden karşılaştığınız olaylarda vereceğiniz tepkileri görebilir ve kendinizi bu yönde geliştirebilirsiniz. Hem duygusal hem de mantıksal alanda kendinizi doğru bir şekilde yönlendirerek daha üretken ve yaratıcı olabilirsiniz.

Yaratıcı drama kursu özellikle kendi benliğinin farkına varmaya başlayan ve hayata adapte olmaya çalışan ufak yaşlardaki çocuklarınız için çok faydalı olacaktır. Çocuklarınız bu kurs sayesinde dışa dönük bir birey olacak, kendine olan özgüvenini ve yaratıcılık gücünü arttıracaktır. Yaratıcı drama kursu ile çocuklarınız alanında uzman eğitmenlerimizin rehberliğinde hayal kurarak, yaşayarak, yaparak hem eğlenecek hem de kendilerini bilinçlendireceklerdir.

Kursumuz hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sizi ücretsiz deneme dersimize davet ediyoruz. İletişim numaramızdan ücretsiz deneme dersiniz için randevu alabilir ve bizlerle tanışabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı