KurslarMüzik Kursları

🎶 İzmir Bağlama Kursu

İzmir’in En iyi Bağlama Kursu

Bağlama Kursu İzmir

İzmir bağlama kursu arayışlarınız da yıllardır hep aynı tarz bağlama kursundan sıkıldığımız sürekli aynı türküler ile zamanımızı ve paranızı harcayan kurslardan olmadığımızı bilmenizi isteriz.

Bağlama eskiden beri hayatımızda olan günümüzde ise bir çok müzik türünde de çok sık karşılaştığımız bir enstrümandır. Bağlama çalmak eskiden zor ve meşakkatli görünse de günümüzde çok kısa sürede doğru metotlar ve doğru teknik ile öğrenilmektedir.

İlk dersler de hızlıca nota yerlerini öğrenip ikinci üçüncü derslerde Türküler üzerinden çalmaya başlayabiliriz. Konusunda profesyonel bağlama eğitmenlerimiz sizler ile aynı anda çalarak gelişiminize hızla katkıda bulunacaktır.

Bağlama Kursu Özel Ders Olarak Mı Yapılmalı?

Bağlama kursuna başlayan öğrencilerimize bizler iki seçenek sunuyoruz. İlk seçenek birebir özel ders diğeri ise 3 kişilik bağlama sınıflarıdır. Bu bağlama sınıflarında kurs ücreti özel derse nazaran biraz daha düşük olmaktadır. Fakat yıllardır halk eğitim merkezlerinde toplu olarak kurslar alındığından dolayı hep velilerimizden grup derslerine karşı bir tepkili olduklarını gözlemledik.

Aşağıda ki anlattıklarımız 10 kişilik halk eğitim ve belediyelerin yaptığı enstrüman kurslarının olumsuz yanlarıdır.

Grup Bağlama Dersi Olumsuz Yanları Nelerdir?

 • Bağlama akort yapmak çok uzun sürer.
 • Toplu olarak çalındığından kendinizi duyamazsınız.
 • Kimisi kısa sap kimisi uzun sap öğrenmeye gelmiştir aynı yerde eğitim alabilirsiniz.
 • Notalar toplu anlatılır.
 • Genel olarak teorik anlatılmaz sıkıcı olunacağı için pratik üzerine anlatılır.
 • Kursa gitseniz de gitmeseniz de o dersi yapmış sayılırsınız. Tekrar söz konusu değildir.

Birebir Özel Bağlama Kursu 

Birebir özel bağlama dersleri en çok tercih edilen bağlama kursudur. Çünkü sizlere özel uygulanan her şeyden faydalanabiliyorsunuz.

 • Size özel ders saati
 • Size özel ders programı
 • Sizlerin seviyesine göre kaldığınız yerden başlayıp devam etme
 • Bağlama dersine gelirken bağlama getirmeden kursun bağlamasını kullanabilirsiniz
 • Kişiye özel telafi dersi hakkınız olduğunu unutmamalısınız.
 • Kısa sap veya uzun sap bağlama dersi seçme hakkı

Online Bağlama Dersi Verimli Olur Mu?Online Bağlama Kursu

Kaya Sanat Akademi bağlama kursları sadece İzmir de değil tüm Türkiye ve Avrupa üzerinden de online bağlama kursu eğitimi vermektedir. Salgından kaynaklı tüm kurumlar online eğitimlere geçseler de bizler Kaya Sanat Akademi’yi kurarken online ders sistemini kurmuştuk. Yani bu konuda biz eğitmenler tecrübelerimiz ile sizlere yardımcı olacağımıza inanıyoruz. 

Bağlama alma konusunda da acele etmemelisiniz. Bizlerle iletişime geçtikten sonra sizlerle yapacağımız hem online bağlama dersi hem de İzmir de bağlama dersi için ücretsiz deneme dersi yaptıktan sonra sizlere nasıl bağlama alacağınız konusunda öneriler de bulunuyoruz.

Online bağlama dersi ile daha fazla merak ettikleriniz için online bağlama dersi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

🎶 Nem Kaldı – Mahzuni Şerif – Bağlama Kursu İzmir

İzmir’in merkezinde Karşıyaka da bağlama çalmak için hiç zaman kaybetmeyin diyoruz. Kısa Sap (bağlama düzeni) Uzun Sap (karadüzen) Elektro Bağlama ve bir çok bağlama türlerinde müzik kursları devam etmektedir.

Hiç zaman kaybetmeden hızla ücretsiz deneme dersi alıp hayalleriniz de olan bir türlü zaman bulamadığınız bağlama kursuna başlayabilirsiniz.

İzmir bağlama kursu olarak bizler sizlere çalabilme garantisi veriyoruz!

Online bağlama kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl bağlama çalmayı öğrenirim? Bağlama çalma konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/iletisim sayfasını ziyaret etme zamanı.

Ücretsiz Bağlama Dersi

Ücretsiz bağlama deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz bağlama deneme dersi talep edebilirsiniz.

Bağlama Eğitimi Kurs Programı

 • Esnek saatler
 • Bağlama düzeni, kara düzen, cura, divan, şelpe gibi farklı çalım yöntemlerini öğrenme
 • Ücretsiz deneme dersi
 • Dersler de çalacağınız Türküyü besteleyen ozanların hayat hikayeleri ayrıca çalacağınız eserlerin hikayeleri çıktı olarak sizlere verilerek arşiv yapma olanağı
 • Her yaştan bağlama dersi alma imkanı
 • İster birebir ister grup dersleri talep etme
 • Ücretsiz bağlama bakım imkanı
 • Ayrıca kursumuza kayıt olduğunuz da bağlama derslerinizin yanında tamamen ücretsiz solfej dersi hediye ediyoruz.
 • Sınıflarda bulunan gelişmiş sistemler ile türküleri çalmadan orijinal kaynaktan dinleme olanağı
 • Eserleri analiz etme yetisi geliştirme
 • Çalarken söyleme üzerine yapılacak şan hocalarımızın yapacağı workshoplar ile kendiniz çalıp söyleyebileceksiniz.
 • Bağlama alım konusunda konusunda uzman eğitmenlerimizin yönlendirmesi ile doğru bağlamayı piyasanın altında uygun fiyatlı alabilme
 • Sınıflarda etüt yapabilme imkanı
 • Kursumuzda bulunan bağlama ile ders yapabilir ayrıca boş vakitlerinizde kendi bağlamanızı getirmeden gelip kahvenizi yudumlayıp etüt çalışabilirsiniz.

Bağlama Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Karşıyaka bağlama kursu

Bağlamayı Hangi Metoda Göre Öğretiyorsunuz?

Günümüz de bağlama öğretimi sırasında kullanılan metotlar arasında seçim yapmak önemlidir. Biz eğitmenler araştırmalarımız da görüyoruz ki metot içerisinde halk Müziği kurallarına uymayan yahut bağlama çalımına ters teknik bilgiler mevcuttur.

Bu yüzden Kaya Sanat Akademi bağlama eğitmenleri ile öğrenciye göre metot geliştirip nokta atışı yapıyoruz. Öğrencimiz nerede zorlanıyorsa bizler o noktanın üzerine yoğunlaşıyoruz. Buna uygun etüt egzersiz ve türkü çalarak bu sorunumuzu aşıyoruz.

Ne Zaman Türkü Çalabilirim?

Ortalama 3 hafta ile 2 ay arasında türküler çalabilirsiniz. Süreç sizin bağlama kursuna zaman ayırmanız ve çalacağınız eserler ile doğru orantılıdır.

Nereden Saz Alabilirim ?

Müzik aletleri piyasasında bir çok çeşit ve fiyatlar vardır. Bağlama eğitmenlerimiz sizlerin bütçesine göre en iyi bağlamayı sizler için alacaklardır.

Bağlama Kursuna Gelirken Enstrüman Getirmek Zorunda Mıyım?

Kursumuzda bir çok bağlama ve bağlama çeşitleri mevcuttur. Fakat kendi enstrümanınız ile gelmeniz gelişim açısından sizleri çok daha ileri götürecektir.

Etüt Yapma İmkanım Var Mı?

Kurs derslikleri müsait olduğu sürece bizlere haber vererek ücretsiz çalışabilirsiniz.

Gelemediğim Zamanlarda Dersim İşlenmiş Mi Sayılır?

Bizlere bir gün öncesinden haber verdiğinizde sizler için telafi dersi ayarlayarak o haftaki dersinizi yapmanızı sağlıyoruz.

Sözleşme -Senet İmzalıyor Muyuz ?

Kursumuzda özellikle sanat ile yan yana bu kelimelerin yan yana gelmesinden dahi rahatsız oluyoruz. Sizler çalmak istediğiniz kadar gelip derslerinizi alırsınız. Sözleşme senet kesinlikle yapmıyoruz.

Aile Veya Kardeş İndirimini Yapar Mısınız?

Aile indirimi yapıyoruz. Şartlara göre ise miktarı değişmektedir. Bizler de sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz. Aynı aileden ne kadar çok kişi ders olursa aileye o kadar maddi yük bindiğinin farkındayız. Elimizden geleni yapmaya çalışacağımızdan emin olabilrsiniz.

Ders Süreleri Ne Kadar ?

Dersler kursumuzda 50 dk üzerinden yapılmaktadır. Sizlerin isteğine göre iki saat üzerinden de yapılabiliyor.

Hangi Günler Açıksınız?

Kurumumuz haftanın 7 günü sabah 09/00 akşam 22/00 saatleri arasında açıktır.

Enstrüman Çalma Yaşınız Nedir?

Bağlama çalma yaşı kesinlikle yoktur.Çok özel yetenek gerektirmemekle beraber kısa sürede öğrenilebilinmektedir.

İzmir Müzik Kursları

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

  1. Bağlama kursuna başladıktan sonra hiç zaman kaybetmeden ilk dersimize başlıyoruz. İlk derste bağlamayı tutuş oturuşu kavradıktan sonra nota yerlerini öğreniyoruz.ikinci hafta da başlıyoruz küçük küçük ezgiler çalmaya daha sonra mı üçüncü hafta da bir Uzun İnce Bir Yoldayım Çalarız 😊
   Ortalama 4 hafta ile 8 hafta arasında türkü çalmaya başlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı