Kaya Sanat Blog

Online Müzik Kursları

İnternetten Online Müzik Kursları

Online müzik kursları hafta da bir veya iki saat canlı olarak görüntülü ders yapmayı olanak sağlayan sistemdir. İnternet bağlantısı kullanarak uzaktan online olarak yapılan enstrüman kursları içeriğinde gerek ses gerek görüntü olarak kullandığımız programlar nedeni ile hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz. Öğrencilerimize gerek öğretim teknikleri gerekse iletişim konusunda maksimum verimliliği alıyoruz.

Online müzik kursları nasıl veriliyor?

Online Müzik Kursları
Online Müzik Kursları

Kaya Sanat Akademi online müzik kurslarında 3 adet program tercih ediliyor. Bunlar Skype, Whatsapp ve Zoom Meeting programlarıdır.

Zoom Meeting

Çok kullanışlı bir program olup yaptığımız dersi kaydedebiliyor bunun yanında notalarda göstermek istediğimiz ayrıntıları ekran paylaş özelliği ile paylaşarak aynı anda öğrencimize de gösterebiliyoruz. Kurulum aşamasında öğretmen yeni ders açtıktan sonra meeting kodunu öğrenciye veriyor. Öğrencimiz verilen kodu girdikten sonra derse katılabiliyor. Ücretsiz sürümü 40 dk ile sınırlıdır. Yayını kesip tekrardan sınıf açmanız gerekecektir.
Dezavantaj olarak öğrencilerimiz ile sınıf oluşturup aynı derse bağlanmak bazen zaman alabiliyor.

Skype

Görüntülü konuşma programlarından bir diğeri ise skype’dır. Bu program zoom’a göre daha kısa sürede bağlanıp verimli bir ders yapma imkanı sağlayabiliyor.
Kaya Sanat Akademi genel olarak skype ve whatsapp video araçlarını kullanmaktadır. Özellikle kurslarımız birebir olduğu için bu programlar bizler için çok verimlidir. Yapılan dersi kaydederek öğrencimizin anlamadığı yere tekrar açarak dinlemesine olanak sağlamaktadır.

Whatsapp

Whatsapp görüntülü konuşma bizlerin eli ayağıdır. Öyle ki hemen arayıp 10 sn içinde derse başlayabilirsiniz. Pratikliği sebebiyle zaman kaybı neredeyse hiç olmuyor. Verim açısından diğer programlar ile aynı kaliteye sahiptir.

Deneme dersi alabilir miyim?

Bizlere ulaştıktan sonra hangi enstrüman ile ilgili ders almak istediğinizi bizlere anlattıktan sonra  sizlere ister tablet ister bilgisayar ister telefondan görüntülü arayıp deneme dersi yayınımızı yapıyoruz. Bu derste ses görüntü verimi ayrıca karşılıklı olarak öğrenci-eğitmen verimliliğine de dikkat ediyoruz. Ortalama 15 dakika süren online deneme dersi sonrasında karşılıklı olarak gün saat belirleyip kurslarımıza başlıyoruz.

Online Olarak Verdiğimiz Enstrümanlar Kursları

Online dersler yapılırken dikkat etmemiz gereken bütün ayrıntıları bizler verdiğimiz online dersler sayesinde tecrübe etmiş olduk. Bu durumda Online Keman Kursu, Online Klarnet Kursu, Online Yan Flüt Kursu, Online Piyano Kursu, Online Bağlama Kursu, Online Gitar Kursu, Ud Kursu, Bateri Kursu ve Şan Kursu eğitimleri verilmektedir. Eğitmenlerimiz ile beraber kullandığımız teknik ekipmanlar ile uzakları yakın ederek bizler ile kısa zamanda enstrüman çalma seviyesine sizleri getirmek istiyoruz.

Online Ders Avantajları Nelerdir?

 • Eviniz de rahatlıkla ders yapma imkanı
 • Türkiye’nin her yerinden ders alma imkanı
 • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurstan eğitim alma imkanı
 • Online olmasına rağmen ücretlerin çok uygun olması
 • Bulunduğunuz yerde enstrüman alma imkanı yok ise hocalarımız bütçenize göre seçip sizlere kargo ile ulaştırıyoruz.
 • İnternetten notalara bakıp çalarak değil seviyenize göre sizlere nota yazıp ders öncesinde sizlere göndererek verimliliği arttırıyoruz.
 • Dersler haricinde iletişime geçip çalıştığınız eseri dinleyip kontrol ettirebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman ve saatte ders alma olanağına sahipsiniz.
 • İsterseniz Türkiye’nin bir ucunda olun isterseniz Dünya’nın bir ucunda olun ders alma imkanı sağlıyoruz.
 • Müthiş derecede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Online Eğitim Dezavantajı Nedir?

 • Online ders yapmak için akıllı telefona sahip olmayan kursiyerlerimiz için faydalı değildir.
  Entrümanları olmayan için enstrüman aldıktan sonra başlamak çok daha verimli olacaktır.
 • İnternetin verimsiz olduğu yerlerde yayın donması ve kopması gibi sorunlar ile bazen karşılaşabiliyoruz.
 • Kurs ortamında olmadığı için çıktı verme dosya yapma gibi alışkanlıklarımız az da olsa aksamıyor değil. Dijital ortamda bizler de notaları göndererek veya video kaydı yaparak bu açığı kapatmış oluyoruz.
 • Özellikle telefonu konumlandırma da sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu yüzden önceden önleminizi alıp ya basit bir tripot yada eğitmenin sizleri görebileceği güzel bir yere telefonunuzu koymanız dersin verimliliğini yükseltecektir.
Genel olarak değerlendirildiğinde online müzik eğitimi almak çok farklı ve güzel bir deneyimdir. Ücretsiz deneme dersi alarak hemen başlayın!

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

4 Yorumlar

 1. Merhaba 11 yaşındaki kızım keman çalmak istediğini söyledi.geçen yıl aynı sitedeki bir aile kızına aldı oda çok istemişti. Nasip olmadı.online görünce olabilir mi diye düşündüm.yalnız biz istanbul dayız.
  Fiyat nedir.bizim kemanımız da yok.siz bizim için araştırıyor muşsunuz diye okdudum.ortalama keman kaç liraya mal olur ve ders ücretleri ile ilgili bilgi almam mümkün müdür.

  1. Merhabalar efendim.
   Mesajınızı Kaya Sanat Akademi öğrenci danışmanı olarak not adlım.
   Dilerseniz iletişim numaranızı 05426968303 nolu numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileiiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir