KurslarSanat Kursları

İzmir Diksiyon Kursu

Türkçe’mizde ortalama 100.000 üzerinde kelime yer almaktadır. Bizler her gün ortalama 300 kelime ile kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Kendimizi ifade ederken %70 konuşma %30 ise beden dilini kullanırız. Herkesin kendisini doğru ifade edebilmesi için İzmir diksiyon kursu olarak bu hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Diksiyon kursu nedir?

Diksiyon, konuşma dilini kurallarına uygun olarak kullanmaya denir. Sadece Türkçe’de değil her ulusun dilinde diksiyon eğitimi vardır. Konuşma dilini, yazım dilinden ayırarak, doğru tonlama ile konuşmalarımızı daha etkin kılabilirsiniz.

Bizler için en önemli olan ise olayların duygu akışına göre ses tonunuzu ayarlayarak, hitap şekillerinizi kontrol altına almanızdır.

Diksiyon kursu eğitimlerinden kimler faydalanabilir?

İzmir Diksiyon Kursu

Günümüz Türk eğitim sisteminde doğru konuşma, dil bilgisi ve yazım kurallarına çok dikkat edilmediğini görüyoruz. Özellikle ikili diyaloglar ve hitabet anlamında eksiklerimizin oldukça fazla olduğu aşikar.

 • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar
 • Öğretmenler
 • Ticaret sektöründe ikili diyalog kuran her birey diksiyon ve hitabet eğitimi almalıdır.
 • Yüksek Lisans öğrencileri
 • Call center çalışanları
 • İş mülakatlarına hazırlanan bireyler
 • Doktorlar

Diksiyon kursu öğrencilerimize tanıdığımız ayrıcalıklar

 • 09.00- 22.00  saatleri arasında 7 gün kesintisiz çalışma hizmeti
 • Ders saatleri dışında sosyal etkinlikler
 • İkili ve üçlü diyalog egzersizleri
 • Diksiyon ve hitabet alanlarında ücretsiz workshoplar

Diksiyon kursu eğitimi ne kadar sürüyor ?

İzmir Diksiyon Kursu

Etkili, doğru ve anlaşılır konuşabilmek için konuşma sanatını yani diksiyonu çok iyi biliyor ve uygulayabiliyor olmak gerekir. Doğru ve düzgün konuşmak doğru nefes alıp vermek ile mümkündür. Diksiyon kursu ile öncelikle doğru nefes alıp verme tekniklerini öğrenmenizi sağlıyoruz. Bu eğitim 1 ile 2 hafta arasında sürmektedir.

Bu süreci başarıyla tamamladıktan sonra diksiyon kursu ile öncelikle sesin ortaya çıkışı, nitelikleri ve sık yapılan hataları öğreterek, kendinizi dinlemenize ve hatalarınızı düzeltmenize yardımcı oluyoruz. Sonrasında harfleri tek tek inceleyerek sizlere temel diksiyon eğitimini kazandırmak istiyoruz. Bu süreç 2 ile 4 hafta arasında sürmektedir.

Tüm harfleri doğru telaffuz etmeyi ve sesinizi doğru kullanmayı öğrendikten sonra durak, tonlama ve ses bükümü eğitimine geçerek etkili konuşmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Bu eğitim ise 1 ile 3 hafta arasında değişmektedir.

Diksiyon kurallarına tam olarak hakim olduktan sonra, topluluk önünde konuşma ve stres kontrolü sağlama hakkında çalışmalar yapıyoruz. Beden dilinizi etkili kullanma, sözlü ve sözsüz iletişim hakkında kendinizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Bu süreç 2 ile 4 hafta arasında değişmektedir.

Diksiyon kursunda bizlerin çok önem verdiği olayların akışına göre vurgular ve konuşma tonlamaları sizi kişiler ve olaylar karşısında daha dinlenilebilir ve anlaşılabilir kılacaktır. Diksiyon eğitimi sonrasında isterseniz daha da uzmanlaşabilir isterseniz de kursu noktalayabilirsiniz.

Diksiyon kursu eğitimi birebir mi grup dersi mi?

Eğitimlerimiz birebir özel eğitimdir. Kurs içeriği kişiye özel olarak hazırlanır ve grup derslerinden alacağınız verimden daha fazlasını elde edersiniz. Kurumumuzdan diksiyon kursu için ücretsiz deneme dersi aldığınızda, eğitmenimiz sizin neden diksiyon kursuna ihtiyaç duyduğunuzu, diksiyon kursundan beklentilerinizi, aldığınız bu eğitimi nerede kullanmak istediğinizi ve diksiyonunuzda ne gibi durumlardan rahatsız olduğunuzu öğrenerek size özel bir eğitim programı hazırlar.

Böylelikle size özel sadece sizin ihtiyacınız doğrultusunda hazırlanan bu eğitim programıyla hiçbir konuyu atlamadan eğitiminizi tamamlayarak, en kısa sürede konuşma sanatını en etkili biçimde kullanmanız hedeflenir. Kurs süresi tamamen size bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Neden diksiyon kursu almalıyım?

İzmir Diksiyon Kursu

Hem günlük hayatta hem de çalışma hayatında doğru anlaşılabilmek ve etkili konuşabilmek için iyi bir diksiyona sahip olmak gerekir. Bazen bir konu hakkında anlatmak istediklerinizi telaffuz ederken, yanlış tonlama ve vurgu yaptığınız için farklı anlaşılabilirsiniz. Bu durum sizin yanlış anlaşılmanıza ve haksız yere tepki görmenize neden olabilir.

Diksiyon kursu ile doğru tonlama, vurgu, söz noktaları gibi bilgilere sahip olacak, jest ve mimiklerinizle süslediğiniz diksiyonunuz ile bu tarz problemler yaşamayacaksınız. İşiniz gereği topluluk önünde konuşma yapmanız gerekiyor ve siz stres kontrolünü sağlayamıyor olabilirsiniz.

Diksiyon kursu ile hem topluluk önünde konuşurken yaşadığınız stresi kontrol altına alacak hem de konuşma sanatını doğru kullanarak sizi dinleyenleri kendinize hayran bırakacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Topluluk önünde konuşurken çok heyecanlanıyorum ve rahat konuşamıyorum, diksiyon kursu ile bu heyecanımı yenebilir miyim?

Topluluk önünde konuşamamak veya aşırı heyecanlanmak birçok kişi tarafından yakınılan bir durumdur. Diksiyon kurallarına hakim olduktan sonra, diksiyon eğitimi programımız dahilinde sık sık topluluk önünde konuşma uygulaması yaparak bu heyecanınızı kontrol altına almanız için çalışmalar olacaktır.

Bu çalışmalar sayesinde zamanla iletişim kaygılarınızdan uzaklaşarak kendinizi daha rahat ifade etmeye başlayacaksınız.

Diksiyon kursunda satın almam gereken bir kaynak olacak mı?

Eğitmeninizin size özel hazırladığı içerikler her ders sonunda size verilecektir. (Ödev, konu özetleri, derlemeler vb gibi..)

Diksiyon kursunda beden dili eğitimi de alabilecek miyim?

Etkili bir iletişim için beden dilini doğru kullanmak çok önemlidir. Diksiyon eğitimi programında beden dilinin detayları ve doğru kullanımı hakkında bilgi verilmektedir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı