Kaya Sanat Blog

En İyi Keman Markaları 2023

Bu yazımızda en iyi keman markalarına değinmek istiyoruz. Özellikle keman seçerken en iyi keman markalarını herkes merak eder ve fiyat performans açısından en iyi kemanı almak isteriz.

Bu konuda sürekli yeni markaların çıkması ile beraber el yapımı keman kalitesinde fabrikasyon kemanlar da üretilmektedir. Bundan dolayı en iyi keman, keman size hitap edecek ve tınısı sizlere uygun olan keman olması doğru olandır.

Herkesin kulağına aşina olan keman markası olan stradivarius kemanlar gelir. Stradivarius kemanlar sayılı olarak üretilmiş olup 45 milyon dolara satılmaktadır. Aslında en iyi keman derken bizler çok pahalı olan değil bizlerin ihtiyacını gören kemandan bahsediyoruz. Özellikle keman kursuna başlamadan en iyi keman markaları yazdığınızda sizlerin karşısına çıkacak en iyi keman markalarını yazmak ve sizleri doğruya yönlendirmek istiyoruz.

En İyi Keman Markaları Fiyatları!

En İyi Keman Markaları 2023

Aslına bakarsanız keman markaları konusunda seçim yaparken öncelikle sizde uyandırdığı rahatlık ve bunun yanında kulağınıza yansıyan hoş sesi kemanın kalitesinide belirler. Özellikle kemanın kontrplak değil ağaç olmasıda keman fiyatını belirler. Yani en iyi keman markalarının özellikleri ağaç veya masif olmasıdır.

Keman modeli seçerken aslında keman kursuna başlamasınız dahi çok müzik dinlediğimiz için kemanlar arasında ki ses farkını da anlayabiliyoruz. Kontrplak kemanlardan biraz daha metalik bir tını gelirken ağaç kemanlarının sesi biraz daha tok ve bas tonludur. Bu da bizlerin işine yaramaktadır.Tercihimiz ilk olarak ağaç keman almak yönünde olmalıdır.

En İyi Öğrenci Keman Markaları Hangileri?

En İyi Keman Markaları 2023

En iyi keman markaları ararken hem daha düzgün olsun hemde fiyat olarak da çok uçuk olmasın isteriz. Burada sizlerin işini görecek en iyi keman markalarından birisi carlovy keman markasıdır. Carlovy en iyi keman markalarının arasına girebilir fakat dikkat etmemiz gereken nokta en iyi öğrenci keman markası arasındadır. Yani bu kemanların 20.000 – 30.000 arasında değil ortalama 2-3 bin tl arasındadır.

Bundan dolayıda bu yazımızda en iyi öğrenci kemanlarından da bahsetmiş oluyoruz. Bir diğer markamızda vivaldi vl 907 modelidir. Bu kemanda en iyi keman markalarının arasına girebilir. Son olarak da yamaha en iyi keman markaları arasında yerini alabilir fakat yamaha keman fiyatları 7-8 bin tlleri bulduğu için bu fiyat yerine el yapımı keman almakta fayda var.

En İyi Keman Markaları Listesi

En İyi Keman Markaları 2023

Öncelikle keman markası modeli seçmeden önce bu konuda Online keman kursu veya İzmir’de keman kursu olarak bizlere ulaşıp ücretsiz şekilde rehberlik alabilirsiniz. Yani bu konuda yardım alabilirsiniz. Kesinlikle bu konuda çekinmenizi istemiyoruz.

Keman kursuna başlamadan önce tamamen rastgele bir keman almanızı istemiyoruz. Bizler sizlerin bütçesine göre nasıl bir keman alınacağı konusunda seve seve sizlere yardımcı olacağımızdan emin olabiliriz.

En İyi 10 Keman Markası

En İyi Keman Markaları 2023

  • Yamaha v5sc
  • Stentor 1880
  • Carlovy Vl6
  • Vivaldi Vl907
  • Höfner H11
  • Rösler rs3a
  • Salamanca vl6
  • Vivaldi 906
  • Struga
  • Carlovy Vl8

1000 TL Aşağısı Ve Yukarısı En İyi Keman Markaları

Keman çalmaya yeni başlayanlar için aslında yukarıda okuduğunuz gibi en iyi keman markalarından ziyade baraj olarak 1000 TL altında ve 1000 TL üzerinde kemanlardan bahsetmek isteriz.. Keman seçerken uygun fiyatlı keman almak için ayıracağımız bütçe de önemlidir.

1000 TL altında ki kemanların %80’i aynı malzemeden ve öğrenci kemanı olarak üretilmiştir. Bu konuda her ne kadar ağaç keman el yapımı keman denilse de %80’i Çin malı ve birbirlerine çok yakın malzemeden üretilmiştir.

Bizlerin yaptığı ise bu kemanlar arasında en güzelini yakalamaktır. Bazen 750 TL’ye kulağa çok güzel gelen bir keman modeline denk gelebiliyoruz.

Tabi ki kurlarla değişen bir fiyat politikası olduğu için önümüzde ki zamanlar da değişecektir. Özellikle öğrenci kemanları gebel olarak çin yapımı ve dışarıdan ithal olduğu için dolardaki ufacık bir oynama keman fiyatlarına da yansımaktadır.

Strauss ve Landler Kemanlar Alınabilecek Öğrenci Kemanlarındandır!

En İyi Keman Markaları

İzmir de keman kursu olarak çalışmalarını sürdüren Kaya Sanat Akademi olarak bizler öğrencilerimize keman tavsiyesinde bulunurken kendimize alır gibi seçerek alıyoruz. Bu konuda öğrencimiz aldığımız keman ile bizlerin dersine gireceği için göz göre göre kötü bir keman almak istemeyiz.

Carlovy vl6 öğrenci kemanları arasında hem makul fiyatı hemde ağaç kalitesi ile bizleri sevindiriyor. Yani başlangıç kemanı almak için düşünülecek bir enstrümandır.

Bundan dolayı kulağımıza en güzel gelen sizlere uzun süre masraf yaptırmayacak bir keman almak tek temennimiz.

Özellikle eski görünümlü keman tiplerini seviyorsanız bu konuda özellikle Straus kemanların görünümünü çok seviyoruz. Fiyat olarak da sizleri üzmeyecek fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Landler kemanların da el yapımı keman kalitesine kadar modelleri olduğunu söyleyebilirim. Bizler hem online keman kursu olarak hemde İzmir’de keman kursu olarak öğrencilerimize bu keman markalarından bütçesine uygun olanı alıyoruz.

Keman eğitmenlerimizin son kontrollerini yaparak teslim ettiğimiz kemanlar sizleri 3-4 yıl götürmektedir.

El Yapımı Kemanlar İçin Tavsiyeniz Var Mı?

En İyi Keman Markaları 2023

El yapımı kemanların aslına bakarsanız markası olmaz. Marka yerine Luthier ismi önemlidir. Yani şu usta bu isimde ustanın kemanları daha iyi gibi konuşulmaktadır. Bu kemanlar da tabii ki fiyat olarak biraz üst segmentte yer alıyor.

Şuan tamamen el yapımı bir Luthier’in keman 10.000 TL ve üzeri şeklinde fiyatlandırılıyor. Önemli olan bir anda bu kadar bütçe ayırmadan küçük küçük başlamak ve daha iyi bir kemana sahip olmak için emek harcamak gerekir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir