KurslarMüzik Kursları

İzmir Karşıyaka Piyano Kursu

İzmir Karşıyaka Piyano Kursu

Birebir dersler ile beraber sadece ders almak değil eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Kurumumuzda bulunan piyanolar ile istediğiniz kadar etüt yapabilir ekstra çalışmalar ile derslerinizi destekleyebilirsiniz. Tüm piyano severler için İzmir’de piyano kursu!

Bu videoda piyano öğrencimiz piyano kursu serüvenini sizlere anlatmaktadır.

Piyano çalmak siyah beyaz tuşlar ile çalınan farklı tınılara sahip güzel armonik olarak çok sesli müziğe sahip olacağınız güzel bir hobidir. Yaş olarak 7 den 77 ye herkesin çalabileceği mükemmel bir enstrümandan bahsediyoruz.
Öncelikle piyano sınırları olmayan bir enstrümandır. Faydaları saymakla bitmez. Özellikle iki elimizi birbirinden bağımsız kullandığımızı düşünürsek mükemmel bir beyin jimnastiği sağlar.

Öğrenilmesi öyle uzun zamanlar alan bir çalgı olmamakla birlikle doğru teknik ve eğitim ile kısa zamanda çok güzel melodileri duyacağınızdan bizler eminiz. Yeni öğretim metotları ile birlikle uzun süreler ayırmanızı gerektirecek bir çalışma planı olmayacaktır. İstediğiniz zaman ders haricinde kursumuza gelip piyano ile egzersizlerinizi ve etütlerinizi yapabilirsiniz.

Konusunda uzman piyano eğitmenlerimiz ile yapacağınız ücretsiz deneme dersi esnasında kafanıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Bizler yine de en çok sorulan soruları başlıklar halinde yanıtlamaya çalışacağız.

Piyano Kursu Ders Programı

 • Kişiye özel program hazırlamaktayız bu sayede öğrencilerimiz için en verimli olan metodu uygulayabilmekteyiz.
 • İzmir piyano kursu içeriğinde hobi piyano kursu ve konservatuvara hazırlık piyano kursu şeklinde iki kategorimiz mevcuttur.
 • Haftada bir gün bir saat veya iki gün iki saat ders alabilirsiniz. 
 • Haftanın 7 günü açık olan akademimizde istediğiniz gün ders alma imkanına sahipsiniz. Çalışan öğrencilerimiz ve mesai sonrası gelmek isteyenler için akademimiz saat 22.00‘a kadar açıktır.
 • Piyano dersiniz dışında kurumumuza gelip ücretsiz bir şekilde etütlerinizi yapabilirsiniz.
 • Piyano alma konusunda acele etmemenizi öneririz bu konuda öğretmenlerimiz sizleri en doğru şekilde yönlendirecek ve en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.
 • Piyano kursu birebir olarak yapılmakla beraber sizler piyano çalarken hocamız da başka bir enstrümanla sizlere eşlik edecektir. Özellikle keman ve yan flüt eşliğinde çalmak sizlere kendinizi çok iyi hissettirecektir.

İzmir Piyano Kursu Eğitimi

İzmir Piyano Kursu
İzmir Piyano Kursu

İzmir piyano kursu olarak en kısa zamanda en doğru şekilde sizlere piyano çalmayı öğretmektir. Bu sayede hevesiniz kırılmadan enerjiniz tükenmeden güzel ezgiler, şarkılar çıkarabileceksiniz.

Ücretsiz Piyano Dersi

Ücretsiz piyano deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz piyano deneme dersi talep edebilirsiniz.

İzmir Piyano Dersi

Kaya Müzik Akademisi’nde yeni başlayanlara sıfırdan piyano ve solfej dersinin yanı sıra, daha önceden piyano kursuna katılmış olanlara da seviye tespitinden sonra klasik batı müziği eserlerinden, film müziklerinden caza kadar çeşitli popüler müzik türlerindeki eserlere de Karşıyaka piyano kursunda  yer verilmektedir.

Siyah beyaz tuşların arasında kaybolmak istediğinizde doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Çocuklar İçin (4-6 Yaş) Piyano Kursu

İzmir Karşıyaka Piyano Kursu

Çocuklar için özellikle piyano çalmalısınız diyoruz ve bunlar için haklı sebeplerimiz var. Piyano sağ ve sol elin aynı anda senkronize olarak hareket etmesi ile ezgiler ortaya çıkar. Müthiş bir beyin jimnastiği yapmamızı sağlayan piyano algılarımız ve matematiksel zekamızı da geliştirmektedir.

Çocuklar üzerinde neden durduğumuz konusunda ise 4-7 yaş arasında çocuklarda beyin gelişimini devam ederken yapılan extra beyin egzersizleri hızlı öğrenmeyi algı ve sayısal zekayı geliştirerek sizlere mükemmel bir katkıda bulunuyor.

Biz Kaya Sanat Akademi olarak özel öğretim yöntemlerimiz ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile çocuklarınızın gelişimini sağlayarak daha zeki daha pratik öğrenciler olarak hayatta ki başarısını da arttırmak için çocuklar için piyano kursu vermekteyiz.

Yetişkinler için Piyano Dersi

Kaya sanat akademi yetişkinler için piyano kursu vermektedir.

Kısa zaman da yüzlerce şarkı çalmak için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak bizlerden ücretsiz piyano deneme dersi talep edebilirsiniz.

Piyano Kursu İçeriği ve Konuları

 • Kişiye özel piyano dersi programı
 • Öğrenciye özel metot belirleme
 • Sosyal, eğlenceli tam donanımlı sınıflar
 • Birebir eğitim.
 • Ücretsiz atölye çalışmaları
 • Piyano edinme -satın alma niteliği, bilgili uzman piyano öğretmenlerimizin tavsiyeleri ile hesaplı ve doğru piyano satın alma
 • Sınıflarda bulunan piyanolar ile istediğiniz kadar ücretsiz çalışma ve etüt yapma imkanı
 • Piyano dinletileri

Piyano Dersi Gün ve Saatleri

Ders gün ve saatlerimizi sizin uygun olduğunuz gün ve saatlere göre organize etmeye çalışıyoruz.

Hafta içi her gün ve hafta sonları sabah 09:00 dan akşam 10:00’a kadar Kaya Sanat Akademi’de piyano dersi alma imkanınız var.

Sıkça Sorulan Sorular

Piyano kursu fiyatı ne kadar?

Piyano kursu fiyatlarını bunun yanında bizler için önemli olan piyano fiyatlarını da sizler için araştırdık. Piyano kursu fiyatları İzmir de çok değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun piyano bulunabilir. Bizler Kaya Sanat Akademi olarak piyano kursu fiyatları için uygun bütçeye uygun olmasını bekliyoruz ve çabalıyoruz.

Piyano Almalı mıyım?

Piyano kursuna başlamayı düşünen herkesin ufak bir çekincesi de piyano alacak mıyım şeklinde kaygılanmasıdır. Günümüz koşullarında piyano fiyatları ortalama bir ailenin gelir düzeyinin üzerinde olması göz önünde bulundurmalıyız. Çözüm olarak kursumuz da bulunan piyanolarda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Ortalama 3/4 ay sonra 5 oktavlık bir org alabilirsiniz. Bu org ikinci el bile olabilir. Çalışsın ve tuş hassasiyeti olsun bizler için yeterli olacaktır.1 yıl sonunda da 0 veya ikinci el piyano bakabiliriz. Bu konuda da yalnız değilsiniz bizler sizler için beraber bakıp piyano edinene kadar destekçiniz olacağız.

Piyano İçin Yetenekli miyim?

Sadece piyano değil hangi enstrümanı çalarsanız çalın muhakkak ritim kulağınızın olması gerekir. Bu konuda öğretmenlerimiz yaptıkları basit testler ile bu konuda objektif olarak sizlere olumlu veya olumsuz bir yanıt vereceklerdir. Ritim kulağı testinden geçtikten sonra başka hiçbir kritere gerek kalmamaktadır. Piyano İçin yetenekten ziyade çalışmanız sizleri hızla ilerletecek ve çok kısa sürede o doyumsuz hazza ulaşacaksınız.

Parmaklarım kısa veya uzun bu önemli mi?

Piyano çalmak için eskiden ellerimizin ölçüleri alınırdı .Bu şekilde bir kriterin olmadığını parmakları olmayıp senfoniler çalan insanları gördükten sonra anladık. Bu konuda çok uzun uzun yazılar yazmaktansa sadece deneyim ve mutlu olun demek istiyoruz. Çünkü piyano tuşlarında ki o ahenk ve o ses kulağınızdan gitmeyecek. Hatta ve hatta bazı fizik doktou öğrencilerimiz piyano çalmanın parmak kaslarında ki işlevlerini tekrardan hareketlendirdiğini söylemektedirler. Müzikte ilaç arıyorsak piyano çalmalıyız .

İzmir Karşıyaka Piyano Deneme Dersleri Nasıl Oluyor ?

Kaya Sanat Akademi ile sizler için ücretsiz deneme derslerin de hangi testlerin yapıldığını yazıyor. Öğrencilerimiz piyano kursuna başlamadan önce bizler ile tanışıp ücretsiz deneme dersi yapmasını istiyoruz.

Deneme derslerinde hem kurumumuzu hem bizleri tanıyıp karar verme seçeneğini sunuyoruz. Çünkü direk kursa kayıt olan bir öğrenci belki eğitmeninden ve bizlerle olan elektriği zayıf kalacak. Bundan dolayı hiçbir ücret yatırmadan tanışma dersi imkanı sunuyoruz.

Deneme Dersinin Süresi Ne Kadar ?

Deneme dersleri 15 ile 20 dk civarı sürüyor. Eğitmenlerimiz sizlerin piyano kursu İzmir hakkında merak ettiği soruları cevaplayarak aklınızda her hangi bir soru işareti bırakmamaya çalışıyorlar.

Deneme Dersi İçeriğinde Neler Var ?

Deneme derslerinde parmak yapısına bakılır. Basitçe ritim kulağınıza bakılır. Eğitimi sürdürebilecek şekilde olması bizler için yeterlidir. Piyanoya oturtturularak basit parmak egzersizleri gösterilir ve tekrar etmeniz istenir.

Tüm bu anlatılanlarda önemlisi sizlerin istemesidir. İstemeniz tüm bu testlerin önüne geçer. Bu yüzden sadece isteyip adım atmanız gerekiyor.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı