KurslarMüzik Kursları

İzmir Piyano Kursu

M.E.B Onaylı ve Öğrenme Garantili Piyano Kursu

İzmir / Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde M.E.B onaylı piyano kursları vermekteyiz. İzmir piyano kursu fiyatları ve eğitim programı için bizi arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

Birebir dersler ile beraber sadece ders almak değil eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Kurumumuzda bulunan piyanolar ile istediğiniz kadar etüt yapabilir ekstra çalışmalar ile derslerinizi destekleyebilirsiniz. Tüm piyano severler için en kısa zamanda en doğru şekilde sizlere piyano çalmayı öğretmeyi amaçlamaktayız. Bu sayede hevesiniz kırılmadan enerjiniz tükenmeden güzel ezgiler, şarkılar çıkarabileceksiniz.

İzmir Karşıyaka piyano kursu Kaya Sanat Akademi kurulduğu günden bu yana piyano öğrenmek isteyen öğrencilere, gençlere, çocuklara ve yetişkinler piyano kursu vermektedir.

Online piyano kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl piyano çalmayı öğrenirim? Piyano çalma konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/iletisim sayfasını ziyaret etme zamanı.

Piyano Öğrencilerimizin Performansları

Piyano Kursu Ders Programı

 • Kişiye özel program hazırlamaktayız bu sayede öğrencilerimiz için en verimli olan metodu uygulayabilmekteyiz.
 • İzmir piyano kursu içeriğinde hobi piyano kursu ve konservatuvara hazırlık piyano kursu şeklinde iki kategorimiz mevcuttur.
 • Haftada bir gün bir saat veya iki gün iki saat ders alabilirsiniz. 
 • Haftanın 7 günü açık olan akademimizde istediğiniz gün ders alma imkanına sahipsiniz. Çalışan öğrencilerimiz ve mesai sonrası gelmek isteyenler için akademimiz saat 22.00‘a kadar açıktır.
 • Piyano dersiniz dışında kurumumuza gelip ücretsiz bir şekilde etütlerinizi yapabilirsiniz.
 • Piyano alma konusunda acele etmemenizi öneririz bu konuda öğretmenlerimiz sizleri en doğru şekilde yönlendirecek ve en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.
 • Piyano kursu birebir olarak yapılmakla beraber sizler piyano çalarken hocamız da başka bir enstrümanla sizlere eşlik edecektir. Özellikle keman ve yan flüt eşliğinde çalmak sizlere kendinizi çok iyi hissettirecektir.

Piyano Almadan Önce Org Almalısınız!piyano ile org arasında ne fark var

 

Piyano ile org arasında ne fark var diye düşünüyoruz. Bizler de bu ikisi arasında ki farkı video olarak çekmek istedik. Piyano ile org arasında ki farkı çekiğimiz videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Video için tıklayabilirsiniz.

İzmir piyano kursu olarak gerekli aramalarınızı yaptıktan sonra Kaya Sanat Akademi ile yollarımız kesiştikten sonra piyano alma konusunda da yardımcı olduğumuzu unutmamalısınız. Piyano kursları olarak bizler konusunda uzman en önemlisi de çocuklar ve yetişkinler için çok daha ayrı öğretim programları ve metotları olan eğitmenlerimiz ile çalışıyoruz. 

Sadece öğretmen değil bizler birer rehber olarak sizlerin piyano kursuna başladıktan sonra ki tüm süreciniz de yanınızda olmak istediğimizi bilmelisiniz. İzmir de piyano kursu olsun online piyano eğitimi olsun önceliğimiz piyano almadan önce bir kaç ders alışma sürecinizi gözlemlemektir. Sonrasında her iki tarafta yani eğitmenimiz ve siz piyano çalma konusunda devam ettirme kararı aldıysanız sizlere 5 oktav 61 tuş dediğimiz bir org almanızı ve bu konuda nerede en uygun fiyatlı ve kaliteli ise yardımcı olarak sağ salim orgunuzu almanızı sağlıyoruz.

Org modelleri konusunda sizlere bir rehber yazı hazırlamıştık. Dilerseniz piyano modellerine en yakın org modellerini tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

İzmir Özel Piyano Kursu

çocuk piyano kursu

İzmir’de MEB onaylı özel piyano kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Özellikle piyano çalacak tüm bireyleri sıkmadan keyif almalarını sağlayarak hem doğru teknik ile şarkı çalmayı bunun yanın da da temel piyano tekniğini kazanması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Derslerimizin birebir özel ders olarak yapılması çok önemlidir. Çünkü her öğrencinin algılaması ve bu konuda ki ders işleyişi farklı olmalıdır. Bizler her öğrencimize aynı eğitim programını uygularsak sanırım şuan ki yakaladığımız başarıyı yakalamamız çok zorlaşacaktır. Temel piyano egzersizleri ve etütler yaparak piyano eğitimi veriyoruz. Piyano hocalarımız pratik bir şekilde notaları sizlere öğreterek en kolay ve özel eğitimler ile piyano çalmayı en basit hale getiriyoruz. 

İzmir de piyano kursu alan öğrencilerimiz için sistemimizden bahsetmek isteriz.

 • Kişiye özel ders günü seçimi
 • Mesai saati sonrası ders almanız için esnek saatler
 • Yetişkinler için piyano kursu alacaklar için haftanın tüm günleri akşam 22-00 a kadar ders alma imkanı
 • Hobi olarak piyano çalan öğrencilerimiz için sizleri motive edecek piyano eserleri 
 • Çocuklar için piyano kursu ders sonrası video çekerek evde tekrar etmelerini kolaylaştırıyoruz.
 • Youtube kanalımız da tüm öğrenci performanslarımızı izleyebilirsiniz. Sizler de kendinizi orada görebileceksiniz 🥇

Pandemi Döneminde Piyano Kursları Nasıl İlerliyor?

Pandemi tüm insanlığın bir sınavı olarak nitelendirebiliriz. Bizler de bu dönemde sizler gibi yorulduk. Fakat kendimizden geçip parklar da oynayamayan akşama kadar bilgisayar karşısında online dersler yaparak hem yoruluyor hem de üzülüyorlar. Bu konuda bizler devreye girmeliyiz. Özellikle çocuklarımızın streslerine ortak olmak enstrüman çalarak bir çok stresli düşünceden uzaklaştırmak gibi bir görevimiz var.

Kaya Sanat Akademi de başta Eren Kaya ve tüm hocalarımız bu konuda enerjimizi yüksek tutup çocuklarımızı farklı bir beceriyi eğlendirerek öğretiyoruz. Tüm sosyal mesafe maske ve dezenfektan kurallarımızı aktif olarak uyguluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olduğumuzdan dolayı öğretmenler aşılandığında bizler de aşılanmış olacağız. 

Çocuklar İçin Piyano Kursu

İzmir’de çocuklar için piyano kursu araştırmalarınız için öncelikle bu yaşta sanatın birleştirici gücünü ve çocuklarınız için bu yaşta sanat ile büyümesini sağladığınız için kendi adımıza teşekkür ederiz. Çocukların piyano çalmasını özellikle bizler de destekler ve isteriz. Çünkü 3 ile 15 yaş arasında özellikle 3 ile 7 yaş arasında ki çocukların algıları ve bu seviyede öğrenme arzuları da çok gelişmiş oluyor. Bizlere düşen bu enerjiyi en doğru şekilde yönlendirerek piyano çalmasını sağlamak bunun yanında beyin gelişimine maksimum katkıda bulunmaktır.

Çocuklar için piyano kursu vermek yetişkin piyano kursu alanlara nazaran daha da sorumluluk gerektiriyor. Çünkü hayatında ilk defa müzik aleti çalan birisi sizin istediğiniz şeyleri yapacak.
Bundan dolayı bizler nasıl yetiştirirsek ona göre şekilleneceği için bu konuda olabildiğince hassas olmamız gerektiği konusunda bilinçliyiz. Özellikle piyano kursu eğitmenlerimizin çocuklar ile iyi anlaşabilecek gerekli tecrübeye hakim bunun yanında gerekli formasyon eğitimlerini tamamlamış öğretmenlerimize emanet ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Piyano kursu fiyatı ne kadar?

Piyano kursu fiyatları İzmir’de çok değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun piyano kursu bulunabilir. Kaya Sanat Akademi piyano kursu ücretleri için İletişim sayfasından veya whatsapp destek hattından(0542 696 83 03) bize ulaşabilirsiniz.

Kursa başladığım zaman piyano almam gerekiyor mu?

Bu konuda ki fikrimizi açıkça belirtmek isteriz ki hemen piyano almanızı istemiyoruz. Küçük yaşlardaki minik öğrencilerimizin etütlerini kurslarımızda bulunan piyanolarla gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu sayede hem bizim gözetimimizde çalışmalarını sağlayacak hemde öğrencimizin piyano çalmak istediğinden tamamen emin olacağız.

Ücretsiz deneme dersi alabilir miyim?

Deneme derslerinde hem kurumumuzu hem bizleri tanıyıp karar verme seçeneğini sunuyoruz.Çünkü direk kursa kayıt olan bir öğrenci belki eğitmeninden ve bizlerle olan elektriği zayıf kalacak. Bundan dolayı hiçbir ücret yatırmadan tanışma dersi imkanı sunuyoruz.

Deneme Dersinin Süresi Ne Kadar ?

Deneme dersleri 15 ile 20 dakika sürüyor. Eğitmenlerimiz sizlerin piyano kursu İzmir hakkında merak ettiği soruları cevaplayarak aklınızda her hangi bir soru işareti bırakmamaya çalışıyorlar.

Deneme Dersi İçeriğinde Neler Var ?

Deneme derslerinde parmak yapısına bakılır. Basitçe ritim kulağınıza bakılır.Eğitimi sürdürebilecek şekilde olması bizler için yeterlidir. Piyanoya oturtturularak basit parmak egzersizleri gösterilir ve tekrar etmeniz istenir.

Peki piyano öğrenmek zor mu?

Piyano çalmak için parmak boyunuzun belli ölçüleri olması gerekmektedir gibi batıl inançlara kanmıyoruz. Hobi olarak piyano çalmak ve bunu geliştirmek için parmaklarınızın kolunuzun hiç ama hiç bir önemi yoktur. Aynı anda çift el kullanmak nasıl olacak diye soruyorsanız, piyano çalmak için çift el kullanmak gerekiyor. Bu konuda kaygılanmayın çünkü biz eğitmenler de sizler gibi öğrendik. Küçük küçük önce sağ eliniz daha sonra sol elinizi ekleyerek temel düzeyde piyano çalmaya başlıyoruz.

Küçükken org çalıyordum piyano çalmama faydası olur mu?

Org genel olarak sağ elinizle çaldığınız ezgilerden ibarettir. Piyano ise sol elinizde akor sağ eliniz de ise ezgilerden oluşan aynı anda çalındığında güzelleşen bir enstrümandır. Dikkat ederseniz piyano ile org arasında ki ortak noktamız sağ elin Ezgi’yi çalmasıdır. Melodika veya Org çalmak piyano eğitimine katkısı bulunmaktadır.

Çocuklar için piyano kursu kaç yaşında alınmalıdır?

Kaya Sanat Akademi ile İzmir piyano kurslarımız 3 yaşından itibaren başlamaktadır. 3 yaşında ki çocuk ne yapabilir ki gibi düşünebilirsiniz. Özellikle bu yaşta ki çocukları piyano eğitim programına alırken öğretmenimiz sizler ile ön görüşme yapıp birazcık çocuğunuz ile sohbete ederek nasıl bir yapıda olduğunu algılıyor. Bunun sonrasın eğitim planı belirleniyor. Çocuklar için eğitim planı belirlerken dikkat ettiğimiz bazı hususlar mevcuttur. İlk olarak çocuğumuzun psikolojik olarak yapısını anlamaya çalışıyoruz. İçine kapanık olan çocuklarımız olabiliyor, hareketli çocuklarımız olabiliyor, çok duygusal çocuklarımız olabiliyor bunların hepsine aynı piyano kursunu vermek isterseniz o çocuğu kaybedersiniz. Önemli olan kişiye göre plan çıkarıp o çocuklara ilk olarak piyano kursunu sevdirmeniz gerekecektir.

Çocuğum 4 yaşında okuma yazma bilmiyor piyano öğrenebilir mi?

Piyano çalmak aslına bakarsanız görsel ve duyusal bir eylemdir. Aslına bakarsanız çocuğunuzun piyano çalması için notaların şekillerini ezberlemesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Yani do notasının bir şekli var ve bu şekil öğrenmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu sayede okuma yazma ile doğrudan bir bağımız olmayacak. Şöylede düşünebilirsiniz. Piyano da tuşlar var örneğin do tuşunun gösterildiği bir şekil var. Bu şekli gördüğünüzde do sesine basmayı öğreneceğiz. Zamanla da bu do demeyi öğrenecek. İşte bu kadar. Bundan dolayı renkler ile öğretilme gibi bir teknik kullanılsa da bizce biraz daha yukarıda ki teknik ile çok daha uzun vadeli bir yatırım yapmış oluruz.

Çocuklar için piyano kursuna başlarken piyano alınmalı mı?

Çocuklar için piyano kursuna başladığınız zaman özellikle piyano almanızı istemiyoruz. Her ne kadar titiz davransak da bazen çocukların zevkleri değişebiliyor. Bundan dolayı piyano almak için muhakkak piyano eğitmenimizin önerilerini dinlemenizi tavsiye ederiz. Piyano yerine il 2 aydan sonra 5 oktav tuş hassasiyetli bir org almak çok daha mantıklı olacaktır. Yaklaşık 1 veya 1.5 yıl geçtikten sonra piyano alınması daha doğru bir karardır.

 

İzmir Piyano Kursu Fiyatları

Piyano kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder