Online Müzik KurslarıMüzik Kursları

Online Klarnet Kursu

Online Klarnet Kursu

Online klarnet kursu diğer enstrümanlara nazaran verimi çok daha yüksek bir derstir. Neden çok daha verimli olduğunu sizlere ayrıntıları ile açıklamak isteriz. Klarnet teknik notadan ziyade yıllardan beri usta-çırak ilişkisi ile öğretilen bir enstrümandır.

Öncelikle online ders ile alakalı sizlerin merak ettiği soruları derledik ve bu soruların cevaplarını sizlere aktaralım.

Online klarnet dersi nasıl yapılıyor?

Online klarnet dersi haftada bir gün sizlerin ve hocamızın uygun olduğu ortak bir saatte Whatsapp, Zoom, Skype programları aracılığı ile 50 dk boyunca eğitim almaya olanak sağlıyor.

Klarnet almam gerekir mi?

Evet online klarnet kursu için klarnet almanız gerekiyor. Alma aşamasında da sizleri klarnet eğitmenlerimiz sizleri doğru şekilde yönlendirerek bütçenize uygun bir klarnet almanıza yardımcı oluyoruz.

Klarnet almadan eğitimlerimize sadece nota öğrenmek için derslere başlamıyoruz. Eğitimlerimiz klarnet ile beraber başlıyor. Çünkü sadece nota öğrenmek sizleri sıkacaktır. Öğrendiğiniz notaları çalmanız sizleri daha çok motive edecektir.

Hiç online ders yapadım faydalı olur mu?

Online ders konusunda endişelerinizi gayet iyi anlıyoruz. Bizler Kaya Sanat Akademi olarak sizlerin verim almadığı hiç bir kursu vermiyoruz. Şöyle ki kurumumuza ilk mesajı attığınızdan itibaren sizleri doğru şekilde yönlendirmeye çalışmamızdan samimiyetimizi ve ticari kaygılardan uzak olduğumuzu hissedebilirsiniz.

Online klarnet derslerinize başlamadan 10-15 dakikalık deneme dersi yapıyoruz. Hocamız sizinle derslerde yapacaklarını anlatırken sizinle sohbet kıvamında bir deneme dersi yapıyoruz.

Bu süreçte sizler hem yayın kalitesi hem hoca hemde gidişatı bu deneme dersinde tanıyorsunuz.

Hangi programı kullanıyoruz?

Whatsapp

Online derslerde whattsaap zoom ve skype programlarını kullanabiliyoruz.  Pratik olması amacıyla whatsapp hem sizler hemde bizler için çok daha pratik olup verimi daha fazladır. Whatsapp ile yaparken akıllı telefonunuza kulaklık takıp birebir ses kalitesini yükseltebilirsiniz.

Skype

Skype bizler için whatsapp ile beraber kullanışlı programlarımızdan bir diğeridir. Whatsapp’tan farkı sizlere nota anlatırken ekran paylaş özelliği ile sizlerle beraber nota üzerinde analiz yapabiliyoruz.

Zoom

Zoom programı genelde 2 den daha çok kişi için toplu derslerin yapıldığı bir programdır. Derslerimiz birebir olduğu için bu programa çok gerek duymuyoruz.

Bilgisayarım yok online ders alamaz mıyım?

Online klarnet dersinin verimli olması için bilgisayar olmasına gerek yoktur. Akıllı telefonunuzun olması yeterlidir. Bilgisayarınızın olması durumunda da extra işimize yarar tabiki 🙂

Yaşım ilerledi küçük yaşlarda hem param hemde zamanım olmadı geç mi?

Ülkemizin ve Dünya’nın stresli bir şekilde devam ettiği bir dönemde sizler sadece kendinize zaman ayırmaya çalışmalısınız. Bu yüzden ister yaşınız 50 olsun ister 30 hobi olarak hayatınza renk katmaya çalışmalısınız.

 • Online Klarnet Kursunda Hangi Platformlarda Ders İşleyeceğiz?

  Online klarnet kursu alacak öğrencilerimiz ile öncesinde sesli görüşme yaparak isteklerini ve neler yapmak istediklerini soruyoruz. Daha sonrasında klarnet deneme dersi için randevu veriyoruz. Bu randevu sisteminde görüşmemiz görüntülü olarak yapılıyor. Öğrencimiz dilerse zoom dilerse skype üzerinden deneme dersini ve klarnet derslerini yapabilir. Skype veya zoom programlarını kurum eğitmenlerimiz profesyonel olarak kullanmakta ve sizlere çok rahat klarnet eğitimini verebileceklerdir.

  Whatsapp veya benzeri uygulamalar online klarnet eğitimlerinde çok fazla kullanılmasını önermiyoruz.

 • Online Klarnet Kursu Almak Zor Mu?

  Online klarnet kursu almak gerekli koşullar yerine getirildiğinde çok ama çok rahat ve verimlidir. Bu koşullar öncelikle telefondan online klarnet dersi yapmak sizler için verimli olmayacaktır. Çünkü Türk Müziği öğrenirken ilk işimiz Türk Müziği makamlarını da sizlere öğretmektir. Bundan dolayı hem notayı hem de klarnet eğitmenini rahatça görebileceğiniz bir bilgisayar veya tablet olmalıdır.

  Bir çok klarnet öğrencimiz sıfırdan başlayıp çok iyi bir seviyeye online klarnet kursu ile geldiler.

 • Online Klarnet Kursunda Yüz Yüze Eğitim ile Aynı Verimi Alabilir Miyim?

  Online klarnet kursunda verim almanız tecrübelerimize çok üst seviyededir. Fakat bazı durumlar da verim alamayabilirsiniz. Eğer ki klarnet çalarken ileri seviye alıp geliştirmek isterseniz bu durum sizi zorlayabilir. Çünkü size hem piyano ile yada eğitmen ile beraber klarnet çalarken aynı anda çalmanız gerekecektir. Fakat yeni başlıyor ve ilerletmek istiyorsanız online klarnet kursu ile çok rahat verim alabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı