KurslarMüzik Kursları

🎵 İzmir Kabak Kemane Kursu

İzmir kabak kemane kursunu daha önce duymadıysanız biraz ilginç gelebilir. Özellikle kabaktan kemane kulağa bir hayli ilginç geliyor. Tek başına kemane sözcüğü de bizler için çok tanıdık değildir. Aslında sesini duyduğunuz, aa evet şimdi hatırladım dediğiniz enstrümanın sadece ismini hatırlayamamış olabilirsiniz.

Kabak kemane tarihi Orta Asya’ya kadar dayanmaktadır. Yapı olarak su kabağının bir bölümü kesilerek yapılır. Kesildikten sonra sap takılarak 2- 3- 4 son zamanlarda ise 5 telli olarak da üretilmektedir.

En ilginç olanı da kabağın ön kısmına gerilen deridir. Bu çok eski zamanlarda tavşan derisi ile kaplanırken şuan yürek zarı ile kaplanmaktadır. Sanırım şuan tavşan derisi kullanılsaydı bile çok hoş olmazdı. Orta Asya da kabak kemane olarak değilde Hegit – Rebap – Iklığ gibi çalgıların çok benzeridir. Özellikle Azerbaycan kamançası ile çok küçük farkları vardır.

Ses kutusu dediğimiz kabak kemane ortalama 14 ile 16 cm çapındadır. Günümüzde bas kemane olarak daha büyük kemaneler de üretilmiştir.

İzmir Kabak Kemane Kursu

Kabak Kemane Ders İçeriği Nasıldır ? Kabak Kemane Kursu İzmir

Sıkça Sorulan Sorular

Kabak kemane öğrenme süresi ne kadardır?

Kabak kemane kursu araştırmalarınız sonucunda en çok merak ettiğiniz sorulardan birisidir. Haklı olarak ne zaman bir şarkı çalabileceğinizi merak ediyorsunuz. Bundan dolayı bizler sizlere ortalama bir süre verebiliriz. Bu durumda İzmir kabak kemane kursumuz ile beraber ortalama 3 ile 6 ay arasında eser çalmayı öğrenebilirsiniz.

Dersler grup dersi mi birebir şekilde mi yapılıyor?

Özellikle kabak kemane perdesiz bir çalgı olduğu için birebir ilgilenilmesi gereken enstrümanlardandır. Grup dersleri ile beraber ortalama 1 senede öğreneceğiniz rahatlıkla eser çalacağınız kabak kemane’neyi birebir özel ders ile 3 ile 6 ay arasında akıcı halde çalabileceğinizi garanti ediyoruz.

Kabak kemane kursu alabilmem için yetenekli mi olmam gerekiyor?

Kabak kemaneden ziyade aslında tüm enstrümanlar için yetenekten çok çalışmak zaman ayırmak ve ilgilenmek gerekiyor. Günde kabak kemane için ayıracağınız 30 dakika göreceksiniz ki sizleri çok ama çok hızlı bir şekilde güzel çalıma uzaklaştıracaktır.

Kabak kemane ücretleri ne kadardır?

Kabak kemane satın alırken özellikle bu konuda tecrübeli eğitmenlerimizden tavsiye almalısınız. Özellikle tek bir tipi veya sesi olmadığı için deneyerek seçilebilecek enstrümanlardandır. Bundan dolayı ortalama ücretlerinin 400 TL ile 2000 TL arasında olduğunu bilmeniz gerekir. Kabak kemane kursu için alacağınız enstrümanın ücreti ortalama 500 TL ile 600 TL arasında olacaktır.

Kabak kemanem yok yine de kursa yazılabilir miyim?

İzmir kabak kemane kursuna yazılmak için öncelikle enstrümanı almadan başlayabilirsiniz. Kursumuz da bulunan kabak kemaneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sürede de kendinizi deneyerek zevk alıp almadığınızı analiz ederiz. O süre içinde de eğitmenimiz sizlere nasıl bir kabak kemane almanız gerektiğiniz anlatır.

Kabak kemane kurs ücretleri ne kadar?

Kabak kemane kurs ücretleri genel olarak toplumun her kesiminde öğrencisi arkadaşlarımızında ders alabileceği şekilde düzenlenmiştir. Bundan dolayı ücret konusunda kaygılanmayın sizler kabak kemane öğrenmek için elinizden geleni yapın ücret konusu ikinci planda olsun.

Ücret hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Online kabak kemane kursu alabilir miyim?

Kaya Sanat Akademi olarak sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da tüm kurslarımız online olarak devam etmektedir. Merkezimiz İzmir Karşıyaka’da bulunmaktadır. Merkezimiz dışında tük kurslarımız online olarak devam etmekle birlikte zamandan tasarruf ederek geriye kalan zamanınızı kendiniz için değerlendirebilirsiniz. Online kurs ücretleri yüz yüze eğitim ile aynı ücrettir.

İzmir Müzik Kursları

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı