KurslarMüzik Kursları

🎤 İzmir Şan Kursu

M.E.B Onaylı ve Öğrenme Garantili İzmir Şan Kursu

İzmir şan kursu veya online şan eğitimi almak isteyen veya online şan dersi almak isteyen tüm öğrencilerimizin aklındaki soruya bu yazımızda detaylıca yanıt veriyoruz. Şarkı söylemek ciddi derecede ruhunuzu rahatlattığı gibi zihninizi boşaltmaya da yardımcı olur. İzmir şan kursu eğitimi alırken bizler sizlere nasıl doğru şarkı söylenir, güzel söylemek için sizlere hangi teknikler gerekir, hangi şarkıları söylemek sesinizi daha ön plana çıkarır? Bizler bu konularda uzman şan eğitmenlerimiz ile sizlere yardım etmeye çalışıyoruz.

Şan dersi süresi ne kadar sürüyor? Yani bu eğitimin veya şan deri kurunun ne kadar süreceğini merak ediyor. Kaya Sanat Akademi şan dersleri sadece İzmir’de şan kursu değil online olarak bir çok ilde veya Avrupa ülkelerinde eğitimlerine devam eden İzmir’in ve Türkiye’nin sevilen sanat akademilerinden birisidir.

Şan derslerinin içeriği hakkında sizlere bir video çektik. 

Öncelikle şan dersleri 2 şekilde yapılır. İlk olarak grup dersi olarak ikinci olarak da özel ders olarak yapılmaktadır. Grup dersleri şan kursları için çok verimli olacağını garanti etmediğimiz eğitim şeklidir.

Grup şan derslerini tercih eden öğrencilerimiz biraz daha keyifli zaman geçirmek ve koro mantığı ile şarkı söylemek isteyenlerin tercih ettiği sistemdir.

İzmir / Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde M.E.B onaylı şan kursları vermekteyiz. İzmir şan kursu fiyatları ve eğitim programı için bizi arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

Şan Kursu Ders Programı

 • İsteğe göre birebir özel ders alabilirsiniz. Grup derslerinde indirim yapıyoruz.
 • Esnek çalışma saati 09:0022:00
 • İlk olarak müzik kulağına bakıyoruz.
 • Diyafram nefesi kullanmayı öğretiyoruz.
 • Ağız, dış, gırtlak pozisyonunu öğretiyoruz.
 • Ses tellerine zarar vermeden şarkı doğru şarkı söylemeyi öğretiyoruz.
 • İstediğiniz müzik tarzı konusunda doğru seçimi yapmanızı sağlıyoruz. Örneğin: Rock formatı ile söylenilen bir şarkı için farklı teknikler kullanılır, türkü formatı ile söylenilen ezgiler için farklı teknikler kullanılır. Tamda bu noktada doğru yönlendirmeleri yapıyoruz.
 • Gırtlak kullanımı, falset , trill , çarpma
 • Ayda bir kere piyano eşlikli 5 eserlik canlı performans sergilemenizi sağlayacak etkinlikler yapıyoruz.
 • Belli seviyeye gelen şan öğrencilerimizi profesyonel stüdyoda kayıt alıp bu kaydı sizlere hediye ediyoruz.
 • Yaşar Üniversitesi Opera Şan mezunu eğitmenlerimizin düzenlediği ses eğitimi workshopları (Ses nasıl oluşur, Şarkı söylemek için doğru pozisyon nedir, Ses tellerimizin yapısı nasıldır?, Ses tellerimizi yanlış kullanırsak nelere yol açar?, Herkes şarkı söyleyebilir mi?, Güzel ses nedir? ve nasıl oluşur, Şan eğitimi alınarak güzel şarkı söylenir mi?)
 • Repertuvar çalışmaları (Tarzınız ile ilgili söyleyeceğiniz eserlerin doğru tonda ve ses genişliğinize uygun eserler seçmekteyiz)

Online şan kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl sesimi geliştirebilirim ? Şan konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/online-san-kursu sayfasını ziyaret etme zamanı.

Neden Kaya Sanat Akademi?

 • Her yaşa uygun çalışma programları
 • Haftanın 7 günü Sabah 09:00 Akşam: 22:00 arası açığız.
 • Ayın belli günlerin de tamamen ücretsiz etkinlikleri, etkinlikler sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
 • İzmir’in her yerinden kolay ulaşım olanağı
 • Ders dışında sınırsız etüt imkanı (Ders saatleriniz dışında istediğiniz zaman gelip istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.)
 • Derslere geldiğinizde sanat merkezimizde bulunan enstrümanları ücretsiz kullanabilirsiniz.

Konusunda uzman eğitmenlerimiz der ki; Güzel şarkı söylemek için ses oktavının çok geniş yada dar olması bunu belirlemez. Doğru eğitmen ile size göre hazırlanan plana uyarak sağlıklı bir şekilde şarkı söyleyebilir tizlerinizi – peslerinizi yani oktavınızı genişletebilirsiniz.

İzmir Birebir Şan Eğitimi

İzmir’de ses eğitimi dersleri almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Kaya Sanat Akademi olarak her bütçeye uygun ses eğitimi fiyatları sunuyoruz. İzmir’de şan dersi olarak sizlere hizmet sağlayan Kaya Sanat Akademi ile birebir olarak devam edilen şan eğitimlerinde sizler öncelikle kurumumuza gelip ücretsiz deneme dersi aldığınız zaman şan eğitmenlerimiz sizlere neden şan eğitimi almak istediğinizi sorarlar.

Sizlerin talepleri dikkate alınarak yaptığımız deneme dersi ile birleştirilerek hayaliniz de ki performansa ulaşabilmeniz için hangi eksikliklerinizin olduğuna belirleyip bir süre belirleyebiliyoruz.

İzmir’de şan kursu olarak bu süreyi beraber belirliyoruz. Bu süre içerisinde de sizlerle beraber iyi şekilde çalışarak güzel bir tempo yakalıyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersi Alın

İzmir’de uygun fiyatlı şan kursları için tamamen ücretsiz deneme dersi talep etmek için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayabilir randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İzmir Şan Dersi Fiyatları

Ses tellerinizi müzik aleti gibi düşünmeyin. Müzik aletlerinin teli değişir ama ses telleriniz değişmez. Sesinizi sağlıklı bir şekilde kullanmak için konusunda uzman eğitmenler ile çalışmanız gerekir.

Şan dersi fiyatları ve kafanıza takılan tüm sorular için iletişim sayfasından, whatsapp destek hattından ve iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.. Yazının sonundaki randevu formunu doldurarak ücretsiz şan deneme dersi talep edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir şan kursu aramalarınız sonucunda bizlere ulaşarak şan dersi  ile alakalı bir çok sorunun yanıtını bulabileceksiniz.

Sesimin kaç oktav olduğunu nasıl anlarım?

Öncelikle oktav; Ses aralığı demekle birlikte sekiz sesten oluşan ses dizisi, bir do sesiyle ondan sonraki do sesi arasındaki uzaklıktır. Vokalde oktav genişliğini hocalarımız şu şekilde belirliyor;

Ses frekansı bozulmadan inebildiğiniz en kalın ses ayrıca çıkabildiğiniz en ince ses arasında ki nota uzaklığı sizlerin kaç oktav olduğunuzu gösterir. Bu testi tamamen ücretsiz olan deneme dersinden faydalanarak öğrenebilirsiniz!

Şan dersi ile sesim güzelleşir mi?

Kaya Sanat Akademi olarak öncelikle sizlere kendi ses aralığınız içerisinde rahatça şarkı söyleme pozisyonunu oluşturmaya çalışıyoruz. Bu dersler esnasında eğitmenimiz piyano ile beraber belirli egzersizler çalıştırarak doğru ses doğru nefes başlığı altında temiz ,pürüzsüz bir ses kazandırmayı amaçlar.

Şan eğitimi ile belirli bir süre temel düzeyde ses pozisyonu oturtulur. Sonra ki aşama tizlerinizin yada peslerinizi yavaş yavaş genişletmektir. Bu son derece tehlikeli ve önemsenmesi gereken bir konudur. Şayet iyi bir eğitmen olmadığı takdirde ses tellerinizde nodül ,polip ve çeşitli rahatsızlıklar görebilirsiniz.

Doğru tekniklerle çalışıldığında ses aralığınız peslerde ve tizlerde genişler ve istediğiniz ses pozisyonuna kavuşabilirsiniz. Unutmayın ses telleri de bir kastır. Doğru şekilde esnetilir ve çalıştırılırsa çok rahatça ses aralığını genişler.

Şan dersinin faydaları nelerdir?

İzmir’de ses eğitimi dersi almaya başladıktan sonra kişiye özel hazırlanan program ile güzel şarkı söylemek belirli çalışmalar sonucunda mümkündür. Unutulmamalıdır ki piyano kursu, keman kursu için daha doğrusu enstrüman öğrenmek için nasıl belirli egzersizler, pratikler yapılıyorsa ses eğitimi, şan dersinde de aynı şekilde bol pratik bol egzersiz yapılmalıdır. 

Nefesi doğru kullanmak, ağız dudak pozisyonları, ayrıca kişinin ses rengine uygun repertuvar belirlenerek yapılan çalışmalar ile birlikte herkes güzel şarkı söyleyebilir.

Şan eğitimi kaç yaşında alınır?

Şan dersi İzmir eğitmenleri olarak ses tellerinin yapısı ve olgunlaşma süresini göz önüne alırsak ses renginin belirginleşmesi ve modülasyonu oluştuktan sonra şan eğitimi alınması doğrudur. Ergenlik sürecinin ilk aşamasının tamamlanması ile beraber takribi 17/18 yaşlarında sonra ses üzerine basit düzeyde çalışmalar yapılabilir. Şan dersine giriş yapılabilir.

Şan dersinde nota öğretilir mi?

Şan dersinde seslerin doğru notalar  ile söylenmesi gerektiğini biliyoruz. Doğru seslere basılırsa şarkılar kulağa hoş gelecektir. Şan dersinin amaçlarında bir tanesi ise daha az yorularak, ses tellerimize daha az baskı yaparak ve doğru şekilde diyafram nefesi alarak uzun performanslar sergilemektir.

İzmir de şan eğitimi içeriğinde temel müzik eğitimi vermektedir. Şarkı söylemek isteyen herkes temel müzik eğitimi almalıdır. Fakat opera şan tekniği almak isteyen kursiyerlerimiz nota ,solfej armoni gibi müzik derslerini şan eğitimi dersleri sırasında alabilirler.

Temel müzik eğitimini içeriğinde öğrencilerimize detone, sürtone , aralık, pes, tiz, oktav vb. müzik terimlerini öğrenmelerini sağlayıp daha sağlıklı şekilde eğitim almasına olanak sağlıyoruz.

Şan dersleri ne işe yarar?

İzmir şan kursu olarak şan kursu sizlere biraz daha kapsamlı ve teknik gelebilir. Acaba şan dersinde sadece etüt ve egzersizler mi var? Doğru şarkı söylemek aslında doğru teknikle, doğru nefes alımı ile ortaya çıkar. Doğru teknik dediğimiz bu terimin karşılığı ise bol ses açma egzersizi ve diyafram çalışmalarıdır.

Şan dersine geldiğiniz zaman önce her enstrüman da olduğu gibi sesiniz ısıtılır. Şarkı söylemeye elverişli bir hale getirilir. Bunlar eğitmenin sizlerle beraber yapacağı etütler ile gerçekleştirilir. Sonrasında ise örnek bir eser seçilir ve şan tekniği çalışmaları bu eser üzerinde uygulanmaya başlanır.

Opera şan tekniği üzerine ilerlemek isteyen öğrencilerimiz ses açma ,ses ısıtma , diyafram ,ağız kontrolü egzersizlerini daha fazla yapmaktadırlar.

Şan kursunun ortalama süresi yok mu?

Şan derslerinde başarı yakalayabilmeniz için birebir ders almanızı öneriyoruz. Bu dersler de sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi ortaklaşa problemler belirlendiği için aslında sürede ortaklaşa belirleniyor. Yani İzmir’de şan dersi veya Online şan kursunun süresini beraberce belirliyoruz. Fakat ortalama 3-6 ay içerisinde istediğiniz ses pozisyonuna ulaşmanız sağlanabiliyor. Bu süre ortalama süredir. Bizlerin amacı en kısa sürede ve en hızlı şekilde sizleri istediğiniz performansa ulaştırmaktır.

🎤 İki Keklik Bir Kayada Ötüyor- Vokal Fadime Taşer – Keman Eren Kaya

🎤 Çok Yorgunum Cem Karaca – Şan Öğrencimiz Eylül’ün Performans Kaydı

🎤 Şan Öğrencimiz Kerim Tunç – Sorma Ne Haldeyim

🎤 Şan Öğrencimiz Fadime’nin Say Something Performansı

Şan Eğitimi Alan Öğrencimiz Seda ile Aldığı Şan Eğitimi Hakkında Sohbet Ettik

İzmir Müzik Kursları

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder