KurslarSanat Kursları

İzmir Resim Kursu

Hayal etmek bunun yanında hayallerimizi bembeyaz kağıda aktarmak bu hazzı yaşamak mükemmel bir duygu olsa gerek. İzmir resim kursu olarak, derslerin yoğun temposundan veya yoğun iş temposundan biraz uzaklaşıp kendiniz ile baş başa kalacağınız bir ortam hazırlıyoruz.

Güzel bir fon müziği eşliğinde tuval de hayallerimizi çizerken yanınızda kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kurumumuza geldiğiniz de burada yazılan her şeyi yaşayacağınızı garanti ediyoruz. İster hobi resim kursu, ister okula hazırlık resim kursu olarak tecrübeli eğitmenlerimiz ile beraber çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir resim kursu araştırılırken akıllara takılan tüm soruların yanıtlarını bu yazımız da bulabileceksiniz. Özellikle resim kursu için ayrılan ders alanının sizlerin rahat edebilecek şekilde olması bir yandan usulca çalınan radyonun hayallerinize eşlik etmesini istiyoruz. İster hafta içi ister hafta sonu gruplarımıza katılabilirsiniz. 

İzmir resim kursu içeriğinde neler öğrenebilirim?

İzmir Resim Kursu
İzmir Resim Kursu
 • Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu
 • Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu
 • Temel sanat eğitimi desen çizimi
 • Canlı model imgesel çalışmalar
 • Perspektif oran orantı ışık çalışmaları
 • Anatomi bilgisi
 • Portre çizim ve figür çalışmaları
 • Dış mekan ve iç mekan çizimleri
 • Yurt dışı eğitim ve portföy hazırlama kursu
 • Mentörlük                 
 • Yağlı boya, sulu boya, karakalem çalışmaları

Atölye çalışmaları

 • Akrilik, kuruboya, füzen ve daha birçok teknik öğrenme imkanı
 • Ebru ve pouring çalışmaları
 • Seramik kursu
 • Heykel Çalışmaları

Çocuk resim kursu

İzmir Resim Kursu

4-8 yaş arası ve 8-14 yaş arası iki gruptan oluşur. Yada bireysel olarak alma seçeneğinizi kullanabilirsiniz. Özellikle 15 yaş altı çocuklarımızın enstrüman çalması yada resim yapması kişisel gelişimi açısından çok çok önemlidir.

Resim yapmak, hayal ettiğini kağıda aktarmak birey olma ve tek başına başarma hissini aşılamak için en güzel yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle doğru teknik ve doğru eğitmen ile resim yapmayı sevdirdiğiniz zaman ebeveyn olarak geriye sadece zevkle çocuğunuzu izleyip tebrik etmek kalıyor.

Çocuk resim kursunda neler yapıyoruz?

İzmir Resim Kursu

Öncelikle çocuklarımıza resmi sevdirmemiz amaçlanır. Öğretme veya ders olgusuna erişirken biraz daha hassas davranmamız gerekiyor. Bundan dolayı direkt resim yapmak yada çizmek yerine yavaş yavaş alıştırmak çok daha uzun soluklu resim hayatının olmasını sağlayacaktır.

Çocuklarımıza edindirmek istediğimiz doğru teknik doğru çizim fakat aslında en büyük amacımız hayal ettiğini kağıda dökmek için neler yapması gerektiğini bilmesidir. İlk 2 haftayı devirdikten sonra artık çizmeye başlıyoruz.

 • Karakalem çizim tekniği
 • Sulu boya çizim tekniği
 • Pastel boya çizim tekniği
 • Kuru boya çizim tekniği
 • Çizgi

Pandemi dolayısı ile grup derslerimiz de maksimum 5 kişi ile sosyal mesafe kuralına dikkat ederek oluşturduğumuz sınıflarımız da gönül rahatlığı ile resimlerini çizebilirler.      

Yetişkin resim kursu

İzmir Resim Kursu
İzmir Resim Kursu

Hobi yetişkin resim kursunda özellikle zamanınızı daha verimli geçirmek adına sosyal çevre ile beraber iş stresinde okul sınav stresinden bir nebze uzaklaşarak kendinize zaman ayırmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Hobi yetişkin grubu 15 ile 23 yaş birinci grup bunun yanında da 24 yaş ve üzeri olarak ikinci grupta ders alabilirsiniz.

Yetişkin resim kurslarında bizlerin en çok hoşuna giden sizler resim yaparken Türk kahvesi ve arka planda fon müziği olarak çalan şarkılarla beraber tamamen stresten arındığınızı görmek oluyor.

 • Karakalem resim kursu
 • Oran orantı tekniği çalışmaları
 • Yağlı boya resim kursu
 • Canlı model çizim tekniği çalışmaları
 • Sulu boya-guaj boya tekniği çalışmaları
 • Akrilik çizim tekniği çalışmaları
 • Füzen
 • Gölge teknik çizimi

Dersler haftada 1 gün 2 saat olarak planlanır. Fakat bu 2 saat dediğimize bakmayın. Resminiz bitene kadar ne zaman atölyeden ayrılmak isterseniz o zaman ayrılabilirsiniz.

Grup dersleri olsada herkes aynı tarz resim yapmak zorunda değildir. Özellikle belirli bir teknik oluştuktan sonra ne tarz çalışmak istiyorsanız o tarzı grup içinde olsanız da ayrı olarak çalışabilirsiniz.

Deneme dersi seçeneğimizden faydalanın!

 

Resim yapmak için özel bir yeteneğe sahip olup olmadığınızı ücretsiz deneme için eğitmenimiz ile beraber 30 dakika sohbet edecek bir ortam sağlıyoruz. Bunun üzerine güzel resim yapmak için nelerin gerekli olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kurumumuz da bulunan öğrencilerimizin eşyalarını götürüp getirmemesi daha doğrusu ağırlık olmaması için kilitli dolapları kullanabilirsiniz. Eşyalarınızı istediğiniz gibi bizlere emanet edebilirsiniz.

İstediğiniz saatte resim kursu alma imkanı

İsterseniz birebir kurs alın isterseniz grup dersi alın hafta içi veya hafta sonu sabah veya akşam grubu olarak sizlere hitabeden bir saat bulabiliriz. Ders saatiniz bitince hemen gitmeyin resminizi bitirene kadar atölyemizde zaman geçirebilirsiniz. Saat sınırlaması koymuyoruz. Sizler ne zaman müsaitseniz o zaman ayrılabilirsiniz.

Öğrencilerimizin eserleri

Sıkça Sorulan Sorular

Dersler birebir mi yoksa grup dersi mi?

İzmir resim kursu eğitimlerimizde birebir veya grup olarak (maksimum 5 kişi ile) ders almak mümkündür. Arkadaşınız ile beraber aynı derste hem sohbet edip, çayınızı yudumlayıp, aynı zamanda da resim yaparak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Ne kadar sürede güzel resim çizebilirim?

Resim kursuna başladıktan sonra kişiye göre değişmek ile beraber ortalama 3 ay içerisinde artık daha anlaşılır göze daha güzel gelen çizimler yapılıyor. Resim kursumuzda özellikle deneyimlediğimiz tecrübeler ile beraber ortalama 3 ile 5 ay arasında çizimleriniz de gözle görülen bir değişim yaşanıyor.

Unutulmamalıdır ki ne kadar çok çizerseniz o kadar güzel çizersiniz. Yani bileğinizin tabiri caizse elinizin alışması kalem tutarken kırılması gerekmektedir. Bunu sağlamak için de sürekli çizmek gerekir. Bunu sağladığınız zaman artık çizdiğiniz her şey çok daha göze hoş gelmeye başlıyor.

Resim kursu ücretleri ne kadar?

Birebir ve grup derslerimiz için her bütçeye uygun ders ücretleri ile beraber sizleri sıkmayacak bir ücretlendirme yaparak gerek öğrencilerin gerek yetişkin çalışanlarında zorlanmayacağı uygun ücretlerle hobi olarak kendinize yeni fırsatlar yaratmanıza imkanlar yaratıyoruz.

Güncel fiyatları aşağıdaki formu doldurarak veya 0542 696 83 03 numaralı hattı arayabilir yada WhatsApp üzerinden mesaj atarak öğrenebilirsiniz.

Online resim kursu seçeneğimiz var mı?

Kurumumuzda sadece yüz yüze değil online resim kursu alma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Online resim kursu birebir olmaktadır. Profesyonel kamera sistemi ile hocamız işleyeceği konuyu veya temayı net görmeniz açısından tripodlar ile canlı olarak ders süresinde resme odaklıyor.

Yüz yüze eğitim de alınan verim ile aynı verimi almanız için her şeyi yapıyoruz. Skype, WhatsApp veya Zoom programları ile beraber verimli bir ders alabiliyorsunuz. Bu arada online resim kursları için de deneme derslerimiz mevcuttur. Deneme derslerimiz de ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı