KurslarMüzik Kursları

🥁 Bateri Kursu İzmir

M.E.B Onaylı Ve Öğrenme Garantili Bateri Kursu

İzmir / Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde M.E.B onaylı bateri kursları vermekteyiz. İzmir bateri kursu fiyatları ve eğitim programı için bizi arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

 

İzmir Bateri kursu ya da İzmir davul kursu aramalarınız sonucu karşınıza çıkan Kaya Sanat Akademi İzmir’de en uygun fiyatlı bateri eğitimi vermektedir.. Güler yüzlü bateri öğretmenlerimiz ile eğlenerek ve diğer arkadaşlar ile beraber mini orkestralar yaparak bateri eğitimi alacağınızın sözünü veriyoruz.

6- yaş üzeri tüm çocuklar ilk 1 yıl bateri veya piyano kursu almaları gelişimi için çok önemlidir.

Çocuklarımız daha küçükken mutlaka bir enstrüman çalmalı bir dil bilmeli ve kitap okumalıdır. Bu konuda bilinçli kendinden emin nesil yetiştirmek için taşın altına elimizi koymalıyız. Özellikle teknoloji çağının üst düzeyde olduğu ve olumlu olduğu kadar olumsuz durumların daha fazla olduğu bu zaman da çocuklarımızın düşünme yetisini ve ezbere öğrenme alışkanlığından uzak tutarak sürekli zinde tutmalıyız. 

 

🥁 Bateri Kursu Öğrencilerimizin Performansları

 

Online bateri kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl bateri çalmayı öğrenirim? Bateri çalma konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/iletisim sayfasını ziyaret etme zamanı.

🥁Bateri Kursuna Başlama Yaşı Kaçtır?

🥁 Bateri Kursu İzmir

Bateri kursu ve piyano kursu başlangıç enstrümanlarının en önemlilerindendir. Bu yüzden müzik yaşamına girmeden önce mutlaka deneme dersi yaparak bu konuda deneyim sahibi olmasını isteriz. 

Özellikle 4 ve 5 yaş bir müzik aleti çalmak için çok uygun olduğunu söylemeliyiz. Fakat burada dikkat etmemiz gereken bilgi alışverişin olmasıdır. Bundan dolayı 4-5 yaş diyoruz ama deneme dersinde öğrencimizin durumuna ailemiz ile dahil bakıp bir toplantı yaparak karar vermek istiyoruz. Yani sadece eğlenmeye veya o ortamı sevdiği için değil bateri çalmasını ve beyin gelişimini sağlamasını istiyoruz.

İzmir’de Bateri Kursu Alma Yaşı Kaçtır?

İzmir bateri kursu


Bateri kursu alma yaşı ortalama 6 ve üzeridir. Burada bunu belirleyen faktörlerden en önemlisi bateri dersine başlamadan önce yaptığımız deneme dersidir. Sizleri de sağlıklı bir eğitime dahil etmeden sağlam bir temel atmak isteriz. Bu temel için deneme dersi çok önemlidir. Deneme dersinde eğitim alacağı eğitmeni ders alacağı ortamı görmesini ve mini ders yapmanızı sağlıyoruz.

Bu deneme dersinde  o anda ki iletişim derecesi bizlere çokça yardımcı olmaktadır. 6 Yaş Bateri kursu için ideal olmakla beraber bateri dersi alan öğrencimiz ile neden bateri çalmak istediğini sorarak heves mi yoksa bateri çalmayı gerçekten istiyor mu bunun ile ilgili güzel bir çalışma yapıyoruz. 

🥁Birebir Bateri Kursu

🥁 Bateri Kursu İzmir

Bateri kursu birebir özel ders olarak yapılır. Birebir bateri derslerinde bateri eğitmenimiz de diğer bateriye geçerek aynı anda beraber eşlik ederek davul derslerimi işliyoruz. Bu şekilde anlayamadığı kısımları hem anlıyor hemde iki davul ile beraber çalıyor. Bateri kursu içeriğimiz bu şekilde çok daha verimli geçiyor.

İzmir de bateri kursu arayınca bir çok bateri kursu bulabileceksiniz. Fakat sizler için en verimli olan bateri kursu alacağınız bir kuruma göndermek istersiniz. 

🥁Peki Neden Karşıyaka Bateri Kursu?

Bizler sadece bateri dersine gelip gitmenizi istemiyoruz. Çünkü bu sıkıcı bir durum olabiliyor. Özellikle küçük çocuklar bir çok duruma karşı çok fazla sabır gösteremiyorlar. Bu konuda bizler sürekli motivasyon ile bateri kursunun ilk başlarında ki alışma dönemini sıkıntısız geçirmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Aslında bizlerin yaptığı bateri kursu öğrencimiz ilk ayını bitirdiği zaman hemen yanında bir esere piyano eşlik ederek motive olmasını ve orkestra bilincini oluşturmak adına mükemmel bir etki yaratıyor. Çünkü her eğitmenimiz en az iki enstrüman çalmaktadır. Bundan dolayı da bateri öğrencimiz bateri çalarken eşlik ederek heyecanımızı yükseltiyor.

Belirli bir temel oturduktan sonra artık stüdyo kaydına veya Kaya Sanat Akademi orkestrasına davet ederek çok daha güzel seviyeye çıkmasına destek oluyoruz.

 💻Online Bateri Kursu İnternetten Bateri Kursu 

Online Bateri Dersi

Online bateri kursu olur mu? Özellikle bu salgın hastalıkla beraber neredeyse tüm eğitimler online olarak verilmeye baladı. Bir çok avantajı olmasına rağmen daha fazla dezavantajı olduğunu söylemeliyiz. Bizler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslar olduğumuz için bizler ile çalışan her eğitmen mutlaka çocuklar ile çalışmış ve eğitmenlik alanında pedogojik formasyon alması gerekiyor. Online bateri kurslarının M.E.B bağlı kurslar da verilmesi çocuğunuzun sağlıklı ortam da güvenilir eğitmenlerden ders alınmasını sağlayabiliyoruz.

Eğitmen ile anlaşamazsanız arkanız da kurumun olduğu güvencesi dahi önemli bir faktördür. Online bateri dersi alan öğrencimiz ile mutlaka ücretsiz deneme dersi yapmak isteriz. Online müzik kurslarımız sadece pandemi ile değil Kaya Sanat Akademi varoluşundan bu zamana kadar aktif olarak verilmektedir.

Ücretsiz deneme dersinde bateri dersinin verimli olup olmaması bunun yanında internet bağlantı hızı ve bunun yanında bir çok detay kontrol edilir. Bu konuda bu dersten verim alacağınızı düşündüğümüz zaman evet bu kurs sizler için verimli olacaktır veya bulunduğunuz ilde sizlere uygun yüz yüze bateri kursu eğitimi alabileceğiniz yer buluyoruz. 🙂 

😎 Karşıyaka Bateri Kursu

Bateri Kursu Karşıyaka

İzmir Karşıyaka ilçesinde bateri kursları arıyorsanız doğru adrestesiniz. M.E.B onaylı özel bateri kursu ile %100 öğrenme garantisi ile bateri kursu eğitim vermekteyiz. İzmir de bateri kursu aramalarınız da İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Karşıyaka bateri kursu olarak arattığınız zaman Kaya Sanat Akademi de sizleri profesyonel kadromuz ile bekliyoruz. Özellikle biz yetişkinlerin dahi bunaldığı bu zamanlar da çocuklarımızın stres atması ayrıca kaygılarını azaltarak hem bateri çalmasını sağlamak hem de eğlenerek stres atmasını sağlamak istiyoruz. 

Karşıyaka Bateri Kursu yaş sınırı olarak 5 yaşından büyük tüm bateristleri kurumuza kabul edebiliyor. Velilerimiz 4 yaş için de sorabiliyor fakat buna karar vermek için mutlaka deneme dersi ile bateriye oturtmamız ve tepkilerini kontrol edip konuşabilmemiz gerekmektedir. Karşıyaka da izban’a yaklaşık 8 dakika yürüme mesafesinde uzaklıkta bulunan kursumuz haftanın 7 günü sabah 09-00 akşam 22-00 arası hizmet vermektedir.

🧒 Çocuklar İçin Bateri Kursu

Çocuklar İçin Bateri Kursu

İzmir’de Çocuklar için bateri kursu ile sizde hayalinizdeki enstrümanı çok kolay bir şekilde çalabileceksiniz. Bateri kursundan ziyade ritim çocuklar için çok ama çok önemlidir. Çünkü tablet telefon çağında olduğumuz için çocuklarımızın motor kaslarını geliştirecek herhangi bir eylem yapmadıklarını görüyoruz. Bu konuda devreye piyano kursu bunun yanında ise bateri kursu girmektedir. Yani piyano ve bateri çalmak zihnin uyuşmasını ve odaklanma sıkıntılarını ortadan kaldırmada en büyük etkenlerden bir tanesidir.

Çünkü çocuklar için bateri kursu özellikle 5 yaş ve üzeri için kesinlikle matematiksel zeka ve refleksler için mükemmel bir enstrümandır. Sağlıklı bir bireyin çocukluğunda mutlaka enstrüman çalması gerektiğini tüm pedagoglar söylüyor. 

Bateri ya da davul, küçük yaşlarda başlanıldığı zaman fiziksel, zihinsel reflekslerin ve koordinasyonun gelişmesine yardımcı olur.

Matematik zekanın artmasına yardımcı olur, hayatı disiplin ve düzenle idame edebilme yetisini çok geliştirir.

Özelikle buy salgından dolayı çocuklarımız hareketsiz kaldıkları ve sürekli evde kaldıkları için hareket konusunda problemler yaşanabilir. Hareketli çocuklarımız için bazı durumlar da stres atmaları için bateri kurslarına yönlendirirler.

Özellikle odaklanmada sıkıntı yaşayan ve konsantrasyon sorunu yaşayan çocuklarımız için bir yazı hazırladık. 

Çocuğum çok hareketli bateri kursuna göndermeli miyiz?

🥁Bateri Almak İçin Nasıl Bir Süreç İzliyoruz?

🥁 Bateri Kursu İzmir

Bateri kursuna başlamadan bateri almanızı önermiyoruz. Özellikle bateri alım konusunda hiç acele etmeyin. Öncelikle bateri kursu deneme dersi ile sizleri bateri ile tanıştıralım. Bu süreçte bateri derslerine başladıktan sonra öncelikle 1-2 ay geçmesini isteriz.Çünkü bateri almaya karar vermek için biraz çalma sürecinden emin olmak gerekir.

Bateri alım sürecininde acele etmememizin sebebi fiyat olarak ortalama 3000-4000 lira üzerinde olmasıdır. Çünkü gitar gibi bağlama gibi 800-900 lira riske atmaya değmeyecek kadar yüksek bir ücret olduğu için aldığımızda devamınıda çalmanızı isteriz.

Beklediğimiz zaman diliminde ise bateri kursu eğitmenimize ara ara nasıl gittiği konusunda geribildirimler alarak süreci takip ediyoruz. gerek2.el gerek0 indirimli ve bizlere uzun süre yetebilecek bateri listesi hazırlıyoruz. Bu listeyi sizlere paylaşıyoruz. Bu sayede bateri alım sürecimize başlamış oluyoruz.

2.el bateri olsada bateri eğitmenimizden ricada bulunarak denemeye sizlerle beraber gelebiliriz. Sizler kaygılanmayın sadece bir kurs değil bizler bir aile olarak hayatınızda yer almak istiyoruz.

Elektronik Bateri Fiyatları

Elektronik Bateri Fiyatları

Artık bir çok bateri kursu alan öğrencilerimiz akustik bateriden ziyade elektronik bateri tercih etmektedirler. Çünkü apartman hayatında iyi bir yalıtım imkanınız yoksa istisnasız elektro bateri seçmek sizler için en iyisi olacaktır. Özellikle bateri kurslarında da artık neredeyse hepsinde elektronik iyi davullar kullanılmakta ve birebir akustik hissiyatı vermektedir.

Elektronik bateri fiyatları ise ortalama 7 binden başlayıp 30 bin tl ye kadar gitmektedir.Sizlere önerimiz belirli markalar dışına çıkmamanızdır. Özellikle yamaha – roland bu iki marka elektronik bateri içerisinde çok güzel bir tona ve kaliteye sahiptir.

📖 Bateri Kursu Eğitim Programı

🥁 Bateri Kursu İzmir

 • Birebir özel eğitim,
 • Bateri kursuna kayıt olduğunuzda ücretsiz solfej dersleri,
 • Haftanın 7 günü saat 09:00/22:00 arası hizmet,
 • Sınıflarımızda kurulan teknik ekipmanlar sayesinde mevcut alt yapısal melodiler üzerine çalarak, adeta konser sahnesinde çalar gibi eğlenceli bir ders ortamı,
 • Kişiye özel ders programı belirleme,
 • Tamamen kişisel müzik zevkinize göre oluşturulan özel müfredatlar dahilinde işlenen dersler,
 • 7’den 70’e her yaş aralığına uygun eğitim,
 • Ders saatleri dışında istenildiği gibi ziyaret edilebilen ortam,
 • Uygun olan saatlerde ücretsiz etüt yapma imkanı,
 • Her bütçeye uygun bateri dersleri,
 • Konusunda uzman, yıllarca sahne almış eğitmenlerimiz ile belirli aralıklarda yapılan “workshop”lar,
 • Ayrıca yıllık düzenlenen Drum-Camp ile eğlenceli müzik kampı,
 • Tamamen ücretsiz etkinlikler,
 • Film geceleri

👨‍🏫 Ücretsiz Bateri Deneme Dersi

Ücretsiz Bateri Dersi

Ücretsiz bateri deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz bateri deneme dersi talep edebilirsiniz.


💰 İzmir Bateri Kursu Fiyatları

Bateri kursu fiyatları diğer eğitim merkezlerine göre oldukça uygundur. Bateri kurslarımız için ücret öğrenmek ve ders programı ile ilgili bilgi edinmek için bizleri arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

❓ Bateri Kursu İçin Sıkça Sorulan Sorular

İzmir davul kursu araştırmalarınızdan sonra aklınızdaki soruları cevaplayarak davul kursu sürecinde neler ile karşılaşacağınızı belirtelim.

Bateri çalmak zor mu?

Bateri çalmak için eğitmeniniz tarafından hazırlanan çalışma programını takip ederek son derece eğlenceli bir şekilde davul öğrenmeniz mümkündür. Bu durumda sizlere düşen görev, aksatmadan, belirli bir disiplin ile çalışma ortamını düzenleyip derslerinize devam etmektir. Bu çalışma sisteminizi oluşturduğunuzda davul çalabileceğinizi garanti ediyoruz.

Bateri kursuna başlamadan önce bateri almam gerekiyor mu?

İzmir bateri kursu hizmetine başladığınızda hemen arkasından enstrüman almanız istenecektir. Fakat her ne kadar enstrüman almanızı istesek dahi, bateri maliyet gerektiren bir çalgıdır. Bu durumda olabildiğince kursumuzda vakit geçirerek bu açığı beraber kapatabiliriz. Davul kursundan sonra çaldığınız etütleri mutlaka tekrar etmeniz gerekecektir. İlerlemeniz için bu ayrıntıya çok dikkat etmenizi istiyoruz. Kaya Sanat Akademi olarak devreye girerek, bateri alana kadar etüt odalarımızı sizlere sonuna kadar açıyor, ücretsiz bir şekilde ve istediğiniz kadar etüt çalışma fırsatı veriyoruz. Davul almak istediğiniz zaman ise konusunda uzman eğitmenlerimiz sizlere rehberlik ederek bütçenize en uygun ve kullanışlı davulu almanız için sizlere severek yardımcı olacaklardır.

Evde bateri çalışabilecek miyim?

İzmir bateri kursu eğitimlerine başladıktan sonra öğretmenin verdiği etütleri çalışmanız gerekecektir. Yukarıda açıkladığımız gibi davul almak için bütçe sağlayana dek kursumuzda bulunan davullar ile sınırsız etüt çalışabilirsiniz. Ayrıca bateri çalışma pad’i temin ederek “stick-control” dediğimiz sağ ve sol el koordinasyon çalışmalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bateri kursuna başladıktan sonraki dönemlerde ilk olarak kursumuzda bulunan enstrümanlar ile çalışarak daha sonrasında çalışma pad’i alarak çalışmalarınızı aksatmadan rahatlıkla devam ettirebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirirken çekindiğiniz, korktuğunuz bu yüzden ertelediğiniz ne kadar hayaliniz varsa bunları gerçekleştirmek için sizlere ön ayak olmaktır.

Yeni bateri alma konusunda yardımcı oluyor musunuz?

Bizler Kaya Sanat Akademi olarak bu aşamalarda sizlere yardımcı olarak fiyat performans açısından en iyi seçimi yaparak uzun süreler çalmanızı sağlamaktır. Önemli: Bateri dersine başlayan kursiyerler ilk 3 ay sadece kurs yerinde ki bateri ile çalmaları daha sağlıklıdır. Mağazadan sıfır olarak alınan baterileri dolar üzerinden hesapladıkları için biraz pahalıya mal olabilir. Bu yüzden olabildiğince bu konuda bilgi sahibi olan eğitmenlerimiz ile beraber hareket etmekte fayda vardır. Kesinlikle sıfır alınacak diye düşünmeyin ikinci el temiz az kullanılmış bateriler de düşünülebilir.Alınmadan önce eğitmenlerimiz sizlere eşlik ederek deneme yapıp uygun görülürse de alınabilir.

Bateri alana kadar çalışmalarımı nasıl devam ettirebilirim?

Bateri kursuna başladıktan sonra bateri aşmak için acele etmenizi istemiyoruz. Bateri ile ilgili çalışmalarınızı ders haricinde öğrenci danışmanımız ile randevulaşarak ücretsiz bir şekilde gelip egzersizlerinizi ve çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Bateri satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bateri satın alırken özellikle bateri eğitmenimiz ile beraber fikir birliği yaparak özellikle bütçenize göre bateri almakta fayda var. Gerek sıfır gerekse ikinci el almanızda sorun olmadığı gibi her iki seçeneğiniz de de bateri eğitmenimiz sizlere eşlik ederek fiyat performans açısından en verimli kararı vermenize yardımcı oluyor.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı