KurslarMüzik Kursları

♬ İzmir Klarnet Kursu

Klarnet zaman geçtikçe iyice parlayan sesi ile bizlere her duyguyu yaşatan en karakterli enstrümanlardan birisidir. Klarnet Hüsnü Şenlendirici ile tanınsa da hem Türk Sanat Müziği hem de pop müziğinde renk saz olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Klarnet sadece Türk Müziğinde değil Batı Müziğinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Klarnet kurslarına başlarken acaba klarnet çalmak zor mu gibi bir kaygınız var ise bu psikolojiden kurtulun ve işi bize bırakın 🙂

Klarnet kursuna başlamayı düşünen müzikseverler zor olduğunu düşünüp sürekli erteleyebiliyorlar. Acaba nefesim yeter mi gibi kaygılar bunlara klarnet çalmanıza engel değildir.

Türk Müziği klarnet eğitimlerinde karıştırılan bir durumda klarnet alırken gerçekleşir. Sol klarnet Türk müziği klarnetidir. Sibemol klarnet batı müziği klarnetidir.

Klarnet çalmak için bizler konusunda uzman eğitmenler doğru zamanda doğru tuşa basıp üflediğinizde doğru nota çıkacaktır diyerek sizlere ana mantaliteyi aktarıyor. Bu ne kadar zor olabilir ki bizler klarnet kursuna başlayan hiç müzikle alakası olmayan heves etmiş kişilerin burada ”hocam bu hafta bizimkilere Sezen Aksu” çaldım demelerine şahit olduk. Bundan dolayı artık klarnet zor kelimesini rafa kaldırıyoruz. 

Sizler günde 30 dakika klarnet kursu eğitmeni ne derse aynısı yapın ve 3 ile 6 ay da eserler tatlı tatlı kulağa gelecektir. Bizler bunun sözünü ve garantisini veriyoruz.

Klarnet Kursu İzmir

Sanatın bir dalından tutmak insanların hayatında pek çok olumlu gelişmeye imkan sağlar. Sadece İzmir klarnet kursu eğitimlerimiz ile kalmayıp, tamamen ücretsiz etkinliklerimizden faydalanabilirsiniz.

Klarnet Kursu Eğitim Programı

 1. Ders: Doğru tutuş ve doğru üfleme teknikleri
 2. Ders: Üfleme tekniği üzerinde çalışmalar ve dizek üzerinde nota yerleri, nota değerleri
 3. Ders: Sol fa# mi notalarının klarnet üzerindeki yerleri ve konuyla alakalı etüt çalışması
 4. Ders: sol fa mi re ve do notalarının (klarnet üst gövde) klarnet üzerindeki yerleri ve alakalı etüt çalışması
 5. Ders: Klarnet alt gövdedeki seslere giriş ve doğru parmak pozisyonları
 6. Ders: Klarnet üst ve alt gövdedeki notalar ile parmak hızlandırma etütleri
 7. Ders: Ara seslerin işlevleri ve alternatif pozisyonlarıyla birlikte etüt çalışması
 8. Kromatik dizi çalışmaları
 9. Ders: Türk müziği nazariyatına ve basit makamlara giriş
 10. Ders: Rast makamı hakkında nazari bilgiler ve klarnet üzerinde rast makamı dizisi çalışmaları
 11. Ders: Rast makamı etüt ve eser çalışmaları
 12. Ders: La – si (oktav) geçişi çalışmaları ve konuyla alakalı makamsal etüt çalışması
 13. Ders: Kürdi makamı hakkında nazari bilgiler ve klarnet üzerinde kürdi makamı dizisi çalışmaları
 14. Ders: Kürdi makamı etüt ve parça çalışması
 15. Ders: 1. ve 2. oktav pozisyonlarıyla birlikte parça çalışması
 16. Ders: Süsleme tekniklerine giriş
 17. Ders: Vibrato, glissando, çarpma, trill gibi süsleme çeşitlerinin uygulaması
 18. Ders: Süsleme tekniklerinin eser üzerinde uygulaması
 19. Ders: Komalı çalma teknikleri, koma çalışmaları
 20. Ders: Süsleme teknikleri ve koma değerleriyle doğru makamsal eser çalışması

İzmir Klarnet Eğitimi

Klarnet kursuna başlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi de birebir özel derslerle başlamaktır. Karşıyaka’da bulunan klarnet kursumuza başlamanızı ve derslerinizi birebir şeklinde ayarlamanızı öneriyoruz. Birebir dersler özellikle başlangıç seviyesinde önemlidir, çünkü klarnet doğru şekilde üflendiği takdirde daha rahat ses çıkarabilir. Ayrıca, kısa sürede nota sistemini kavrayabilirsiniz. Bu şekilde klarnet enstrümanını kavrama süreniz azalacak ve kısa sürede daha fazla şarkı çalacaksınız.

Online klarnet kursu alabilir miyim? En kısa sürede nasıl klarnet çalmayı öğrenirim? Klarnet çalma konusunda nasıl başarılı olurum? Daha fazlasına mı ihtiyacın var? O zaman kayasanatakademi.com/iletisim sayfasını ziyaret etme zamanı.

Ücretsiz Klarnet Dersi

Klarnet Kursu Karşıyaka

Ücretsiz klarnet deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz klarnet deneme dersi talep edebilirsiniz.

Klarnet kursu almak istiyor ama kafanız da soru işaretleri var ise buyurun gelin klarnet eğitmenimiz ile netleştirelim.
Klarnet deneme dersi randevusu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzmir Klarnet Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Klarnet Kursu Eğitimlerine Başlarken Klarnet Almalı Mıyım?

İzmir’de eğlenceli, uygun fiyatlı, öğretici klarnet kursuna başladıktan sonraki aşamada klarnet almanız gerekecektir. Klarnet kişisel kullanıma uygun bir enstrüman olduğu için mutlaka kendi klarnetinizi kullanmalısınız.

Klarnet almadan önce sizlere nasıl bir klarnet alacağınızı, bizlerle beraber belirlediğiniz fiyat aralığında olmak kaidesiyle ,en kalitesini seçerek uzun ömürlü, kullanımı rahat ve sizlere zorluk çıkarmayan bir klarnet öneriyor, böylece yeni edindiğiniz enstrümanınızı keyifle çalmanızı hedefliyoruz.

Kaya Sanat Akademi olarak, tüm bu süreçte deneme dersinden, klarnetinizi edinene kadar yanınızdayız.

Sol klarnet ile mi Si Bemol klarnet ile mi başlamalıyım?

İzmir de klarnet kursu araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz kursta, derslere başlamadan önce mutlaka 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak, deneme dersi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sol klarnet ve Si Bemol klarnet arasındaki farklara geçmeden önce, Türk müziği ve Batı müziği arasındaki farklara biraz değinelim. Türk müziğini batı müziğinden ayıran en temel fark, notalar arasından bulunan “koma”lardır.

Türk müziğinde her 2 nota arasında 9 koma varken, batı müziğinde 1 tam ses aralığı mevcuttur. Temel ritm kalıpları da oldukça farklı olan bu iki müzik türü, birbirinden oldukça farklıdır.

Türk müziğinde genellikle Sol Klarnet kullanılırken, aynı zamanda Si Bemol klarnet çalımı da oldukça yaygındır.

Ne Kadar Sürede Klarnet Çalabilirim?

İzmir’de klarnet kursu alanındaki araştırmalarımızda karşılaştığımız sorulardan bir tanesi de klarnet eğitimi ile birlikte ne kadar zamanda şarkı çalabilirim sorusudur.

İzmir’de uygun fiyatlı klarnet kursuna başlayacağınız zaman sizlerin şarkı çalmak için ihtiyaç duyduğunuz solfej eğitimi, profesyonel solfej eğitmenlerimiz tarafından tamamen ücretsiz verilecektir. Solfej eğitimimiz, klarnet kursu haricinde, tamamıyla ayrı bir ders olarak işlenecektir.

Bu eğitim ile birlikte çok kısa sürede sevdiğiniz şarkıları çalacaksınız. Çünkü solfej eğitimi klarnet ile yapılan pratik kadar önemlidir.

Klarnet kursuna başladığınız zaman klarnetten ses çıkarmak sizler için çok zor olmayacak, aksine, konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından öğrenim süreciniz desteklenerek, klarnetten ses çıkarmanız çok kısa zaman alacaktır. Ancak, İzmir’de klarnet eğitimi sırasında dersleriniz ile birlikte, kendiniz de bireysel olarak zaman ayırmanız gerekmektedir.

Derslerde temel mantığı öğrenip evde yapacağınız çalışmalarla pekiştirmek sizleri çok çok ileriye götürecektir.

İzmir Müzik Kursları

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı