Online Müzik Kursları

🎹 Online Piyano Kursu

İnternetten Online Piyano Dersleri

Kaya Sanat Akademi olarak ülkemizin her yerinden öğrencilerimize online piyano kursu veriyoruz! Korona virüs nedeniyle bizde #EvdeKal diyerek derslerimizi online ortama taşıdık. Bu süreçte başka ülkelerden de piyano kursu talepleri olması sizlere online piyano dersleri piyano öğrenmek isteyenler internet aracılığı ile çözümler sunuyoruz.

Online Piyano Eğitimi Nedir ve Nasıl Yapılıyor?

Haftada bir veya iki gün görüntülü konuşma programları aracılığı ile sizler de bulunan piyano veya org aracılığı ile kesintisiz piyano eğitimi aldığınız bir uzaktan eğitim kurs modelidir. Bu ders modelinde  (bilgisayarınız tabletiniz veya telefonunuz) bunlardan bir tanesinin olması bizler için yeterlidir.

Öncelikle online piyano kursu bizler için yabancı olmadığını belirtmek isteriz. Derslere başlamadan önce tamamen ücretsiz olarak yaptığımız deneme dersleri ile verim alıp almadığınızı test ediyoruz. Aldığınız dersleri olumlu olduğu takdirde uzaktan piyano eğitimine başlıyoruz.

🎹 Online Piyano Kursu

İnternetten Canlı Piyano Dersi

 

Çoğu zaman internetten piyano dersi almak isteyen öğrenciler için video olarak daha önce çekilmiş videolar ile destek verirler. Fakat öğrenme konusunda youtube üzerinde binlerce video var. Bu şekilde öğrenim için bizlere çok fazla ihtiyacınız yok fakat burada önemli olan sizlere o anda hatanızı söylemek ve orasını öyle değil istersen bu şekilde yap demek gerekir.İnternetten piyano kursu almak isteyenler mutlaka internet test yayını gerçekleştirmeli ve bu konuda verimli olup olmayacağı konusunda deneme dersi yaparak deneyimlemelisiniz.

50 Dakika süren online piyano derslerimiz saat başından başlayıp 50 geçe olana kadar hiç bir kesinti olmadan çok kaliteli bir ders içeriği sunuyoruz.

Online Piyano Ders

Piyano Online Öğrenilir Mi?

Online piyano kursu pandemi koşulları sebebi ile başladığı bilinse de aslında bizler Kaya Sanat Akademi müzik kursunu kurarken online müzik kurslarının sistemini de kurmuştuk. Bununla ilgili yurt dışında bir çok online kurs verilmekle beraber aktif olarak kullanılmaktadır.

Bizler ülkemizde değil de yurt dışında ki online müzik kurslarını takip ederek neler yaptıkları konusunda piyanoyu online öğrenebilme konusunda ki çalışmaları anlayıp onlar gibi eğitim vermek için eğitimler aldık.

Örneğin uzaktan piyano dersine girerken nasıl hazırlanmamız gerektiğini online piyano kursu alan öğrencimizin derse girdiğinde eksik hiç bir verisi veya psikolojik olarak da eksik hissettiği hiç bir şey olmaması gerek.

Dersten önce piyano da çalacağımız eseri gönderiyoruz. Derste bizlerle beraber çalışıyor. Ders sonrasında da o eser nasıl çalınacaksa onun videosunu piyano öğretmenimiz video olarak çekip sizlere gönderiyor. Ayrıca yanlış bir davranış oturmaması adına da her 2 gün de bir kayıt istiyoruz. Yani çalıp bizlere şarkıyı mesaj olarak atabilir nasıl olduğu konusunda geriş bildirim alabiliyorsunuz.

🎹 Online Piyano Kursu

Online Piyano Kursu Verirken Kullandığımız Programlar Nelerdir?

Whatsapp

Whatsapp kullandığımız bratik görüntülü konuşma sistemlerinden bir tanesidir. Anında arayıp bağlanıp pratik şekilde başlayabiliyoruz. Belli bir dakika limiti de olmadığı için verimli bir araç olduğunu düşünüyoruz.

Skype

Skype kullandığımız kullanışlı programlardan diğeridir. Bizler whatsapp aracılığı ile ders yapsak da belirli zamanlarda skype den yaparak nota üzerinde yaptığımız analizleri anlatıyoruz.

Online Piyano Kursunu Kim Alabilir?

Online piyano kursu aslına bakarsanız zaman geçtikçe en fazla faydalanılan bir kur çeşididir. Özellikle online müzik kursları birebir özel olarak yapıldıkça yüz yüze eğitim kadar kalitelidir. Tabii ki kurs veren eğitmenlerin online piyano dersi vermesi için tecrübelenmesi gerektiğini düşünebiliriz.

Bu dersler de öğrencilerimizin maksimum verimi alması için özellikle ilk deneme dersi yaparız. Deneme dersi aslına bakarsanız tanışma dersi olarak adlandırabiliriz. Bu deneme dersinde ortalama 15-20 dakika hem internet bağlantısı bunun yanında öğrenci öğretmen arasındaki uyumluluğun sonucunda ders alıp almama kararını verebilirsiniz.

Online Piyano Kursunu kimler Alabilir?

 • Online piyano kursunu pandemi nedeni ile dışarı çıkmak istemeyen tüm öğrencilerimiz.
 • Türkiye’nin bir çok ilinde olup verimli bir kurs ortamı bulamayanlar.
 • Fiziksel olarak engeli bulunan vatandaşlarımız.
 • Asker, polis olup tayin olma durumları olanlar.
 • Yoğun çalışma ortamı bunun yanında zamanı iyi değerlendirmek isteyenler.
 • Almanya, Amerika, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri gibi dünyanın bir çok ülkesinde yüz yüze eğitim kadar kaliteli eğitim almak isteyenler.

Online Piyano Kursu Ücretleri Ne Kadar?

 

Online piyano kursu fiyatları veya online piyano kursu ücretleri ders alacağımız kadar bütçemizi de kontrol etmemiz gerekecektir. Çünkü her ne kadar güzel bir hobi olsada bazen kurumlar veya eğitmenler çok uçuk fiyatlar belirleyebiliyor. Her bütçeye uygun online piyano kursu ücreti belirlemeli ve sanattan yoksun bırakmamamız gerekir.

Tabi ki tüm kurumların giderleri vardır. Fakat yüksek piyano kursu ücreti eşittir kaliteli eğitim değildir. Bundan dolayı online piyano kursu ücretleri ortalama olarak 500 ile 800 tl arasındadır. Bundan dolayı daha yukarıya çıkmanız veya 1200 tl gibi rakamlar vermek size daha hızlı piyano öğretmeyecektir. 🙂

🎹 Online Piyano Kursu

Yetişkin Online Piyano Dersi

Piyano kursu alacaklar için sanırım artık online piyano kursu çok daha rahat olmaya başladı. Çünkü işten geldiğinizde kahvenizi yapıp sadece bir bilgisayar ve piyano yada org ile bir müzik kursuna gitmiş gibi piyano dersi almak ve bu kalan zamanı kendinize ayırmak çok daha mantıklı gelmeye başladı. Bizler online müzik kursları konusunda deneyimlerimize güveniyoruz. Çünkü yaklaşık 6 yıldır online müzik kursu konusunda Dünya’nın bir çok noktasına online müzik dersleri veriyoruz.

Yetişkin piyano kursu için öncelikle deneme dersi yapmalıyız. Dedeme dersinde online piyano kursunun verimli olup olmadığına bakıp sonrasında rahatça karar verebiliriz. Verimli olacağını hissettiğimiz zaman derslere başlayabiliriz.

🎹 Online Piyano Kursu

Online Piyano Kursu Deneme Dersi Nedir?

Online piyano kursu özellikle ilk bizler ile iletişime geçtikten sonra sizleri Skype aracılığı ile bağlanıp yüz yüze görüşme talep ediyoruz. Bu talep sonuncuna bizler de Skype üzerinden sizlerle 20 dakika süren bir görüşme yapıyoruz.

Bu görüşmede sizler hem eğitmeninizi tanıyıp bunun yanında internet kalitesi ve bunun yanında nasıl bir yol ile beraber ilerlemenizi sağlayacaktır. Sonrasında ise ders gün saati belirleyip başlıyoruz.

Online Piyano Kursu

Online Piyano Kursu İçin Org Alsam Olur Mu?

Online piyano kursu almak için kesinlikle piyano almanız gerekir gibi bir kuralımız yok. Yeter ki dersi idare edebileceğiniz bir org da olsa sizler bu konuda ilerleyebiliriz. Org almadıysanız öncelikle almanızı tavsiye etmeyiz.

Nasıl bir org almanız gerektiğini sizlere deneme dersinde öğretmenimiz öneriyor. Org alırken 5 oktav 61 tuş ve tuş hassasiyeti olan bir org almalısınız. Daha önceden piyano aldıysanız piyanonuzu da kullanabilirsiniz. Ama org alacaksanız çok fazla bütçe ayırmamalısınız.

Piyano veya Org Fiyatları Ne Kadar?

Piyano kursuna başladıktan sonra özellikle direkt piyano almanızı tavsiye etmiyoruz. Piyano almadan önce org alabilirsiniz. Org ile bir süre eğitim görüp piyano çalacağınız konusunda kendinizi kararlı hissettiğiniz zaman piyano alabilirsiniz.

Ortalama 1000TL ile 1500TL arasında ki orglar bizler için idealdir. Org alacağınız zaman özellikle 61 tuş 5 oktav olmalıdır. Bunun yanında özellikle istediğimiz tuş hassasiyetli bir org  olmasıdır. Yani tuşa sert basınca çok ses çıkması az basınca az ses çıkmasıdır.

Online Piyano Kursu Kaç Yaşında Alınabilir ?

Online piyano kursuna başlama yaşı ortalama 4 yaş diyebiliriz. 4 yaşından itibaren online piyano kursu alınabilir. İlk zamanlar için velimizi de dersler de bizlere destek olması amacıyla refakatçi olarak istiyoruz.

Sonrasında alışma sürecini atlattıktan sonra birebir olarak devam edebiliriz. Yaş olarak yetişkinler için bir sınırımız yoktur.

Online Piyano Kursu

Online Piyano Dersine Başlamadan Org veya Piyano Almama Yardımcı Olur Musunuz?

Tabii ki bizlerle iletişime geçtiğiniz andan itibaren bizlere emanetsiniz. Özellikle sadece sıfır değil ikinci el almak istediğiniz enstrüman için de bizler ile iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Önemli olan az masraf ile uzun süre piyano kursuna başlayacağınız bir durumda sizlere objektif olarak yardımcı olmak istiyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Piyano tuşlarını nasıl göreceğim?

Piyano üzerine kurduğumuz görüntü cihazlarımızı kurduktan sonra sizlerin tuşları ve ellerimizi tamamen rahat göreceğiniz şekilde konumlandırıyoruz. Sizlere çalışacağımız notayı veya eseri daha önceden atıp hazırlanmanıza zaman tanıyoruz. Notadan ziyade çalamadığınız veya anlamadığınız kısmı o anda eğitmenimiz tekrarladığı için aklınız da bir soru işartei kalmıyor.

Piyano yerine org kullansam olur mu?

Herkesin evinde mükemmel kalitede piyano olmasını beklemiyoruz. Ders esnasında basacağınız 5 oktavlık bir org olması bizler için yeterlidir.Markası modeli kalitesi ne olursa olsun. Önemli olan sizlerin sağ ve sol el konumunu sizlere kazandıracak bir alet olmasıdır.

Doğru çalıp çalmadığımı nasıl kontrol edeceğim?

Ders haricinde de eğitmenlerimiz sizinle iletişimde olacağından emin olabilirsiniz. Yaptığınız ders sonunda eğitmenimiz sizlere çaldığınız eseri video çekerek sizlere ulaştıracaktır. Doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.Sizler de çalıp eğitmenimize atıp yorum isteyebilir hatalarınızı düzelttirebilirsiniz.

Online Piyano Çalmak İçin Tablet Kullanabilir Miyim

Online piyano çalmak için sadece sağ eliniz ile çalmak için açıkçası çalmak değil ses çıkarmanız için sağ eliniz yeterli fakat sol eliniz ile beraber bir tuş hareketi olması gerekir. Yani o tuşa basmanız gerekir. Tablet veya telefonda ekrana dokunabilirsiniz. Az verimli olur diyebiliriz. Fakat tuş yerlerini öğrenmek için gayet çalışılabilir.

Online Piyano Dersi verimli olur mu?

Online piyano dersi kurumun online kurslar ile alakalı tecrübesi ve eğitmenleri ile alakalı profesyonelliğine göre aslında öğrenci öğrenir veya öğrenemez. Çünkü öğrenebilmesi için online piyano kursu alan öğrencimizin yüz yüze eğitim alması kadar rahat ve iletişimi o denli sağlıklı tutmalıyız. Bunda dolayı da açıkçası online piyano öğrencisinin sadece enstrümanı ve bilgisayarı en azından tableti olmalıdır. Gerisi tamamen piyano kursu alacağı eğitmeni ve kurs aldığı kurumun tecrübesi ile alakalıdır. Kaya Sanat Akademi youtube kanalında bir çok online piyano öğrencisi mevcuttur.

Online piyano kursunun dezavantajları nelerdir?

Online piyano kursu için en azından bir tablet ile ders yapmalısınız. Telefon ile online piyano kursu yapmanız çok güçtür. Ama yapan kurumlar veya öğretmenler olabilir. Bizim için verimsiz bir ders olacağından telefon ile online piyano kursuna kabul edemiyoruz. Ücretsiz online piyano dersi denemesinde hem internet bağlantısı hem de öğrencimiz ile öğretmenimizin uyumuna bakıp hepsini okeyledikten sonra derslere başlıyoruz. Bazı durumlar da internet sıkıntısı veya bilgisayar ile ilgili sıkıntı olabiliyor.

Online piyano kursunun yüz yüze piyano kursu ile çok farkı var mı?

Bizler bunu en sade şu şekilde söyleyebiliriz. Yüz yüze piyano kursunda sadece ders yapmıyoruz. Yeri geldiğinde konuşmak muhabbet etmek psikolojik olarak dertleşmek bile iyi gelebiliyor. Bundan dolayı online piyano dersinde sadece ders yapabiliyoruz. Verim olarak online müzik kurslarında çok daha hızlı ilerliyoruz. Çünkü sadece ders yapıyoruz. :)

Online piyano çalmayı başaran var mı?

Online piyano kursunda bizler iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü yaklaşık 4 yıldır online piyano kursunu tecrübe ettik ve bu konuda deneyimliyiz. Online piyano kursunda bizler çalamayan olduğunu düşünmüyoruz. Bu tamamen eğitim kurumu ve eğitmen ile alakalıdır. Kaya Sanat Akademi online müzik kurslarında çalma oranı %92 olarak en verimli kursların başındadır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

6 Yorumlar

 1. Merhaba, uzaktan eğitim için merak ettiğim bir konu var. Öğrencinin el ve vücut duruşunu nasıl denetliyor hocalarımız? Misal 7 yaşında bir öğrencimiz var. Öğrenci kamerayı sağ tarafına yerleştirmiş olsun. Bu durumda sağ elin duruşunu görebilirken sol elin duruşunu gözlemlemek mümkün olmaz. Ayrıca ne kadar doğru tutuşu gösterseniz ve tarif etseniz de ellerine doğru pozisyonda yerleştiremedi diyelim. Bu tür durumlarda yüz yüze eğitimde çocuğun ellerini tutup yerleştirmeniz gerekir. Yanlış olan parmakları el teması ile düzeltmek gerekir. Bir de gerektiği öğrenciye metronomla eşlik etmeniz gerekir. İnternet ortamında gecikme olacağından bu pek mümkün olmaz. Öğrencinin imkanları doğrultusunda metronomu öğrencinin kendisi de açabilir fakat fazla hata yapacağından sürekli durdurup başlatmak zorunda kalabilir ki bu zaman ve sebır kaybına yol açar. Bu tür problemleri nasıl aşıyorsunuz? Vereceğiniz bilgiler şahsıma yarar sağlayacaktır. Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Cemil bey öncelikle teşekkür ederiz bizler ile iletişime geçtiğiniz için;
   Online piyano kurslarında verimliliği arttırmak adın küçük yaşlarda veli destekli dersler yapıyoruz. Metronom ve diğer etmenler için velimizden bir süre destek alıyoruz. Sonrasında ise öğrencimiz metronom bilincini de kazanmış oluyor.

 2. Merhaba,
  Kizim icin online piyano dersinin detaylarini ve ücretini ögrene bilirmiyim. 9 yasinda..
  Tskler

 3. Merhaba,4 yaşındaki oğluma piyano eğitimi başlatacağız,org alacak olsak ( yazınızda piyano şart değil diye belirtildiğinden yola çıkarak )kaç tuşlu olabilir,,32 yada ,37 tuşlu olur mu ,yoksa yazınızdaki gibi 61 tuşlu ve 5 oktav şart mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı