KurslarMüzik Kursları

🎵 İzmir Yan Flüt Kursu

Yan Flüt Kursu İzmir

İzmir/ Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde Yan Flüt kurslarımız mevcuttur. Detaylı Yan Flüt kursu ve program için bizimle iletişime geçiniz.

Buğulu sesi, afili duruşu ile çok hoş bir enstrüman yan flüt doğru teknikle üflenerek ilk defada dahi ses çıkarmanız mümkün olan bir enstrümandır. Kaya Sanat Akademi ile en iyi şekilde yan flüt dersi almaya hazır mısınız? 

Özel yan flüt eğitimi alarak sizlerde diyafram kullanarak daha uzun süre performans sergileyebileceksiniz. Seslerin temiz ve akortlu olması için muhakkak uzman bir yan flüt öğretmeni ile çalışmalısınız. Aksi taktirde baş dönmeleri, mide bulantısı yaşamanız canınızı sıkacaktır.

Yan flüt bilindiği gibi uzun süreçte sonuç alınan bir enstrüman değildir. Ses çıkarmak öncelikle doğru tutuş ile başlar. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi yan flüt çalmak için diyafram nefesi kullanmanız gerektiğidir.

Ücretsiz Yan Flüt Dersi

İzmir Yan Flüt Kursu

Ücretsiz yan flüt deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ücretsiz yan flüt deneme dersi sayfasından randevu oluşturarak tanışma dersimize kayıt olabilirsiniz.

Yan Flüt Kursu Ders Programı

İzmir yan flüt kursu olarak sizler Akademimize geldiğiniz de küçük bir deneme dersi yapıyoruz. Deneme dersinde öğretmenimiz derslerin nasıl ilerleyeceğini bu dersler de neler yapacağınızı ve sizleri neler beklediğini anlatarak kafanızda ki soru işaretlerini gidermeye çalışacaktır.

  • Yan flüt kursuna başladığınız da ders işleniş sırası kişiden kişiye değişmekle birlikte şu şekildedir.
  • Yan flüt tutuş ve vücut konumu – diyafram kullanımı
  • Yan flüt nasıl birleştirilir ve parçalarının isimleri
  • Yan flütten ses çıkarma – Nota süreleri
  • Nota yerlerini öğrenme
  • Melodiler çalma – egzersizler
  • Küçük eserler eşlik etme
  • Yan flüt ile nefes teknikleri
  • Yan flüt ile klasik veya Türkçe eserleri analiz edip piyano eşlikli çalma becerisi kazanma

Öğrencilerimizden Talha’nın Yan Flüt Performansı

Sıkça Sorulan Sorular

Yan flüt çalmak için nefesimin kuvvetli olmasına gerek var mı?

Yan flüt kursuna başlarken hepimizin aklında bir nebze bu sorunun cevabını öğrenmek vardır. Bu konu ile ilgili sizlere güzel haberlerimizin olduğunu söyleyebiliriz. Kaya Sanat Akademi Yan flüt eğitmenleri der ki; Yan flüt çalmak için nefesinizin kuvvetli olmasına veya nefesinizi tutmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Standart nefes alıp verme ile beraber yan flüt çalınabilir. Bir çok öğrencimiz bu konu ile kaygılı olarak başladılar fakat hiç bir problem yaşamadılar. Hiç merak etmeyin sizlerin sağlığını etkileyecek bir durum olsaydı sizlere objektif olarak söylerdik. Bundan emin olabilirsiniz.

Online yan flüt kursu veriyor musunuz?

İnternet üzerinden online yan flüt kursu almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli. Kaya Sanat Akademisi olarak bünyemizdeki yan flüt öğretmenleri ile WhatsApp, Zoom ve Skype üzerinden konferans yolu ile online eğitimler vermekteyiz.

Yan flütten ses çıkartmak zor mu?

Yan flütten ses çıkarmak acaba zor mu?  Çünkü ağzınızı değdirmeden sadece üfleyerek uzaktan ses çıkarmaya çalışıyorsunuz. Böyle yaklaşırsak evet yan flüt çalmak zor diyebiliriz. Fakat sistem öyle işlemiyor. Yan flüte ağzınızı dayadığınızda sabit bir noktaya üflüyorsunuz ve ses çıkarabiliyorsunuz. Yan flütten ses çıkarmak için sadece bir ders çalışıyorsunuz. Yani bir derste yan flütten ses çıkarmayı çıkaramayan öğrenci bizler daha görmedik. Sizler sadece yan flüt çalmayı öğrenmek isteyin gerisini bizler hallediyoruz merak etmeyin.

Ortalama ne kadar sürede yan flüt çalmayı öğrenebilirim?

Bu soruyu yan flüt çalmak isteyen tüm öğrenci adaylarımız haklı olarak merak ediyorlar. Bizler bu konuda kedin bir süre vermeyi o kadar çok isteriz ki sizleri kısa sürede yan flüt çalar duruma getirmek bizleri de sizler kadar mutlu edeceğine emin olabilirsiniz. Müzikte özellikle öğrenme aşamasında süreç kişiye göre çok şekilleniyor. Yani sabit bir süre vermek çok zor oluyor. Fakat yan flüt kursuna başlayan öğrencilerimiz ile yaptığımız bir istatistik ile ortalama 3 ile 6 ay arasında yan flüt çalarken melodiler kulağımıza hoş gelmeye başlıyor.

Yan flüt çalmanın yaşı var mı?

Yan flüt çalma yaşı bazı eğitmenler tarafında var denilse de bizce 8 yaş üzeri her öğrenci yan flüt kursu alabilir ve yan flüt çalabilir. Çünkü bizler bunu teyit ettik. Sadece istemeniz ve zaman ayırmanız yetecektir. İster çocuk ister yetişkin olun yan flüt çalmak için çok özel bir yeteneğe ihtiyacımız yoktur. Sadece bu konuda isteyip çalışmanız gerekecektir. Öyle saatlerce çalışmak değil ortalama 25 dakika çalışan öğrencilerimiz yan flüt çalabiliyorlar. Sizlere garanti ediyoruz. Bizlere güveniniz tam olsun

Kursa başlarken yan flüt satın almam gerekiyor mu?

Yan flüt kursuna başlarken sizleri en az masraf ile kursa başlatma tarafında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Yan flüt ,keman gibi ,bağlama gibi ortak kullanıma açık olan enstrümanlar değillerdir. Yani kişisel enstrümanlar kategoridedir. Hijyen bu enstrümanlar için çok önemlidir. Deneme dersine geldiğiniz de yan flüt satın almanız gerekmiyor. Deneme dersinde yan flüt eğitmenimiz sizlere alabileceğiniz yan flüt markalarını listeliyor. Sizlere en uygun nerede varsa oradan almanızı sağlıyoruz. Yan flüt dersine enstrümanınız ile başlıyorsunuz.

Yan flüt satın almak için ne kadar bütçe gerekiyor?

Yan flüt satın almak için bir çok seçeneğiniz vardır. Aslına bakarsanız bu kadar çok seçeneğin olması birazcık dezavantaj sağlayabiliyor. Özellikle gümüş kaplamalı veya altın kaplamalı gibi cezbedici cümlelere kapılıp yan flüt satın almamak gerekiyor. Bizler ortalama 1250 ile 1600 TL arasında bir kaç yan flüt ile çok daha verimli bir sonuç alacağınızı düşünüyoruz.

Örneğin direk insternetten yan flüt satın alan bir öğrencimizin yan flüt tuş takımının tamamen bozuk olduğunu fark edip geri gönderdik ve muhattap bulamadık. 750 TL’ye aldığını söyledi ve yeni bir yan flüt almak zorunda kaldı. Bizler bilmediğiniz yan flütü almanızı istemiyoruz. Nasıl bir yan flüt almanız gerektiği konusunda sizlere deneme dersinde detaylı yardımcı oluyoruz.

Yan flüt satın almak için ne kadar bütçe gerekiyor?

 Yan fülüt kursları pandemi ile beraber online olarak da devam ediyor. Bir çok yan flüt kursu  online eğitime pandemi ile beraber geçsede bizler Kaya Sanat Akademi olarak kurumumuzu kurduğumuz da temel olarak 2 ana bölüme ayırdık. Online ve yüzyüze eğitim şeklinde sınıfları  teknolojik olarak da tamamladık. Her sınıfta tripotlar tabletler ve bunu yanı sıra bağlantı için 2 adet modem ve 2 wi-fe ile kesintisiz bir yayın sağlıyoruz.

İzmir Yan Flüt Kursu Fiyatları

İzmir yan flüt kursu denilince akla ilk gelen isim olan Kaya Sanat Akademi müzik merkezi MEB bağlı özel bir kurstur. Yan flüt kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder