KurslarMüzik Kursları

🎵 İzmir Yan Flüt Kursu

İzmir Yan Flüt Kursu (M.E.B Onaylı ve Öğrenme Garantili)

İzmir / Karşıyaka Kaya Sanat Merkezi’nde M.E.B onaylı yan flüt kursları vermekteyiz. İzmir yan flüt kursu fiyatları ve eğitim programı için bizi arayabilirsiniz.

0542 696 83 03

 

Yan flüt, buğulu sesi, afili duruşu ile çok hoş bir enstrüman yan flüt doğru teknikle üflenerek ilk defada dahi ses çıkarmanız mümkün olan bir enstrümandır. Kaya Sanat Akademi ile en iyi şekilde yan flüt kursu almaya hazır mısınız? 

Yan flüt İzmir dersleri ile özel yan flüt eğitimi alarak sizlerde diyafram kullanarak daha uzun süre performans sergileyebileceksiniz. Seslerin temiz ve akortlu olması için muhakkak uzman bir yan flüt öğretmeni ile çalışmalısınız. Aksi taktirde baş dönmeleri, mide bulantısı yaşamanız canınızı sıkacaktır.

Yan flüt bilindiği gibi uzun süreçte sonuç alınan bir enstrüman değildir. Ses çıkarmak öncelikle doğru tutuş ile başlar. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi yan flüt çalmak için diyafram nefesi kullanmanız gerektiğidir.

Başlangıç İçin Nasıl  Bir Yan Flüt Almalıyım?

Yan flüt kursuna başlamadan yan flüt almanızı istemiyoruz. Aklınıza şu kaygı gelmesin deneme dersine geldiğiniz de kullanılmış flüt ile mi ses üfletecekler?

Öncelikle yan flüt kursu iletişim formumuzu doldurtan sonra sizlere deneme dersi için ortaklaşa gün belirleyip 20 dakikanızı ayırmanızı istiyoruz. Bu 20 dakika da yan flüt eğitmenimiz sizlere yan flüt dersinde neler yapacağınızı ayrıca nasıl bir yan flüt almanız gerektiğini ders içeriğini anlatacak ve müzik kulağınıza bakacaktır.

Yan flüt deneme dersinde yan flüt ile ses çıkaramama gibi bir ihtimal fiziki bir sıkıntı yok ise imkansızdır. Yani yan flüt kursuna gittim ve ses çıkaramadım gibi bir ihtimali unutuyoruz. 🙂 Bizler deneme dersinde ve yan flüt dersinde sizlere uyguladığımız kişisel programlar ile en kısa sürede en iyi şekilde çaldırabileceğimize güveniyor ve bu konuda sizlerin de bizlere güvenmenizi istiyoruz.

Yan flüt kursu deneme dersinde sizlere hocamız bütçeniz çerçevesinde hangi flüt sizleri ne kadar idare eder bunun yanın da hangisi daha iyi hangi markalar hangi fiyatlar da bunları beraberce araştırıp ortak kararımızdan sonra sağlıklı bir yan flüt almanızı sağlıyoruz. Yan flüt nefesli bir enstrüman olduğu için ikinci el yan flüt satın almanızı kesinlikle ve kesinlikle istemiyoruz. 

Yan Flüt Kursu Ders Programı

Yan Flüt Deneme Dersi

İzmir yan flüt kursu olarak akademimize geldiğiniz de küçük bir deneme dersi yapıyoruz. Deneme dersinde öğretmenimiz derslerin nasıl ilerleyeceğini bu dersler de neler yapacağınızı ve sizleri neler beklediğini anlatarak kafanızda ki soru işaretlerini gidermeye çalışacaktır.

  • Yan flüt kursuna başladığınız da ders işleniş sırası kişiden kişiye değişmekle birlikte şu şekildedir.
  • Yan flüt tutuş ve vücut konumu – diyafram kullanımı
  • Yan flüt nasıl birleştirilir ve parçalarının isimleri
  • Yan flütten ses çıkarma – Nota süreleri
  • Nota yerlerini öğrenme
  • Melodiler çalma – egzersizler
  • Küçük eserler eşlik etme
  • Yan flüt ile nefes teknikleri
  • Yan flüt ile klasik veya Türkçe eserleri analiz edip piyano eşlikli çalma becerisi kazanma

Öğrencilerimizden Talha’nın Yan Flüt Performansı

Ücretsiz Yan Flüt Dersi

İzmir de yan flüt dersi veya online yan flüt dersi almanız için öncesinde ücretsiz yan flüt deneme dersi yapmanızı sağlıyoruz. Özellikle ücretsiz yan flüt dersini yaptıktan sonra verim alıp alamayacağınızı gördükten sonra derslere başlamak için daha net fikirlere sahip olabilirsiniz. Ücretsiz yan flüt derslerimiz ortalama 20 dakika sürmektedir. Hocanızın kim olduğu dersler de neler yapacağınız ve en önemlisi ders içeriğini öğrenmek için mutlaka bu dersi almalısınız.

Ücretsiz yan flüt deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ücretsiz Deneme Dersi sayfasından randevu oluşturarak tanışma dersimize kayıt olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yan Flüt Deneme Dersi

Yan flüt çalmak için nefesimin kuvvetli olmasına gerek var mı?

Yan flüt kursuna başlarken hepimizin aklında bir nebze bu sorunun cevabını öğrenmek vardır. Bu konu ile ilgili sizlere güzel haberlerimizin olduğunu söyleyebiliriz. Kaya Sanat Akademi Yan flüt eğitmenleri der ki; Yan flüt çalmak için nefesinizin kuvvetli olmasına veya nefesinizi tutmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Standart nefes alıp verme ile beraber yan flüt çalınabilir. Bir çok öğrencimiz bu konu ile kaygılı olarak başladılar fakat hiç bir problem yaşamadılar. Hiç merak etmeyin sizlerin sağlığını etkileyecek bir durum olsaydı sizlere objektif olarak söylerdik. Bundan emin olabilirsiniz.

Online yan flüt kursu veriyor musunuz?

İnternet üzerinden online yan flüt kursu almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli. Kaya Sanat Akademisi olarak bünyemizdeki yan flüt öğretmenleri ile WhatsApp, Zoom ve Skype üzerinden konferans yolu ile online eğitimler vermekteyiz.

Yan flüt kursları pandemi ile beraber online olarak da devam ediyor. Bir çok yan flüt kursu  online eğitime pandemi ile beraber geçsede bizler Kaya Sanat Akademi olarak kurumumuzu kurduğumuz da temel olarak 2 ana bölüme ayırdık. Online ve yüzyüze eğitim şeklinde sınıfları  teknolojik olarak da tamamladık. Her sınıfta tripotlar tabletler ve bunu yanı sıra bağlantı için 2 adet modem ve 2 wi-fe ile kesintisiz bir yayın sağlıyoruz.

Yan flütten ses çıkartmak zor mu?

Yan flütten ses çıkarmak acaba zor mu?  Çünkü ağzınızı değdirmeden sadece üfleyerek uzaktan ses çıkarmaya çalışıyorsunuz. Böyle yaklaşırsak evet yan flüt çalmak zor diyebiliriz. Fakat sistem öyle işlemiyor. Yan flüte ağzınızı dayadığınızda sabit bir noktaya üflüyorsunuz ve ses çıkarabiliyorsunuz. Yan flütten ses çıkarmak için sadece bir ders çalışıyorsunuz. Yani bir derste yan flütten ses çıkarmayı çıkaramayan öğrenci bizler daha görmedik. Sizler sadece yan flüt çalmayı öğrenmek isteyin gerisini bizler hallediyoruz merak etmeyin.

Ortalama ne kadar sürede yan flüt çalmayı öğrenebilirim?

Bu soruyu yan flüt çalmak isteyen tüm öğrenci adaylarımız haklı olarak merak ediyorlar. Bizler bu konuda kedin bir süre vermeyi o kadar çok isteriz ki sizleri kısa sürede yan flüt çalar duruma getirmek bizleri de sizler kadar mutlu edeceğine emin olabilirsiniz. Müzikte özellikle öğrenme aşamasında süreç kişiye göre çok şekilleniyor. Yani sabit bir süre vermek çok zor oluyor. Fakat yan flüt kursuna başlayan öğrencilerimiz ile yaptığımız bir istatistik ile ortalama 3 ile 6 ay arasında yan flüt çalarken melodiler kulağımıza hoş gelmeye başlıyor.

Yan flüt çalmanın yaşı var mı?

Yan flüt çalma yaşı bazı eğitmenler tarafında var denilse de bizce 8 yaş üzeri her öğrenci yan flüt kursu alabilir ve yan flüt çalabilir. Çünkü bizler bunu teyit ettik. Sadece istemeniz ve zaman ayırmanız yetecektir. İster çocuk ister yetişkin olun yan flüt çalmak için çok özel bir yeteneğe ihtiyacımız yoktur. Sadece bu konuda isteyip çalışmanız gerekecektir. Öyle saatlerce çalışmak değil ortalama 25 dakika çalışan öğrencilerimiz yan flüt çalabiliyorlar. Sizlere garanti ediyoruz. Bizlere güveniniz tam olsun

Kursa başlarken yan flüt satın almam gerekiyor mu?

 Yan flüt kişisel enstrümanlar kategorisindedir. Hijyen bu enstrümanlar için çok önemlidir. Deneme dersinde yan flüt eğitmenimiz sizlere alabileceğiniz yan flüt konusunda yardımcı oluyor.

Yan flüt satın almak için ne kadar bütçe gerekiyor?

Yan flüt satın almak için bir çok seçeneğiniz vardır. Aslına bakarsanız bu kadar çok seçeneğin olması birazcık dezavantaj sağlayabiliyor. Özellikle gümüş kaplamalı veya altın kaplamalı gibi cezbedici cümlelere kapılıp yan flüt satın almamak gerekiyor. Bizler ortalama 1250 ile 1600 TL arasında bir kaç yan flüt ile çok daha verimli bir sonuç alacağınızı düşünüyoruz.

Örneğin direk internetten yan flüt satın alan bir öğrencimizin yan flüt tuş takımının tamamen bozuk olduğunu fark edip geri gönderdik ve muhattap bulamadık. 750 TL’ye aldığını söyledi ve yeni bir yan flüt almak zorunda kaldı. Bizler bilmediğiniz yan flütü almanızı istemiyoruz. Nasıl bir yan flüt almanız gerektiği konusunda sizlere deneme dersinde detaylı yardımcı oluyoruz.

Yan Flüt Kursları İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yan Flüt Kursu İle İlgili Sizlere Lazım Olacak Bilgiler

Yan flüt kuru araştırırken sizlere yardımcı olacak önemli bilgileri bu görselde birleştirdik. Sizler de ister online yan flüt kursu olsun ister İzmir de yan flüt dersi olsun araştırmalarınız da mutlaka bu görsel aklınızda olsun.

İzmir Yan Flüt Kursu Fiyatları

Yan flüt kursu ücretlerinden önce sizlere öğrencilerimizin 1 yıl içerisinde geldikleri performansı izletmek isteriz. 🙂

İzmir yan flüt kursu denilince akla ilk gelen isim olan Kaya Sanat Akademi müzik merkezi MEB bağlı özel bir kurstur. İzmir yan flüt kursları hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı