Kaya Sanat Blog

Şan Dersinde Ne Yapılır?

Kaya Sanat Akademi İzmir Şan kursu olarak sizlere şan derslerine başladığınızda neler ile karşılaşacağınızı bunun yanında şan kursu ders içeriğinde sizler ile hangi konular üzerinde çalışılacağını anlatmak istiyoruz.

Şan kursu ile sesiniz belirli tekniklerle doğru pozisyonda tona girebilmeniz sağlanır. Ton bilinci sağlandıktan sonra baslarınız ve tizleriniz genişletilmek sureti ile üzerine çalışmalar yapılır.

Ses konusunda amacımız İzmir’de şan kursuna başladığınız zaman öncelikli olarak ses sağlığınız sağlanmalıdır. Ne yazık ki şan dersi konusunda yetkin olmayan bir çok kişi şan dersi vermektedir.

Şan dersi verebilmekte çok büyük bir sorumluluktur. Çünkü şarkı söylemek çok güzeldir.Ama sesinize zarar verdiğinizde ben şarkı söyleme sesini kullanmayayım diyemezsiniz tek bir çift ses teliniz vardır. Bundan dolayı bunlara iyi bakmalısınız.

Karşıyaka şan kursu olan Kaya Sanat Akademi ile beraber bizlerin amacı sizlere en kısa sürede ses sağlığınızı bozmadan temiz ve beğenilen bir sese ulaşmanızı sağlamaktır.

Şan kursunda sadece egzersiz mi yapıyoruz?

Şan Dersinde Ne Yapılır?

Şan kurslarına başlamadan önce hep aklımız da şan kursu dediğimi de yah hah hah ha ha gibi egzersizler gelir. Opera tekniğinde yüksek ses ile avazı çıkana kadar bağırtılan sesler gibi gelse de işler biraz değişiktir.

Şan desinde öncelikle öğrencimizin var olan sesine bakılır. Neden şan dersi almak istediği sorularak hedefleri ve amaçları öğrenilir. Bunun üzerine ses rengine uygun egzersizler ile detone ve sürtoneler giderilir. Daha sonra ortak belirlenecek şarkı listesine uygun çalışmalara başlanır.

Ara performans kayıtları yapıyoruz!

İzmir de şan derslerine başladıktan sonra belirli aralıklarla piyano keman ve şan bunun yanında gitar yan flüt ve şan olarak performans kayıtları yaparak sizlerin gelişimini gözlemleyerek beraber değerlendiriyoruz. Bu sayede sizler şan dersinde ne kadar ilerlediğinizi neler yapacağını görebiliyorsunuz.

Öncelikle amacımız stres atarak sağlıklı şekilde şarkı söylemek

Şan Dersinde Ne Yapılır?

Sizler şarkı söylediğiniz de bizler muhakkak eşlik ederiz. Şan kursunda eğitmenimiz mutlaka sizlere eşlik ederek sahne performansı moduna girmenizi sağlar. Çünkü şarkı söylemek o ruha bürünmemizi gerektirir. Ara ara durdurarak gerekli düzeltmeleri yapar ve şan kursu konusunda performansa devam edilir.

Online şan dersi veya internetten şan dersinde de eşlik edebilir miyiz?

Online şan dersinde de teknoloji konusunda kurumumuzda 2 adet fiber internet sağlayıcı vardır. Bunun yanında ise her dersliğimizde bilgisayarlarımız mevcuttur. Skype üzerinde yapılan derslerimize yine hocamız piyano ile eşlik ederek uzak mesafeleri yakınlaştırıyor.

Online şan dersinde çalacağımız eseri piyano kaydı yapıp sizlere gönderiyoruz. Üzerine açıp okuyarak yan yana eğitim kalitesini yakalayabiliyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir