Kaya Sanat Blog

Keman çalmak için yaş sınırı var mı?

Keman çalmak için  yaş sınırı var mıdır?

Keman çalmak için yaş sınırı kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Sizlerden istediğimiz, eğitmenin sizler için planlandığı plan programa bağlı kalmanız olacaktır. Hobi olarak keman çalmak isteyen, sanatın bir ucundan tutup huzur aramak isteyen herkes izmir keman kursu ile derslere başlayabiliyor.

Keman çalmak için yaş sınırı var mı?
keman kursu izmir

İzmir keman kursu özel (birebir) eğitim alacağınız için dersler sizlerin müsaitlik zamanlarınıza göre ayarlanabiliyor. Kullandığımız eğlenceli metodlar ile sıkılmadan, zorlanmadan keyif alarak devam edebileceksiniz.

Sabah erken saatlerde işe gidip akşama kadar yoğun ve stresli iş ortamından sizleri uzaklaştırarak stres atmak ve bir hobi edinmek için bizleri arayabilirsiniz.

En Kısa Sürede Keman Çalmanın Püf Noktaları

İzmir Keman Kursu olarak vereceğimiz bazı ipuçları ile daha kısa sürede keman çalabileceksiniz. Kemanı tutuştan, parmaklarınızı basış şeklinize ve yay tutuşunuza kadar hepsi kısa sürede keman çalmanıza yarayacaktır.

Gam yapın

Gam:Bir notadan başlayıp sıra ile belirli bir tempoda sesleri tekrar  etmektir. Örneğin sol telinde boş sol den başlayıp la – si – do- re – mi – fa – sol şeklinde devam etmelisiniz. Önemi; ne kadar çok gam yaparsanız sesleriniz o kadar temiz gelir.

Nota sürelerini öğrenin

Nota sürelerini öğrenmeniz çalacağınız eseri daha erken çıkarmanız da mükemmel bir ipucu olacaktır. Müzikte nota demek diye düşünürsek güzel şarkılar çalmak için mutlaka nota öğrenmelisiniz .

Bu süreçte nota öğrenmeyi kabul etmeyip kulaktan çalacağınız eser doğru şekilde olmayacaktır. 5 ayda notasız çalacağınız eser sayısı 5 ise notalı çalacağınız eser sayısı 20 dir. Notanın keman üzerinde ki etkisini bu şekilde anlatmak daha doğru olacaktır.

Kemanı kutuya koymayın

Evde keman çalışmanız için sürekli gözünüzün önünde olması gerekmektedir. Kutudan çıkarıp yastığını takmak vs gözünüzde büyür ve ertelersiniz.

Metronom ile çalışın

Şarkı çalışırken belirli tempoda çalışmanız ve bu notaları bu süre içerisine sığdırmamız daha hızlı çalmanıza yarayacaktır. Telefonlarınıza yükleyebileceğiniz metronom ve akort cihazı sizlerin işine yarayacaktır.

Akort cihazı ile çalışın

Evde tek başına çalışırken sizlere yardımcı olacak en güzel hoca akort cihazı olacaktır. Sesleri doğru veya yanlış çalmanızı gösterecek olan bu cihazı sürekli olarak nota sehpanızda açık bulundurmanız sizlerin daha hızlı eser çalmanızda başrol oynayacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir