Kaya Sanat Blog

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Bu içeriğimiz de sizlere yeni başlayanlar için dijital piyano önerisinde bulunmak istiyoruz.Genel olarak piyano bizlerin başlangıç yani temel enstrümanıdır. Bundan dolayı müziğe yeni başlayacak 4veya 5  üzeri tüm çocuklarımızı piyano kursuna yönlendirerek hem beyin gelişimi hem de temel müzik bilgisini tamamlamasını istiyoruz. Aslında enstrüman alımında da risk almış oluruz. Sizleri maddi manevi bu durumdan kurtarmak adına hemen piyano aldırmıyoruz.

Piyano alırken acele etmemelisiniz. Çünkü çocuğumuz sıkılabilir çalmak istemeyebilir bir çok olumlu olumsuz problem yaşayabiliriz. Kursun hemen piyano almalısınız yaklaşımını red edip emin olmak için en az 2 ay yani 8 ders beklemelisiniz.

Bundan kaynaklı alacağınız piyanonun dekor olarak durmaması için adım adım gitmekte fayda vardır.

Piyano Ne Zaman Alınır?

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kaya Sanat Akademi İzmir piyano kursuna başladıktan sonra piyano eğitmenleri olarak öncelikle ilk 2 ay gibi sürede sizlerden herhangi bir piyano vs. bir alet almanızı istemiyoruz. Öncelikle kursumuzda bulunan piyanoları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Piyano kursu bittikten sonra sizler biraz daha çalmaya ve etütlerinizi, çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Hem veli olarak sizler hemde piyano eğitmenleri olarak bizler de piyano bir heves mi yoksa evet gerçekten öğrencimiz piyano çalabilir kanaatine varmamız gerekiyor.

Ortalama 2 ay sonra bizler bunu anlayabiliyoruz. 2 ay sonra sizlerden 5 oktav ve tuş hassasiyeti olan bir org almanızı öneriyoruz. Özellikle  Casio CTK 3500 modeli bununla beraber Ringway TB100 bizlerin bu beklentisi karşılıyor.

Ortalama 5 ay ile 1 yıl içerisinde artık piyano alma zamanı gelmiştir. Piyano alma zamanımızın geldiğini hem bizler hemde sizler anlıyoruz. Bu süreçte hevesin geçtiğini ciddi olarak çalmak istediği biz piyano eğitmenlerinin tecrübesi ile anlaşılabiliyor.

Hangi Dijital Piyanoyu Almalıyım?

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Ülkemiz de enstrümanlar döviz ile satıldığından dolayı fiyatları her an değişebiliyor. Bundan dolayı özellikle dolardan dolayı sürekli önerdiğimiz piyano marka ve modellerini tavsiye etmekten kaygılanıyoruz. 10000 Tl ‘ye alınan piyanolar şuan 20000 tl  civarına çıkınca alternatif çözümler bulmaya çalıştık.

Özellikle o kalitede fakat ismini duyuramamış piyanolar ile bütçenize göre piyano markalarını da bu listede görebileceksiniz. Türkiye’nin bir çok ilinden bu konuda bizler iletişime geçen velilerimize de söylediklerimizi buraya yazmak istiyoruz.

Öncelikle sorularımızı yazalım sizler de bu soruları kendinize sorarak karar verin

 • Ne kadar süredir piyano çalmak istiyor.
 • Ne kadar süredir piyano çalıyor.
 • Ne kadar süredir piyano kursu alıyor.
 • İlk 2 aylık süreçte evde piyano ile ilgili görüşlerini dile getiriyor mu?
 • Sizlere piyano olmadığı için çalışamıyorum diyor mu yoksa kurs günü gelince mi aklına geliyor.

Bu sorulan cevapları piyano alma sürecinizi belirliyor.

Cevaplara geçelim.

 • Okulda bir arkadaşından görmüş heveslenmiş bir çocuğun piyano çalmayı ciddi anlamda istediğini anlayamayız. Ortalama 1 ay piyano ile ilgili sizin başınızın etini yemesi gerek:)
 • Kursa yazılmayıpta öğrenmek isteyenler oluyor. Kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yanlış teknik açısından. Ortalama org vs ile 2-3 ay çalıyor ve devam ediyorsa o zaman piyano düşünülebilir.
 • Piyano kursuna yazıldı. 2 dersinde piyano alırsanız ciddi bir kumar oynamış olursunuz. Çünkü adaptasyon süresi dediğimiz 2 ay çok önemlidir.
 • Piyano kursuna başladıktan sonra org veya piyano olmamasına rağmen piyano videolar piyano sohbetleri ile hayatına ne kadar aldığını öğrenebilirsiniz.
 • Bazı çocuklar derse başladıktan sonra bir sonra ki derse hiç piyano bahsi geçmiyor ise o zaman sıkıntı olabilir.

Yamaha YDP144 Bütçenizi Aşmıyor İse Alınabilir!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Yamaha piyano olarak ismini en tepeye yazdırmıştır. Özellikle işçiliği ve bu konudaki hassasiyetleri birazcık fiyatlara da yansımıştır. Şuan ortalama fiyatları 19000 ile 19500 TL arasında değişmektedir. Bu fiyata Yamaha alınır mı kalite olarak evet düşünülmeden alınır.

Aslına bakarsanız piyano fiyatları olarak ülkemizde ki kur farkından dolayı bu kadar yüksek. Bütçeniz açısında sizleri zorlamıyor ise alınabilir mi bizce düşünülmeden alınabilir.
Hem satış sonrası destek  servis ağı olarak da sizlere sorunsuz bir koşul sunuyor.

Kawai Kdp110 Yamaha Kadar İyi!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kawai Kdp 110 Yamaha İle aynı fabrikada üretiliyor! Son yıllar da adından çokça söz ettiren bizleri ise çok heyecanlandıran bir piyano markasından bahsetmek istiyoruz. Kdp110 gerek ağacı gerekse elektronik aksam olarak İzmir piyano kursu olan Kaya Sanat Akademi bünyesinde Yamaha ile neredeyse aynı kalitede olan Kdp110 piyanolarından kullanmaktayız.

Bizlere sorun yaşatmayan bu piyano markası fiyat olarak şuan 14900 ile 16000 arasında değişmektedir.

Yamaha mı almalıyım Kawai mi?

Açıkçası marka takıntını yoksa bu iki marka arasında çok bir fark hissetmeyeceksiniz. Aynı fabrikalarda üretilen bu iki marka model bütçe olarak Yamaha’dan bir tık daha düşük Yamaha gibi 3 farklı renk seçeneği ile satışına devam edilen piyano modelidir.

Casio Ap-470 Fiyatları Kawai ile aynı

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Casio piyanolar fiyat olarak her ne kadar Kawai ile aynı olsa da Casio piyano sahibi olan öğrencilerimiz Kawai piyanoları çaldığında daha çok sevmektedir. Bize göre Kawai ve Yamaha daha yumuşak bir sese sahiptir. Casio piyanoların sesi sanki biraz daha mat ve sert geliyor.

Belki de yanılıyoruzdur. Fakat biz piyano eğitmenlerinin görüşleri bu şekildedir. Fiyat olarak yine 15000 ile 16700 tl   bandında seyrediyor. Şahsi görüşümüz 15000 tl ye Kawai veya biraz daha üzerine koyup Yamaha almak daha doğru karar gibi geliyor.

Steinback Piyano Uygun Fiyatlı Şaşırtıcı Sesi Olan Sürpriz Ürün !

Piyano önerileri

Piyano kursuna başladıktan sonra kursumuz da piyanoların yetmemesinden sonra bizlerde sizin gibi piyano araştırmaya başladığımız da müzik toptancımız da ki bu piyanoyu gördük. Çok fazla tanımadığımız için deneyelim dediğimiz de hem tuşları hem de sesleri bizleri birazcık şaşırttı açıkçası. Çünkü şuan ki kurla (17/09/2021) tarihinde kawai ve üzeri yani yamaha gibi piyanolar 10.000 tl civarındadır. Bu piyano şuan 6500 tl hem de siyah ve beyaz seçeneğiniz var.

Olumsuz yanları ise kurulum için ekstra ücret istiyorlar. Yanında kulaklık vermiyorlar ama çok da problem değil çünkü verdikleri kulaklıkta çok kaliteli olmadığını biliyorum. Bundan kaynaklı kendiniz daha kaliteli hp-100 modelinde bir kulaklık alabilirsiniz. 150tl civarı ama kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç olarak kurumumuz da beyaz bir steinback piyanomuz var ve memnunuz. 🙂

Kurzweil – M70SR fiyat olarak uygun düşünülebilir!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kurzweil piyanolar fiyat olarak yukarıda saydığımız markalardan çok aşağıda ortalama 10000 tl ye bulabileceğiniz piyano markasıdır. Nedense çok tutulmamak ile beraber bizce o kadar da kötü olmayı hak etmemiş bir piyano markasıdır. Bu piyanolar da gayet kullanışlı ve verim alabileceğiniz bir piyano marka modelidir.

Fiyat olarak düşük olmasının bizce sebebi özellikte Kurzweil marka org üretimi olarak kendini ispatlamış sonradan piyano üretmeye başlamış bir marka olmasından kaynaklı daha doğrusu bilinmemezlikten dolayı kaynaklanan bir güvensizlik oluştuğundandır.

Son olarak bu piyano marka modeli de yeni başlayan bir piyano öğrencisinin gayet sorunsuz ve iyi bir verim almasını sağlayacaktır.

Pearl River V-05 Dijital Piyano

piyano

Perl – River piyanolar konusunda çok eski ve özellikle akustik piyanolar yapım konusunda bir hayli iddialı olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca hali hazırda doların bu denli yüksek olmasının yanında etiket fiyatları ortalama 10.000 tl gibi bir rakam olduğu için fiyat olarak çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü Pearl – River akustik piyanoları 70.000 den başlıyor. Dünya’da aktif bir şekilde üretime devam eden bu markanın dijital piyanolar için yüklenilen seslerinde pearl – river akustik piyanosunun daha doğrusu en kaliteli olanlarından stüdyoda çalımı ile alınmış seslerdir. Açıkçası 10.000 bandında alabileceğiniz en iyi piyanolardan bir tanesidir.

Pearl River V-03 Dijital Piyano

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Ortalama 9.000 tllik fiyatı ile açıkçası insan neden bu kadar uygun diye düşünmüyor da değil. Tabi ki 9800 tl başlı başına yüksek bir para ama diğer piyanolar ile kıyasladığınız zaman aralarında onlar kada r kaliteli olupta neredeyse 4 – 5 bin tl aşağısı olmasından kaynaklanan şüphemizi yerinde inceleme fırsatımız olduğunda açıkçası biz yanıldık ve gerçekten iyi piyanolar üretiyorlar.

Bundan dolayı tercih edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

 

2022 Güncel Fiyatlar İle Piyano Önerileri

Ne yazık ki artık hobi yapmakta çok pahalılaştı. Yukarıda yazdığımız piyano modelleri çok sağlam ve yeni başlayacaklar için mükemmel piyano önerileri başlığı altında kalmaları istedik. Yani bunları silip yeni piyanoları eklemek değil de bu piyanoları tutalım çünkü uygun fiyatlı bu piyano markalarına denk gelirseniz kaçırmayın diyebiliriz.

Fenix SLP-175

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Fenix piyanolar yeni başlayan serisi olmakla beraber fiyatları şuan 9750 civarında seyretmektedir. Kore üretimi olan bu piyanolar İngiliz Kore yapımı ses kartına sahiptir. Aslına bakarsanız Kore – Taywan üretimi her üretimi çok çok kaliteli olmuştur. Muadil olarak markasız ve no name dediğimiz yerli üretimler yapılmaya başlandı. Bu piyanolar bile ortalama 10 bin tl civarında seyretmektedir.

Youtube da tanıtım videoları olan bu seriye açıkçası bizler güveniyoruz. Çünkü çıkan ses aynı anda bir den fazla özellikle sahip ve bir kaç renkte üretilmesi ve Türkiye’nin en büyük müzik marketleri bu markayı satıyorsa vardır bişey 🙂

KOZMOS KHP-164

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kozmos model dijital piyanolar açıkçası çok fazla tercih ettiğimiz bir model değildi. Taki fiyatlar 15000 tl ye çıkınca deneme şansımız oldu.Kozmos piyanolar da olumlu ve olumsuz yanlar bariz kullanıcıya yansıyor. Öncelikle 9000 tl gibi bir rakam şuan için uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Yanında kulaklık ve tabure hediyesi olması güzel bir avantajdır. Mobilyası ağacı gayet kaliteli ve kawai modelini andırıyor. Fakat tabiki bizim işimiz mobilya ile değiş sesler ile…

Kozmos piyano da sesler bir casio bir kawai veya yamaha gibi gelmiyor. Aslında şunu diyebilirsiniz tabi ki gelmeyecek. Fakat demek istediğimiz biraz daha yakın gelmesi o aradaki farkın çok bariz belli olmamasıdır.

Yine bir çok özellik olduğunu belirtmeliyiz. Tuş hassasiyeti, fildişi tuşlar kayıt yapabilme gibi bir çok fonksiyon aktif olarak kullanılabiliyor. 9000 tl fiyatını hak ediyor fakat uzun  süreli piyano kursu düşünüyorsanız  üzerine azıcık daha koyup daha iyi modeller düşünülebilir.

Kurzweil KA130SR Dijital Piyano

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kurzweil piyanoları kaliteli markalar arasına girmiş ve bu konuda diğerlerine göre daha uygun fiyatlı piyanolar kategorisinede yerini almıştır. Bu piyanomuzun muadili yukarıda bulunmaktadır. Fiyat olarak m70 ile neredeyse aynı fiyat olduğunu görebilirsiniz.

30 watlık ses hoparlörleri ile güçlü bir stereo çıkışı ile sisleri ses anlamında çokça tatmin etmektedir.
M70 mi yoksa Ka 130 mu derseniz biz Ka130 u seçmek isteriz. Kısmi de olsa bazı özellikleri ve kullanım kolaylığı konusunda gayet iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

Eğitim Modu Çok İyi!

Bu piyano da eğitim modu dediğimiz yani genel olarak piyanoda çaldırılan metotlar olan cherny, beyer gibi metotların eşlikleri kaydedilerek eşlikli çalmanız hedeflenmiştir. Hız olarak 100-110 ve 130 bpm hızında eşliklerini gerçekleştirebilirsiniz.

Fiyat olarak şuan 2022 de 10800 tl fiyatı ve ücretsiz kurulum desteği ile tercih edilebilir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

64 Yorumlar

 1. Yaziniz cok guzel, acik ve durust olmus. Izmir’de olsam sizi tercih ederdim sanirim 🙂 Digital Piyano onerisi icin tesekkur ederim.

    1. Şuan için bu fiyatlardan marka olmuş piyanolara muadil çok bilinmeyen marka çıktı . Bundan dolayı söylediğiniz marka ve model çok daha iyi bir durumda alınabilir piyanolardan:)

   1. Eren bey 7 yaşında kızım yaklaşık 1 senedir ders alıor ve kurzweil almaya karar verdim sizce dijital mi alalım

    1. Merhabalar evet kurzweil iyi fakat daha iyileri de çıktı dilerseniz. İletişime geçin bizlerle alternatifleri konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

     1. Keşke bir ekleme yazısı yazsanız.Benim oğlum 6 yaşında.İstanbuldayız .Bize de öğretmenimiz kurzweil önerdi .

  1. Merhabalar evet ctk 3500 aslında alınabilir. Fakat muadil olarak orglarda mevcut 0542 696 83 03 numaraları iletişim hattından yardımcı olabiliriz.

  1. Piyano Kursu pratiği yapmak için 88 tuş güzel fakat bu marka model değil bunun yerine casio alıp bozulacak mı endişesi olmadan uzun seneler kullanmazını öneriririm.

 2. Sayın hocam yazı mükemmel olmuş elinize sağlık. Acaba bu yazıya Şubat 2022 güncellemesi yapabilir misiniz? Zira Yamaha 144 neredeyse 20.000 TL civarında satılıyor. Bu kadar kısa sürede böyle değişiklik görünce şaşırdım kaldım. 8000 iken almaya niyetlendim. Para toparlandı ama fiyat 20.000 oldu. Yeni fiyatları da göz önüne alan güncellemenizi heyecanla bekliyor olacağım. Şu an 10.000 TL’ye kadar alabileceğim iyi bir piyano tavsiyesine açığım. Çok teşekkür ederim.

  1. Ne yazık ki bizlerde aynı şaşkınlıkla izliyoruz. En kısa sürede revize olarak 2022 yılı piyano modelleri olarak bilgilendirme yapacağız.

 3. Merhaba Eren bey, piyano almaya karar verdim ve 2 model arasında kaldım. Yamaha Ydp144 – casio ap470 Yamaha 18 bin casio ise 14. Piyano eğitimine yeni başlayacağım ve birkaç yıl sonra pişman olacağım bi ürün almak istemiyorum. Casio için sesi biraz sert denilmiş ben beğenmiştim ama dediğim gibi ilk kez başlayacağım için emin değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim
  Sevgiler günü

 4. Merhaba, başlangıç için ve mümkünse uzun yıllar idare edebilecek bir piyano için 9-11.000 arasında bir tavsiyeniz var mı acaba? Şu anki fiyatlar çok değiştiğinden bu listeyi kullanamıyorum. Bu fiyat aralığında kurzweil m70sr, yamaha p45 gibi ürünler buldum, tavsiyeniz var mı acaba?

  1. Aslına bakarsanız P 45 çok güzel ama insanlarda org görünümü olduğu için çok tercih edilmiyor. Fakat çok güzel bir dijital piyano olduğunu söyleyebiliriz. 🙂

 5. Merhaba Eren bey, açık ve dürüst bilgilendirmeniz için teşekkürler. Bizde yeni başlayan ikizlerimiz için, sizin tavsiyeniz ve tabi ki fiyatlar nedeni ile Kurzweil KA130SR ve Pearl River V-05 Dijital Piyano arasında kaldık. Mümkünse destek ve önerinizi rica ediyorum. Teşekkürler

 6. Merhaba Eren Bey, 7 yaşındaki ikiz çocuklarıma piyano dersi aldırıyorum . Henüz 2 ders aldılar .bir tanesinin öğretmeni deneme dersinde tüm seslere doğru cevap verdiğini ve 45 dakikalık derste nerdeyse 40 dakika aktif olarak ders yapabildiklerini ilk dersin sonunda oğlumun daha önce piyano dersi alıp almadığını sordu . İkincisinin öğretmeni deneme dersinde 2 sesi duyduğunu ve çok yetenekli olduğunu düşündüğünü söyledi ve acil olarak eve digital piyano almamız gerektiğini söylediler . Biz en azından 1 ay almayıp sonrasında da ise org almayı düşünüyorduk . Bu durumda bize tavsiyeniz ne olur ?

  1. Merhabalar selamlar.
   Piyano konusunda yetenekli olmalarına çok ama çok sevindik. Fakat sesleri duymaları ve piyano konusunda derslerinin aktif olarak güzel geçmesine karşın ilk derste piyano almayı hatta org almayı dahi önermiyoruz. Çünkü 7 yaş ve ilk ders piyanoyu direkt eve aldığınız zaman başarmış ve artık elde etmiş hissiyatı olabilir. Bundan kaynaklı ilk 4 ders kesinlikle izlemeli ders sonlarında çocuklarınızın dersine girmelisiniz. 4 dersin sonunda org 2 ay sonunda ise piyano alarak sağlıklı bir temel atmış olursunuz. 🙂

 7. Merhabalar Eren bey, 30 yaşındayım yaklaşık 6 aydır piyano kursu aldım, 10 bin tl civarı satın alabileceğim taşınabilir piyano önerilerinizi alabilirmiyim. Bir kaç alternatif olursa sevinirim. İyi çalışmalar.

  1. Merhabalar Kawai kdp 90 temiz olursa 70 alabilirsiniz. Casio nun alt modelleri veya pearl rever vvl 03 de düşünebilirsiniz sıfır olarak.

 8. selamlar verdiğiniz bilgiler çok değerli, teşekkür ederim. samimiyetinizi yazıyla dâhi karşı tarafa geçirebilmişsiniz. ancak, de ve ki lerin yazımında çok ciddi hatalar var, okurken çok zorlandım, bir yerden sonra da okumayı bıraktım. bu hususta yardım alabileceğiniz birileri olsa iyi olur. iyi günler ve kolayıklar dilerim.

 9. Üstadım merhabalar, kızım 5 yaşına yaklasmak üzere, yaklasik 1 senedir haftada iki gün olmak olmak üzere hocası eşliğinde ders almaktalar. İleride ne olur sıkılır mı bilemiyorum ama şu an iyi bir seviyede gibi hocasının dedigine göre ve kendini gelistirirken epey eğleniyor. Seviye detayına giremiyorum cünkü benim algim hocanın dediginden ibaret. Biraz araştırdım ve güncel kur ile belli bir fiyat araligindan sonra ciddi bir kalite farkindan bahsediyorlar. Özellikle Kawai CN29(20K TL) u inceleme ve kiyas videoları izledikten sonra çok beğendim, CN39(35K) ise bütçemi aşıyor. Eğer cihazlara aşina iseniz, bu fiyatlara daha uygun bir cihaz hali hazırda zahmet etmeden, ben yatırım yapmadan önerebilirseniz cok mutlu olurum.

  Değerli vaktiniz ve paylasimlariniz için cok teşekkürler.

  1. Merhabalar iki piyanoda gayet iyi üst segment aslında… Önerimiz Kdp 120 veya Cn 29 5 Yaş için piyano almak her ne kadar riskli olsada bence yinede bütçeyi kontrollü kullanmak gerecektir. Önce kdp 120 sonra cn 28 veya cn 39 çok daha temkinli adım atmanıza yarayacaktır. 5 yaşındaki kızımızın bu piyanolar arasında çok çok fark olmadığı için hepsine aynı gözle bakacaktır. 🙂

 10. 3 model hakkında yorum alabilir miyim 1 casio cdp-s160bk hammer action 2 Roland go-88p 88key dijital piyano 3 korg b2n 88 key lighter touch dijital piyano bunların arasında hangisi seçmek mantıklı yoksa korg xe20 varken bunlara bakmayın mı dersiniz
  teşekkür ederim
  sevgiler saygılar

 11. Yazılarınız çok faydalı bizim gibi bu alanda bilgisi olmayanlar için..Çok teşekkürler..Karar vermek gerçekten çok zor..
  10 yaşında kızım için Kawai kdp 120 mi Steinback mi Kurzweil m130 mu Pearl River V-05 mi Fenix Slp120 sizce

 12. 11 yaşındaki kızımız 6 aydır kursa gidiyor. Her geçen gün piyano diye kriz çıkarıyor. Hocamızda kozmos khp-164 var, Evimizde jwin MK-6145U org var.

  Kozmos khp-164
  Bolanschi BI-8808
  Kurzweil M70

  Bütçemiz gereği bu ürünler arasında tercih yapmam gerekiyor. Hocamız kozmos öneriyor fakat makalenizi okuyunca kozmos’dan biraz soğudum. Değerli yorumuzu paylaşırsanız sevinirim.

  1. Kozmoz ve Bolanschi açıkçası kapsama alanımız dışında olduğunu söyleyebiliriz. Dilersen kurzweil alarak daha rahat edebilirsiniz. Kurzweil dünya çapında bir marka açıkçası…

 13. Hocam öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Max 12-13 bin tl arası bir bütçem var.
  Fenix slp 175/Kozmos khp 164/Pearl River v-03/Kurzweil m90/Fenix Slp210/Choloris CDU 190 gibi seçeneklerim var. Beni uzun süre idare edecek, ses kalitesi ve tuşesi en iyi olan hangisidir yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de bütçeyi bir şekilde arttırıp roland veya casio almaya değer mi sizce?

  1. Sanırım bütçeyi bir tık arttırıp 2.el kawai kdp 120 almak sizler için en verimli seçenek olacaktır. Özellikle tüm müzik kurslarında kawai ilk seçenek olarak kullanılıyor. Çünkü sağlam ve uzun ömürlü olduğunu düşünüyoruz.Fenix ve kozmos çok uzun ömürlü verimli değil diye düşünüyoruz.

 14. Hocam merhabalar çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık. Benim 2 kızım var ( 9- 11 yaşlarında )yaklaşık 10 derstir piyano kursu alıyorlar.yamaha ydp 141 marka piyano buldum bir arkadaşdan fiyatı 15 bin lira Nasıldır önerirmisiniz ?

  1. Güzel fiyat tuşlar vs kontrol edildikten sonra alınabilir. 🙂 Mutlaka kontrol her aksamına bakın olur mu yedek parça sıkıntısı var.

   1. Satılmış malesef alamadık cevap için teşekkür ederim. Önerebileceğiniz bu rakamlara piyano varmıdır acaba ?

 15. Merhabalar
  Yamaha p 45 5 yaşındaki çocuğum için almak istiyorum . Önerir misiniz_? Yada muadil önereceğiniz var mıdır_?

  1. Merhabalar tabi çok sağlam uzun ömürlü bir stage piyanodur. Düşünmeden alabilirsiniz. 🙂

 16. Bilgilendirici yazınız için teşekkürler. Çocuğa alınacak ilk org için, CTK 1150 veya 1550 önerir misiniz ? 5 oktav ve tuş hassasiyeti kriterlerini karşılıyor sanırım

  1. Merhabalar ctk 1150 1550 sağlam tuş hassasiyeti olan orglardandır. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

 17. Merhaba. Kurzweil KA130 ve Kawai KDP75 arasında kaldım. Tercihiniz ne olurdu? İkisi hemen hemen aynı fiyatta.
  Bir de bu seçeneklere Kawai KDP 120 eklersek (fiyatı 3-4 bin daha pahalı) hangisi tercihiniz olurdu?
  Bu arada piyano çalmayı bilmiyorum. Teşekkürler

  1. Esra Hanım Merhabalar
   Kurzweil Ka 13o ile Kdp 75 mukayese edildiğinde ikiside aynı etkiyi yaratacaktır. Fakat ileriki zamanlarda arızalanması durumunda sanırım kawai servis desteği sizlere yardımcı olacaktır.

 18. merhabalar,

  32 yaşında piyano öğrenmeye başlayan biri olarak iki model arasında kaldım,
  KAWAI KDP120 ve KURZWEIL KA130 ? Hangisi tercih etmeliyim? Yada bu segmentte başka bir öneriniz olur mu ?
  İlginiz için şimdiden çok teşekkürler

 19. Hocam merhaba 8 yaşında kızım 3 aydır piano kursuna gidiyor, köhner fx 220 taşınabilir piano hakkındaki yorumu nedir veya buna benzer taşınabilir piano tavsiyeniz varmı?

  1. Merhabalar köhner firması gayet iyi ürünler yapmaya başladı. Servis desteğinin de iyi olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı fiyat performans olarak alınabilir.

 20. Mrb hocam öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim.ben 7 yaşında oğlum için piyano araştırmasindayim.pearl river v05 Casio ap270 ve Kawai kdp75 seçeneklerinden.tavsiyeniz hangisi olur.simdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder