Kaya Sanat Blog

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kaya Sanat Akademi İzmir piyano kursuna başladıktan sonra piyano eğitmenleri olarak öncelikle ilk 2 ay gibi sürede sizlerden herhangi bir piyano vs. bir alet almanızı istemiyoruz. Öncelikle kursumuzda bulunan piyanoları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Piyano kursu bittikten sonra sizler biraz daha çalmaya ve etütlerinizi, çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Hem veli olarak sizler hemde piyano eğitmenleri olarak bizler de piyano bir heves mi yoksa evet gerçekten öğrencimiz piyano çalabilir kanaatine varmamız gerekiyor.

Ortalama 2 ay sonra bizler bunu anlayabiliyoruz. 2 ay sonra sizlerden 5 oktav ve tuş hassasiyeti olan bir org almanızı öneriyoruz. Özellikle  Casio CTK 3500 modeli bununla beraber Ringway TB100 bizlerin bu beklentisi karşılıyor.

Ortalama 5 ay ile 1 yıl içerisinde artık piyano alma zamanı gelmiştir. Piyano alma zamanımızın geldiğini hem bizler hemde sizler anlıyoruz. Bu süreçte hevesin geçtiğini ciddi olarak çalmak istediği biz piyano eğitmenlerinin tecrübesi ile anlaşılabiliyor.

Hangi dijital piyanoyu almalıyız?

Ülkemiz de enstrümanlar döviz ile satıldığından dolayı fiyatları her an değişebiliyor. Bundan dolayı özellikle dolardan dolayı sürekli önerdiğimiz piyano marka ve modellerini tavsiye etmekten kaygılanıyoruz. 4000TL‘ye alınan piyanolar şuan 7000TL civarına çıkınca alternatif çözümler bulmaya çalıştık.

Özellikle o kalitede fakat ismini duyuramamış piyanolar ile bütçenize göre piyano markalarını da bu listede görebileceksiniz.

Yamaha YDP144 bütçenizi aşmıyor ise alınabilir!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Yamaha piyano olarak ismini en tepeye yazdırmıştır. Özellikle işçiliği ve bu konudaki hassasiyetleri birazcık fiyatlara da yansımıştır. Şuan ortalama fiyatları 7500TL ile 8000TL arasında değişmektedir. Bu fiyata Yamaha alınır mı kalite olarak evet düşünülmeden alınır.

Aslına bakarsanız piyano fiyatları olarak ülkemizde ki kur farkından dolayı bu kadar yüksek. Bütçeniz açısında sizleri zorlamıyor ise alınabilir mi bizce düşünülmeden alınabilir.
Hem satış sonrası destek  servis ağı olarak da sizlere sorunsuz bir koşul sunuyor.

Kawai Kdp110 Yamaha kadar iyi!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kawai Kdp 110 Yamaha İle aynı fabrikada üretiliyor! Son yıllar da adından çokça söz ettiren bizleri ise çok heyecanlandıran bir piyano markasından bahsetmek istiyoruz. Kdp110 gerek ağacı gerekse elektronik aksam olarak İzmir piyano kursu olan Kaya Sanat Akademi bünyesinde Yamaha ile neredeyse aynı kalitede olan Kdp110 piyanolarından kullanmaktayız.

Bizlere sorun yaşatmayan bu piyano markası fiyat olarak şuan 6900TL ile 7100TL arasında değişmektedir.

Yamaha mı almalıyım Kawai mi?

Açıkçası marka takıntını yoksa bu iki marka arasında çok bir fark hissetmeyeceksiniz. Aynı fabrikalarda üretilen bu iki marka model bütçe olarak Yamaha’dan bir tık daha düşük Yamaha gibi 3 farklı renk seçeneği ile satışına devam edilen piyano modelidir.

Casio Ap-470 Fiyatları Kawai ile aynı

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Casio piyanolar fiyat olarak her ne kadar Kawai ile aynı olsa da Casio piyano sahibi olan öğrencilerimiz Kawai piyanoları çaldığında daha çok sevmektedir. Bize göre Kawai ve Yamaha daha yumuşak bir sese sahiptir. Casio piyanoların sesi sanki biraz daha mat ve sert geliyor.

Belki de yanılıyoruzdur. Fakat biz piyano eğitmenlerinin görüşleri bu şekildedir. Fiyat olarak yine 6800TL ile 7000TL bandında seyrediyor. Şahsi görüşümüz 7000TL’ye Kawai veya biraz daha üzerine koyup Yamaha almak daha doğru karar gibi geliyor.

Kurzweil – M70SR fiyat olarak uygun düşünülebilir!

Yeni Başlayanlar için Dijital Piyano Önerisi

Kurzweil piyanolar fiyat olarak yukarıda saydığımız markalardan çok aşağıda ortalama 4000TL’ye bulabileceğiniz piyano markasıdır. Nedense çok tutulmamak ile beraber bizce o kadar da kötü olmayı hak etmemiş bir piyano markasıdır. Bu piyanolar da gayet kullanışlı ve verim alabileceğiniz bir piyano marka modelidir.

Fiyat olarak düşük olmasının bizce sebebi özellikte Kurzweil marka org üretimi olarak kendini ispatlamış sonradan piyano üretmeye başlamış bir marka olmasından kaynaklı daha doğrusu bilinmemezlikten dolayı kaynaklanan bir güvensizlik oluştuğundandır.

Son olarak bu piyano marka modeli de yeni başlayan bir piyano öğrencisinin gayet sorunsuz ve iyi bir verim almasını sağlayacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

4 Yorumlar

  1. Yaziniz cok guzel, acik ve durust olmus. Izmir’de olsam sizi tercih ederdim sanirim :) Digital Piyano onerisi icin tesekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder