Kaya Sanat Blog

Şan Dersinde Mutlaka Söylenmesi Gereken 20 Şarkı!

Bizler Kaya Sanat Akademi olarak İzmir’de şan kursu alan öğrencilerimizin yanı sıra online şan eğitimi alan öğrencilerimizin de gelişimi açısından mutlaka söylemesi gereken eserleri listeledik. Bu eserler aldığınız şan eğitimini bir tık daha etkili kılacak ve ağız , dil , diş son olarak da nefes olarak gelişiminizi sağlayacaktır.

İzmir de şan eğitimi alan öğrencilerimizin kendi repertuvarları ile ilgili şarkılar söylemesine olanak sağlıyor. Aslına bakarsanız ilk olarak deneme dersinde öğrencilerimize şan kursunda neler söylemek neler söylemek istersin gibi sizleri rahatlatan ve hayaliniz de ki şarkıları söylemenize yardımcı olmak ilk amacımızdır.

Zaten sizler online şan dersi veya İzmir’de şan dersine başladığınız zaman bu hayaller ile başlarsınız. Kursa başladığınız zaman sizler Rock şarkı söylerken hayır bunu söylemeyeceksin şan dersi alıyorsa opera okuman gerek gibi bir dayatma şan kursu veya kurs değildir.

Bizler bu önerdiğimiz şarkıları  bu şan eğitimin yanında aralarda şan kursu bitmeden mutlaka söylemenizi öneriyoruz.

Şan Dersinde Mutlaka Söylenmesi Gereken 20 Şarkı!

 1. O cesate di piagarmi
 2. Per la gloria
 3. Vergin tutto amor
 4. Amarilli
 5. Sebbeb crudele
 6. Caro mio ben
 7. Il mio bel foco
 8. Lasciatemi morire
 9. Se tu mami
 10. Nina
 11. Saip Egüz Piyano Eşlikli Halk Türküleri Kitabı
 12. Adio Querida
 13. Sevgilim Dinle Beni W.A. Mozart
 14. Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar
 15. What A Wonderful World (Louis Armstrong)
 16. La Boheme
 17. Scarlatti – Le violette
 18. Puccini – O mio babbino Caro
 19. Bellini – Malinconia Ninfa Gentile
 20. Bellini – Vaga luna che in argenti

Bu şarkılar gerek Türkçe gerek yabancı gerekse de klasik şarkılar sizlere uygun olanlar İzmir’de şan dersi alan öğrencilerimize repertuvar seçimi yaparken aralarda söylemenizi isteriz. Nefes tekniklerini öğrenirken sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bu şarkıları tek başınıza çalışmaktan ziyade şan eğitmenimiz ile beraber öğrenip sonrasında ezberleyerek çalışabilirsiniz.

İzmir’de şan eğitimi almayan öğrencilerimiz öncesinde mutlaka bu şarkıları dinleyip ezberleyip daha sonra söylemenizi isteriz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir