Kaya Sanat Blog

Online Müzik Dersi veya Online Müzik Kursu Nasıl Yapılır?

Açıkçası ülke olarak yeni yeni alıştığımız online müzik kurslarına fena halde alışmaya başladık ve en önemlisi evden çıkmadan kahveniz yanınızda kıyafet giyme bunun yanında dışarıya çıkıp toplu ulaşım kullanma dışarıda yemek yeme gibi size zaman ve maddi olarak kayıp yaşatan bir çok faktör ortadan kalmış oluyor.

Online müzik dersi pandemi ile beraber hayatımıza çoğunlukla giren online keman kursu olsun online piyano kursu olsun bu gibi bir çok alanda canlı olarak ders yapma sistemidir. Avrupa’da bu tür eğitimler çok yaygın olsa da ülkemizde zorunlu olarak hayatımıza girmiş fakat belli bir süreden sonra biraz da rahatlığına erişmiş olduğunu görüyoruz.

Kaya Sanat Akademi İzmir’de müzik kursu olarak bizler kurumumuzu kurduğumuz anda online müzik kursu sistemini de kurarak bu konuda sadece İzmir’de müzik eğitimi değil Türkiye bunun dışında ise Avrupa’da online enstrüman eğitimleri vermeyi hedeflemiştik.

Online müzik kursu verirken en önemli olan durum öğrencinin öncelikle verim almasıdır. Yani online eğitim alsa da yüz yüze eğitimmiş gibi verim alması bu dersi çok daha güzel geçirmesidir. Açıkçası sadece ders yapmak için ders yapmak değil bunu çok daha verimli hale getirmek gereklidir.

Online müzik dersi için öncelikle internete ihtiyacımız vardır!

Online Müzik Dersi veya Online Müzik Kursu Nasıl Yapılır?

Online müzik kursu veya online müzik dersi için sağlıklı bir bağlantıya ihtiyacımız vardır. Sağlıklı bağlantıyı anlamamız için özellikle online deneme dersi yapıyoruz. Online deneme dersinde hem internet hızınızı bunun yanında ders alacağını hocamız ile görüşerek tanışmanızı sağlıyoruz.

İnternet olarak genelde wi-fi kullanmanızı öneriyoruz. Mobil hatlarda yoğunluktan kaynaklanan problemler yaşanabilir. Bizler Kaya Sanat Akademi eğitim kurumlarında 2 adet fiber alt yapılı internet hattı kullanıyoruz. Amacımız yan yan yani yüze eğitim kalitesini yakalamaktır.

Bunu başarıyoruz. Çünkü şuan sadece Türkiye’de değil bir çok Avrupa ülkesinden online enstrüman kursu alan öğrencilerimiz ile derslere devam ediyoruz.

Uzakta olsanız dahi enstrüman alımınız için bizlere emanetsiniz

Online müzik kursu almak isteyen öğrencilerimiz en büyük kaygısı, enstrümanım yok burada nereden alacağımı da bilmiyorum. Bununla ilgili öncelikle sizinle online olarak bağlantıya geçiyoruz.

Bulunduğunuz ilde veya ilçede hangi enstrüman marketleri olduğuna bakıp işimize yarayacak enstrümanı orada bulup bulamayacağımızı araştırıyoruz. Sonrasında var ise oraya yönlendiriyoruz. Ama yok ise veya kötü enstrümanlar var ise sizlere buradan kargoluyoruz.

Biz gönderince avantajınız ilgili enstrüman hocası göndermeden önce deneyip sizlere video atarak teyit ediyor ve sonrasında gönderiyor. Önemli olan en az masrafla bu güzel hobiye başlamanız olacaktır.

Cep telefonu – tablet – bilgisayar

Online Müzik Dersi veya Online Müzik Kursu Nasıl Yapılır?

Online keman kursu olsun online yan flüt kursu bunun yanında online piyano dersi tüm bu dersler aslına bakarsanız sizleri duymamız ve görmemiz için bu yukarıda ki aletler yeterli oluyor. Aslına bakarsanız sadece telefonu dahi sizi göreceğimiz şekilde koysanız dahi yeterli oluyor.

Çünkü çıkan seslerden parmak duruşunuzdan problemin ne olduğunu anlayabiliyoruz. Bundan dolayı online müzik dersi için ayrıca bir yatırım yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayar veya tablet var ise Skype kurabilir veya Zoom programını da kullanarak online derslerimizi yapıyoruz.

Bu iki programı da aktif olarak kullanıyoruz. Yayın kaydetme özelliği ile yaptığımız dersi kaydederek sonrasında izleyip tekrar edebilirsiniz.

Online müzik kurslarında kullandığımız programlar

Online müzik kurslarında aktif olarak Skype, WhatsApp ve Zoom Meeting programlarını kullanıyoruz. Bu programlar da aslına bakarsanız sizlerin hangisinde rahat ettiğiniz çok daha önemlidir.

Sistem aslında çok basit çayınızı kahvenizi koyup bilgisayarınızdan veya diğer aletlerden açıp derse başlayıp evinizden çıkmadan çok daha keyifli ve rahat ders yapabilirsiniz.

Online müzik kursu için akort yapmak önemli ve gerekli

Online Müzik Dersi veya Online Müzik Kursu Nasıl Yapılır?

Online müzik kursu almak isteyen tüm öğrencilerimize derslere başlamadan yani bizlere ücret yatırmadan önce enstrüman tedarik edip ders harici bağlanarak akort nasıl yapılır gibi küçük bir ders yapıyoruz. Sonrasında derslere başlamak çok daha akıcı ve verimli oluyor.

Örneğin online keman kursu alan öğrencimiz akortsuz derse başladığı zaman bizim anlattığımız yerlere doğru bassa da ses yanlış gelecektir. Bundan dolayı, acaba ben mi yapamıyorum kaygısı olacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

  1. Merhaba, halâ var mi bu kursunuz? 2021 de yazilmis en son ama? Hadi yine de yazayım bakalim ben emekliyim ve yasim da 62 acaba ogrenebilir miyim zamanımı değerlendirmek istiyorum hem de hafızamı kuvvetlendirmek için bu yaştan sonra ne yapabilirim ki orgu falan istemiyorum arkadaslarin çoğu orgu oruyor arkadaşlarla gün yapınca yanıma alıp gideceğim ve şarkılar söyleyince eşlik edebileceğim bi farkım olsun istiyorum kendimce yani…

    1. Merhabalar evet devam ediyoruz. Sizin adınıza çok sevindik. Enstrüman çalmak hem bir hobi hem de beyin sağlığı için yapacağınız önemli bir yatırım olacaktır. Bu konuda daha pratik taşınabilirlik açısından keman olabilir gitar olabilir eşlik etme bakımından veya bağlama olabilir. bu enstrümanlar sizlere iyi gelecektir. Daha detaylı bilgi için lütfen 542 696 83 03 numaralı Kaya Sanat Akademi iletişim hattından arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı