Kaya Sanat Blog

Klasik Gitar Seçimi Yaparken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Kaya Sanat Akademi İzmir gitar kursuna başlamadan önce sizlere ufak bilgiler vererek kendi gitarınızı kendinizin alabileceği belirgin kurallar söylemek istiyoruz. Klasik gitar kursuna başlamadan önce dahi bu bilgileri edinerek kendi gitarınızı satın alabileceksiniz.

Bizler Karşıyaka gitar kursu olarak öncelikle gitar için bütçenizi belirlemeniz gerektiğini düşünüyoruz. Şöyle anlatalım tabii ki gitar fiyatlarını bilmiyorsunuz hangisi daha iyi ama en düşük gitar 300TL‘den başlayıp ortalama 3000TL‘ye kadar gitar çeşitleri mevcuttur.

Pahalı gitar almayın

Özellikle gitar kursuna veya klasik gitar çalmaya yeni başlayan arkadaşlarımız  ortalama 500 ile 1000TL arasında gitar almalıdırlar. Çünkü bu fiyatlarda gitarlar sizleri öğrenene kadar başka gitara ihtiyaç duymanızı engelleyecek gitarlardır.

Daha pahalı bir gitar almanızı önermeyiz çünkü yeni başlayacağınız için tüm gitar modelleri veya sesleri sizlere aynı gelecektir. Çok ucuz gitarlar ise çalarken parmaklarınızı acıtacaktır. Akort tutma sorunları kronik olarak sizleri de rahatsız edecektir.

Gitar seçimi yaparken acele etmeyin

Klasik Gitar Seçimi Yaparken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Karşıyaka gitar kursuna başlayacağınız zaman öncelikle biz Kaya Sanat Akademi’nin gitarlarını kullanabilirsiniz. Bu süreçte eğitmenimizin sizlere nasıl bir gitar almanız gerektiği konusunda gerekli özveriyi gösterecektir.

Gitar almadan önce kendinizi test edip sevip sevmeyeceğiniz ve kursumuzda bulunan gitarlar gibi gitar alırsanız hem çok pahalıya kaçmamış olursunuz hem de nasıl bir gitar alacağınıza karar vermiş olursunuz.

Telleri yüksek gitarlardan kaçının

Gitar telleri gitar klavyesinde yüksek olan gitarlardan kaçınmalısınız. Çünkü bu gitarların bir özelliği değildir. Gitardaki bu tel yüksekliği gitarın ölçülerinin ve sap ayarının yerinde olmadığını hatalı olduğunu göstermektedir.

Akort yaptığınız da hemen bozuluyorsa bu normal değil!

Klasik Gitar Seçimi Yaparken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Gitar satın almak için müzik markete gittiğinizde sizlere gitar göstermek için gelen görevli gitar akordunu yaptı çaldı fakat o an yine bozuldu. Bu normal değil bazıları ticari kaygıdan dolayı bunun normal olduğunu söyleyebilirler fakat bu kesinlikle normal değildir.

Renkli öğrenci gitarlarından kaçınmalısınız

Kaliteli gitarların boyanmasına karşı değiliz. Fakat öğrenci gitarlarının ağaçlarında olan lekeler ve ağaç budaklarının kapanması için boyanmasına karşıyız. Bundan dolayı naturel olan gitarları tercih etmeniz uzun vadede sizleri tekrar gitar almaktan kurtarabiliriz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir