Kaya Sanat Blog

Klasik Gitar Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Kaya Sanat Akademi İzmir gitar kursu olarak sizlere gitar kursu araştırmanızda gerekecek olan önemli ve gerekli bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle klasik gitar özellikleri dediğimiz de ufkunuzu açacak bilgilere değineceğiz.

Standart olan klasik gitar 6 telli olan, alt üç teli misina geri kalan telleri ise çeliktir. Klasik gitarlar özellikle parmakla çalınır. Bazen pena da kullanabilirsiniz. Pena ile çalım tekniği de vardır. Klasik gitarların yanında kesik kasa klasik gitar modeli de mevcuttur. kesik kasa klasik gitar ise genel de manyetikleri vardır.

Klasik Gitar Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Klasik gitarların diğer bir modeli ise elektro klasik gitar modelidir. Elektro klasik ise hem normal bir ses sistemine giriş yapmadan kullanılabiliyor hemde ses sistemine bağlanılabiliyor. Elektro klasik gitar çalmak ile normal klasik gitar çalmak arasında teknik bir fark yoktur. Yani klasik gitar çalabilen elektro klasik gitar da çalabilecektir.

12 telli klasik gitar modeli başka bir modeldir. Fakat çok fazla kullanılmamaktadır. Her sırada iki adet aynı telden bulunmaktadır. Normalde 6 adet olan tellerde çiftli olduğu için 12 adet teli vardır.

Klasik Gitar Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Elektro klasik gitar fiyatları ortalama 1000TL’den başlamaktadır. Üst limit olarak bir limiti yoktur. Klasik gitar olarak normalde 750TL gibi bir rakam sizlere öğrenci üstü bir gitar aldırmaktaydı. Fakat elektro klasik gitar ise 1000TL‘den başlamaktadır. Ortalama 1750TL gibi bir bütçe sizlere yetecektir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir