KurslarMüzik Kursları

🎸Karşıyaka Gitar Kursu

Gitar çalıp üzerine de birkaç şey mırıldanmak ve bu keyfi yaşamak çok uzak bir hayal değildir. Çünkü günümüzde enstrüman çalmak eskisi gibi çok küçükten başlamak veya mükemmel bir yeteneğe ihtiyacımız azaldı. Peki yetenek olmadan nasıl enstrüman çalınır? Hobi olarak gitar çalmak müzik dolu bir ortam da sosyal aktivite yapmak adına ortalama 30 dakika çalışarak bu hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

🎸Kursa Başlarken Gitar Almayın!

Biz Kaya Sanat Akademi gitar eğitmenleri olarak kursumuza başvurduğunuz da gitar almadan gelmenizi istiyoruz. Kursumuzda bulunan gitarlarımızı başlangıçta kullanabilirsiniz. Bu gitarları kullanarak hem kendinizi test etmiş olursunuz hem de nasıl bir gitar alacağınız konusunda fikir edinirsiniz.

🎸Hangi Gitar Türünden Başlamalıyım?

Önceden bir gitar geçmişiniz yok ise herhangi bir gitar da almadıysanız şayet yaptığımız deneme dersinde ne tarz çalmak istediğinizi neden gitara başlamak istediğinizi içeren bir sohbetin sonunda sizlere;

 • Akustik Gitar
 • Klasik Gitar
 • Elektro Gitar
 • Bas Gitar
 • Flamenko Gitar

kurslarından hangisinin uygun olduğunu belirleyerek bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz.

🎸Klasik Gitar İle Akustik Gitar Arasında ki Farklar Nelerdir?

 • Klasik gitar ile akustik gitarın çok benzese de aralarında bir hayli farklı özellikler mevcuttur. Klasik gitar ile akustik gitar yan yan konulduğunda yapı olarak  benzeyebilir.Fakat kasası telleri çalım şekli ile birbirinde ayrılır.
 • Klasik gitar ile akustik gitar telleri birbirinden farklıdır.Klasik gitar telleri misinadan olup, akustik gitar telleri ise çelik malzemeden yapılır.
 • Klasik gitar ile çalınan eserler daha melodik olup solo çalmaya uygundur. Klasik gitar tutuşu akustik gitardan farklıdır. Klasik gitar telleri ise çelik olduğu için daha çok pena ile çalınabilir ve ritmik olarak yani ritm gitar olarak eşlik yapabilir.
 • Klasik gitar ile ülkemizde baştan sona her şarkı çalınmaya çalışılsa da klasik  gitar ile klasik eserler çalınması daha uygundur. Yani bir Bach, Mozart’ın yanında gitar konçertoları klasik gitar ile oynayabilir.
 • Akustik gitar da yapı gereği daha çok ritm gitar olarak çalınacağı için caz, blues ve rock eserlerinin çalımına daha uygundur.

🎸Elektro Gitar Çalmak İstiyorum Klasik Gitardan Mı Başlamalıyım?

Elektro gitar çalmak istiyorsunuz ama kafanızda  soru işaretleri mi var? İzmir gitar kursu aramalarınız sonuncunda biz Kaya Sanat Akademi olarak sizlere ulaşıyoruz. Elektro gitar ile yahut klasik gitar ile müzik hayatınıza başlayabilir ve bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak ilerleyen seviyelerde gitarların (elektro gitar-bas gitar- akustik gitar-) kendi teknikleri özellikleri mevcuttur. 

🎸Gitar Çalarken Parmak Yapısının Önemi

Gitar Çalarken Parmak Yapısının Önemi
Gitar Çalarken Parmak Yapısının Önemi

Gitar çalmak isteyenlerin parmakları  ve el yapısı şarkı çalmak için önemli değildir. Fakat fiziğinize göre gitar seçmek önemlidir. 10 yaşındaki bir çocuğa tam gitar alıp çalmasını beklemek hem öğrencinin hevesini hem de sizleri olumsuz etkileyecek ve soğutacaktır. Sonuç çocuk kendini yeteneksiz zannedip müzikten soğuyacak, kursu bırakacak, bireysel ve kendine güven duygusunu yitirip bir daha müzik ile ilgilenmek istemeyecektir.

🎸Deneme Dersi Dediğiniz Nedir?

Deneme dersi,  sizler kursumuz ile iletişime geçtikten sonra sizleri tanımak kursumuz hakkında bilgi sahibi olmak ve derslerinizi nerede ve hangi şekilde yapacağınız konusunda bilgi sahibi olacağınız 15 dakikalık tanışma toplantısı diyebiliriz. Bu toplantıyı sizlerin uygun olduğu vakitte birebir özel görüşme ile gerçekleştiriyoruz.

🎸Gitar Kursları Hangi Günler Oluyor?

Gitar kursları özel dersler ile yapıldığı için sizler ne zaman uygunsanız o gün o saatte yapılıyor. Hafta içi veya hafta sonu eğitimlerimiz devam ederken akşam 21.00 a kadar eğitimlerimiz devam etmektedir.

🎸Ne Zaman Şarkı Çalmaya Başlayabilirim?

Gitar kurslarımız birebir yapılmaktadır. İstisna olarak yakın arkadaşınız ile beraber öğrenmek isterseniz iki kişi ile gitar kurslarımız devam etmektedir. Sizleri gitar egzersizleri çalışma etütleri ile boğmak istemiyoruz. Amacımız kulağa hoş gelecek şekilde sizleri güzel çalıma ulaştırmak.

Keman çello gitar gibi enstrümanlarda bu süre biraz uzasada gitar kursumuzda 8 ders sonunda artık melodiler gelmeye başlıyor. Tabi ki de 8 ders sonunda her şey bitmiyor 🙂 Fakat 8 dersten sonrasında gitarı anlayıp melodi üretmeye başlamak sizleri inanılmaz mutlu edecektir.

🎸Ne Zaman Derslere Başlayabilirim?

Deneme dersi yaptıktan sonra sizlere uygun gün saat planlaması yaptıktan sonra gitar derslerimize başlıyoruz. Çocuk gitar kurslarımız okul sonrası veya tatillerde gündüz ders alabilir. Yetişkin gitar kurslarımız da ise mesai sonrasında ders alabilirsiniz.

🎸Vardiyalı Çalışıyorum Günleri Ayarlayabilir Miyiz?

Vardiyalı çalışan öğrencilerimiz ile haberleşip her hafta sizlere özel saat belirlemesi yapıyoruz. Bu sayede eğitimleriniz aksamadan devam ediyor.

🎸Karşıyaka Gitar Kursu İçeriği ve Konuları

 • Birebir eğitim
 • Grup dersleri
 • Ücretsiz solfej dersi
 • Armoni dersini ücretsiz edinebileceksiniz.
 • Kişiye uygun plan programı hazırlama
 • 09:00 23:00 arası esnek saatler
 • Sınıflarda bulunan aletler ve altyapılar eşiliğinde gitar çalarak kendinizi konserde hissedeceksiniz.
 • Eğlenceli metotlar.
 • Gitar alım konusunda uzman eğitmenlerimizin yardımları ile  doğru gitarı uygun fiyata alma konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
 • Sanatı ticaretten uzak tutarak daha fazla insana müziği aşılamak istiyoruz.
 • Merkezi konumdayız. Karşıyaka İzban durağına 6 dakika yürüme mesafesindeyiz. 
 • Konserlerde gitarist olarak profesyonel sahnede çalma şansınız var. Yılda bir defa 1000 kişilik konserler veriyoruz.
 • Yıl içerisinde çalacağınız eserleri profesyonel stüdyoda kaydederek sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Bu sayede ilerlemenize katkıda bulunmaya çalışıyoruz.
 • Derslerde sevdiğiniz eserleri çalma üzerine karşılıklı ders planı belirleyip bu şekilde ilerliyoruz. 

Kaya Sanat Akademi ailesine katılmak istediğiniz zaman sizleri bir kursiyer olarak değil, sizleri ailemizden birisi olarak görmek için sabırsızlanıyoruz.  Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz ile bir aile ortamı sağlayarak iyi ve kötü günümüzde sizleri yanımızda görmek bizlere yetiyor.

🎸Pandemi Konusunda Önlemleriniz Var Mı?

Kursumuz da önceliğimizin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için kursumuzda ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemleri aksatılmadan yapılmaktadır. Kursumuzda sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılmaktadır. Kursumuza girişte maskelerinizi atık kutumuza attıktan sonra sizlere verdiğimiz yeni maskenizi takarak kapı girişimiz de ellerimizi dezenfekte ederek kurumumuza giriyoruz. Ders içeriğinde de eğitmenlerimiz sosyal mesafeye dikkat ederek maske takarak titiz bir şekilde eğitimlerimizi devam ettiriyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı