Kaya Sanat Blog

Yeni Başlayanların Klasik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Klasik gitar çalmak isteyen özellikle klasik gitar kursu arayan herkese bir kaç önemli ipucu vererek daha kısa sürede nasıl klasik gitar çalınacağını anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle klasik gitar çalmak için sizlerde mükemmel bir müzik kulağınızın olmasını istemiyoruz. Çünkü hobi olarak klasik gitar çalmak için özellikle arkadaş ortamında çalıp söylemek ve keyif almak için sadece gitar çalmayı sevmeniz ve bunun yanı sıra günlük egzersizlerinizi yapmanız gerekiyor.

Söylediğimiz günlük klasik gitar egzersizleri yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Yani siz günde 25 dakika çalışarak klasik gitar çalabilirsiniz.

Gitarım yok nasıl bir gitar almalıyım?

İzmir gitar kursu veya Karşıyaka gitar kursu olarak araştırdınız ve bizlerle iletişime geçtiniz. Bu saatten sonra artık bizlere emanetsiniz.

Öncelikle gitar olarak bütçenizi belirlememiz gerekiyor. Sizler deneme dersi olarak bizler ile tanışmaya geldikten sonra gitar eğitmenimiz sizlere önce gitar almamanızı kursumuzda ki gitarlar ile ders yapabileceğinizi iletecektir.

Kurumumuz gitarları ile bütçenizi ayarlayana dek derslerinizi yapabilirsiniz. Gitar almak isterseniz bizler örneğin 750TL maksimum bütçemiz var dediğiniz zaman gitar eğitmenimiz sizlere o bütçe içerisinde en kullanışlı sizleri uzun süre idare edecek gitar modelleri önerecektir.

Klasik gitar ile başlayıp elektro gitara geçiş yapılabilir mi?

Yeni Başlayanların Klasik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Bu konuda bir kıstasımız olmadığını söyleyebilirsiniz. İsterseniz direkt elektro gitar ile de başlayabilirsiniz. Dilerseniz klasik gitar ile başlayıp ileride elektro gitar kursu da alabilirsiniz. Burada önemli olan sizlerin kendinizi nasıl hissettiğiniz. Bu sürede önemli olan keyif almanız ve özellikle kısa sürede sizlerle şarkı çalmak olacaktır.

Çünkü yıllardan bu yana gözlemlediğimiz konu öğrenciler gitar kurslarına başlatılıyor ve daha sonra bolca parmak egzersizi yapılmaya zorlanıyor. Sonrasında sıkıldıktan sonra gitar çalamayacağına kanaat getirip gitar kursunu bırakıyorlar.

Bundan dolayı en büyük isteğimiz ve amacımız sizlere eser çaldırarak yani şarkı çaldırarak , şarkı arasına egzersizler veya sololar ekleyerek dersten maksimum keyfi almanızı sağlamak olacaktır.

Ortalama ne kadar sürede gitar ile şarkı çalabilirim?

Hep merak edilen sizlerde haklı olarak merak ettiğiniz bir sorunun cevabını vermek istiyoruz. İzmir Gitar kursu olarak bu tamamen kişiden kişiye değişeceğini bilmeniz ile beraber ortalama 3 ile 6 ay arasında şarkılara eşlikler ve küçük sololar ile kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Özellikle bu durumun kişiden kişiye değiştiğini söylememiz gerekecektir.

Deneme dersi ne demek?

Yeni Başlayanların Klasik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Sizler İzmir gitar kursu veya Karşıyaka gitar kursu olarak araştırdığınız da bizlerle ilk olarak WhatsApp aracılığı veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Daha sonrasında sizleri kurumumuza davet edip izleri tanımanızı istiyoruz.

Ücretsiz deneme dersimizde ortalama 20 dakika süren gitar eğitmenimiz ile yapacağınız kulak testi bunun yanı sıra gitar ile ilgili ön bilgi ile beraber kaydınızı yaparak gitar kurs gün saati belirleyebiliyorsunuz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir