Kaya Sanat Blog

Uzaktan Müzik Eğitimi Olur mu?

Uzaktan müzik eğitimi yani online müzik eğitiminin verimli olup olmaması konusunda aklımızı karıştıran şeyler var. Pandemi ile beraber online müzik eğitimleri yapılmak zorunda kaldı. Bizler yazımızın başında küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz.

Bizler Kaya Sanat Akademi olarak kurulduğumuzdan bu yana online müzik eğitimi sistemini de kurarak bu konuda da aktif bir eğitim sistemi ile tecrübelendik.

Online müzik eğitimin bazı durumlar da verimsiz olabiliyor. Bizler online kurs istendiğinde mutlaka ücretsiz deneme dersi yapıp online eğitim sizle için verimli olup olmadığına bakıyoruz. Sizler kadar bizlerde bu konuda oldukça hassas olduğumuzu öğrenebileceğinize inandıktan sonra kurs günü beliriyoruz.

Uzaktan eğitim bazı durumlar da verimsiz olabilir dikkat!

Uzaktan müzik eğitimine başlamadan önce bizler ile iletişime geçtiğiniz zaman ücretsiz online deneme dersi yapıyoruz. Bu online deneme dersinde sizlerin internet bağlantı hızı bunun yanında enstrüman temini uzaktan müzik eğitiminin verimli olup olmaması adına bizlere gerekecek tüm detaylara dikkat ediyoruz.

Yaptığımız deneme dersi 20 dakika sürmektedir. Bu deneme dersinde karşılıklı konuşmalarımız ve o anda olumlu olumsuz bir fikir çıkıyor. Eğer ki tablet veya bilgisayar yok ise uzaktan müzik eğitimi sizler için verimli olmayabilir. Çünkü sizlere nota anlatıyoruz.

Telefon ile online müzik kursu almanız verimsiz olur!

Online müzik kurslarında deneyimlerimiz sonucunda hem telefondan bizleri görmeniz hem de notanızı görmeniz çok zorluk yaşatıyor. Bundan dolayı sadece telefon ile online müzik kursunun verimli olması çok zor olur. Bundan dolayı hiç olmazsa bir tablet ile veya telefonunuzu televizyonunuza yansıtarak daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Amacımız sadece müzik kursuna başlamanız değil öğrenip bir enstrüman çalmaya çalışmanızı sağlamaktır. Bu şekilde kendinizi çok daha rahat hissedersiniz.

Online müzik kursu sistemimiz yüz yüze eğitim kalitesinde neden mi?

Uzaktan Müzik Eğitimi Olur mu?

Online müzik kursları alırken her enstrüman için ayrı bir sistemimiz hazır olarak kuruludur. Online keman kursumuz için ayrı online piyano kursumuz için ayrı bir sistem kamera açısı ve mikrofonlar kuruludur. Ayrıca kurumumuz da 2 adet wi-fi kutusu ile iki hat üzerinden online müzik kursları verimimizi maksimum seviyeye çıkarıyoruz.

Online müzik kurslarına başladığınız zaman sizlere enstrüman alımından dersteki başarınıza kadar enstrüman öğrenme süreciniz de sizlerin yanındayız. Sıfırdan başlayıp öğrenene kadar bizlerle beraber bu süreci zevkle geçireceğiz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı