Kaya Sanat Blog

Keman Çalmak İçin Çok Mu Çalışmalı?

Keman Çalmak Gerçekten Zor Mu?

Keman çalmak keman kursuna gitme fikrine çevrenizdekilerden gelen keman çok zor bizim arkadaş gitti 3 ay yay çektiriyorlarmış gibi sözlerin arasında cesaret edip keman derslerine başladığınız zaman sizleri neler beklediğini paylaşalım. Peki keman çalmak gerçekten zor mu?

Hobi olarak keman çalmak isteyen tüm müzikseverlere şunu söyleyebiliriz ki sadece günde 30 dakika sadece 30 dakika çalışarak çok akıcı şekilde keman çalmaya başlayabilirsiniz. Bu bir süreç ve ortalama 3 ile 6 arasında melodiler çalmaya başlayacaksınız. Sizler üzerinize düşeni yaparken keman eğitmeninizin de önemi çok büyük sizleri anlayan tanımaya çalışan empati kurma konusunda kendini iyi yetiştirmiş bir hoca ile çalışmalısınız.

Kemanda Amatörlükten Profesyonelliğe Geçiş

Ne Zaman Keman İle Şarkı Çalabilirim?

Keman ile şarkı çalmak sizlerin kemana uyumunuz ve zaman ayırmanız ilgilenmeniz ile doğru orantılıdır. Fakat keman eğitimi için geliştirilen metotlar ve çalışma yöntemleri ile bizler sadece egzersiz çaldırmaktan ibaret bir ders yapmak istemiyoruz. Bu nedenle sizleri geliştirecek şarkılar çaldırmak sizler için daha kısa sürede keman çaldırmak hedefimiz. Uyguladığımız bu yöntem ile 3-6 arasında keman çalabileceksiniz.

Keman Çalmak İçin Çok Çalışmak Gerekir Mi?

Hobi olarak keman çalacaklar için sıkı bir çalışma planı hazırlamak sizi heveslendirmekten çok hevesinizi kıracaktır. Bu yüzden ortalama 30 dakika çalışarak daha doğrusu verimli çalışarak ulaşmak istediğiniz hedefe doğru hızlı adımlarla gidebilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir