Kaya Sanat Blog

Kursa Başladığımızda Hemen Piyano Almak Mı Gerekir?

Piyano kursuna başlamayı düşünen her velimiz veya öğrencilerimizin aklının bir köşesinde acaba hemen piyano almam gerekir mi veya piyano aldıracaklar mı gibi merak ettiğiniz soruları yanıtlamak isteriz. Piyano kursuna başladığınız da öncelikle herhangi bir bir müzik aleti almanıza gerek yoktur.

Öncelikle sağlıklı bir şekilde sizleri kısa sürede belli aşamaya getirecek bir kursa başlamanızı isteriz. Kursa başladıktan sonra kursta bulunan piyanolar ile ilk 2 aylık temel eğitimi bitirmenizi öneriyoruz.

2 aylık eğitimde egzersizlerimi nasıl çalışacağım?

2 aylık piyano eğitiminin içerisinde nota eğitimi ve belirli piyanoya hakimiyet derslerini alabilirsiniz. Bu zaman diliminde kursumuza gelip ders haricinde çalışabilirsiniz. Bu 2 aydan sonra ise sizlere piyano değilde bütçenize göre org almanızı öneriyoruz. Piyano kursuna başladıktan sonra bir anda piyano almak yerine yavaş yavaş kendinizden emin adımlarla ilerlemek çok daha mantıklı olacaktır. Bir anda 4-5 bin Tl verip piyano almak riskli olabilir.

Bütçenize göre tuş hassasiyetli org satın alın

Ringway Tb100

Öncelikle günümüz teknolojisinde orgların sesi piyano sesi kadar birebir gelmese de piyano sesine yakın org almanız sizlerin rahat şekilde çalışabilmesini sağlayacaktır. Özellikle dikkat etmeniz gereken org alırken piyano eğitmenlerimizin sürekli önerdiği org markalarına yönelmeniz daha sağlıklı bir adım olacaktır.

Bir tuşa basarken kuvvetli bastığımızda yüksek sesin çıkması yavaş bastığımız da daha az ses çıkmasını sağlayan sistemdir. Bu sistem biz piyano eğitmenleri için önemlidir. Çünkü piyano çalarken müzikte gürlük terimleri veya nüans terimlerinde tuş hassasiyeti önemlidir.

Piyano almak için doğru zaman mı?

Piyano kursuna başladığınız artık kendinizden eminsiniz ortalama 1 sene geçtikten sonra artık piyano almak için araştırma yapabiliriz. Gerek ikinci el gerek sıfır yine eğitmen tavsiyesi göz önüne alınarak bakılmaya başlanabilir. Piyano alırken de çok yüksek fiyatlara çıkmamak veya çok ucuz kalitesiz piyanolara yönelmemek sizler için uzun süre başka bir piyanoya ihtiyacınız kalmayacaktır.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı