Kaya Sanat Blog

Kimler Şan Dersi Alabilir?

Şan dersi almak için belli kriterler var mıdır veya şan dersi alanlar neye göre şan dersi almak istediğine karar veriyorlar? İzmir’de şan dersi veya online şan dersi hizmeti veren Kaya Sanat Akademi ses eğitimi derslerinin yanı sıra birçok enstrüman kursları konusuna da profesyonel eğitim vermektedir.

Ses eğitimi aslında ses sağlığıdır

Şan dersi almak isteyenler içinde şunu söylemek istemiyoruz, sesi güzel olan şarkı söylemek isteyen herkes şan dersi alabilir. Ses eğitimi dersi aslına bakarsanız ses sağlığı dersi olarak düşünebilirsiniz. Çünkü şarkı söylerken ses tellerinizi sürekli kullandığınızdan dolayı bu konuda bilinçli hareket etmek gerekiyor.

Açıkçası elinizde bir tane araba var ve ömrünüzün sonuna kadar sizinle olduğunu düşünmelisiniz. Bu arabayı 5 yılda da hurdaya çevirirsiniz ömür boyu da kullanabilirsiniz. Öncelikle sesinize ses sağlığınıza önem göstermelisiniz.

Kimler şan dersi alabilir?

Kimler Şan Dersi Alabilir?

Öncelikle ses eğitimi dersi almak için sadece şarkı söylemeniz gerekmiyor. Sesini sürekli aktif olarak kullanmak zorunda olan tüm meslek gruplarında şan dersi alınabilir. Sizlere şan dersi yada ses eğitimi dersi konusunda bir liste hazırladık.

Öğretmenler

Özellikle online ders vermek zorunda olan öğretmenler sesleri konusunda sınıfta olduğundan daha fazla seslerini kullanıyorlar. Çünkü online eğitime alışık olmayan öğretmenlerimiz seslerini daha iyi duyurmak için normalden yaklaşık 2 kat daha fazla performans sergilemektedir.

Özellikle bu konuda devreye giren şan eğitimi ile beraber aynı performansını sergileyip daha az boğaz yorulmanızı hedefliyoruz.

Online şan dersi alan bir çok öğretmenimiz bu konuda rahatladılar. Çünkü diyaframdan konuşabilmek,bunun yanında daha az nefes alarak daha etkili konuşabilmek için mutlaka şan dersi alınmasını öneriyoruz.

Avukatlar

Avukatlar öğretmenlerden çok sesini kullanan ikinci meslek gruplarımızdandır. Özellikle duruşmalarda sürekli savunma yapmak durumunda olan ve yüksek sesli konuşmak zorunda kalan avukatlarımızda yaklaşık 3 yıl sonra ses tellerinde nodül, kist, polib görülmektedir.

Bundan dolayı hiç olmazsa temel oturana kadar ister İzmir’de şan eğitimi ister online şan dersi almanızı öneriyoruz.

Şarkı söylemek isteyenler

Şarkı söylemek isteyenler bu konuda sesiniz güzel olduğunu söyleyen arkadaşlarınız veya sizi destekleyen bir çevreniz olabilir. Bu konuda farklı kişilerden aldığınız destek sonucunda belli ki güzel bir sese sahipsinizdir.

Fakat sesinizin güzel olmasından dolayı bu konuda burada kalmamalısınız şan eğitimi alarak sesinizi daha teknik daha kendinden emin ve müzikal bilgiler ile donatıp çok güzel bir sese sahip olabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı