Kaya Sanat Blog

Enstrüman Çalmanın Şan Dersine Faydası Olur Mu?

Kaya Sanat Akademi olarak İzmir’de şan kursları olsun online şan eğitimi olsun aslında hepimizin aklında enstrüman çaldığımız da şan dersine etkisi olup olmadığını bilmektir. Şan dersleri sırasında eğitmenimiz sizlere piyano çalarak sürekli eşlik etmektedir. Sizler de enstrüman çalarak şan dersine etki edebilirsiniz.

Enstrümana yaslanarak söylemek şan dersi için  faydalı olacaktır

Enstrüman çalıyorum güzel şarkı söyleyebilirim. Dikkat etmeniz gereken şan dersi alırken özellikle enstrümana yaslanmaktır. Yani piyano çaldığınız da piyano üzerinde do notasına bakıp sizler de o notayı egzersiz olarak vermelisiniz.

Şarkıyı enstrüman da çalarken çaldığınız notaları veya akorları dinlerseniz söylediğiniz şarkıyı da iyi bir konuma getirebilirsiniz. Yani şarkı söylerken çaldığınız eseri sesiniz ile aynı frekansa çekebilirsiniz.

Şan dersi öncesinde enstrüman kursu alınmalı mı?

Enstrüman Çalmanın Şan Dersine Faydası Olur Mu?

Aslına bakarsanız İzmir’de şan dersi almak isteyenlerin ilk olarak yapacakları doğru bir şan eğitimi ve şan eğitmeni ile çalışmaktır. Sonrasında şan eğitiminde belirli bir aşamaya geldikten sonra dilerseniz takviye yaparak şan dersini destekleyebilirsiniz.

Özellikle şan eğitiminde ana temeli sağlamadan hemen enstrüman kursuna yönelmek şan eğitiminden alacağınız verimi düşürecektir. Bundan dolayı ya önce enstrüman kursu yada şan eğitimi almalısınız.

Şan dersi için hangi enstrüman çalınmalıdır?

İzmir şan kursları olsun online şan kursları olsun aslına bakarsanız bu konu çok önemlidir. Yani hangi enstrüman aslında şan eğitimlerine faydalı olur ? Bu konuda vereceğiniz karar şan dersine doğrudan etki eder. Şan eğitimleri sırasında eğitmenlerimiz sürekli piyano ile eşlik eder. Bundan dolayı sizlerde solo olarak söyleyeceğiniz eserlere piyano ile çok güzel eşlik edebilirsiniz.

Hem şan dersi içerisinde de sürekli duyacağınız için biraz daha yatkın olacağınızı tahmin ediyoruz.

Şarkı söylerken sizlere solo olarak eşlik etmeyen yani altyapı olarak eşlik edeceğiniz enstrüman seçmelisiniz. Bu enstrümanlar sizler şarkı söylerken sesinizi belirli bir kalıpta tutmaya yarayacak enstrümanlar olabilir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı