Kaya Sanat Blog

Çocuğum Çok Hareketli Bateri Kursuna mı Göndermeliyiz?

Günümüz de eskiye nazaran çocuklarımız teknoloji ile çok daha iç içe olduklarından ne yazık ki sokakta oynama konusunda güvenlik endişemizden dolayı evde veya beraberce gittiğimiz yerlerde enerjilerini atmaya çalışıyorlar.

Ebeveynler olarak iş yoğunluğumuzdan kaynaklı bu aktivitelere de çok zaman ayıramadığımız için genel olarak evde tablet telefon veya bilgisayarla o boşlukları doldurmaya çalışıyorlar.

Şimdi İzmir’de müzik kursu olan Kaya Sanat Akademi de tüm öğretmelerimiz konservatuvar mezunu ve pedagojik formasyon eğitimine sahiptir. Bundan dolayı çocuklarımızın tüm tepkilerine ve davranışsal çeşitliliğine hakim olduğumuzu bilmenizi isteriz.

İzmir’de bateri kursu veya online bateri kursu bunun yanında İzmir’de piyano kursu veya online piyano kursu arasında sürekli bir arada kalma durumunu yaşıyoruz.

Çocuğum çok hareketli piyano çalmalı Mı?

Çocuğum Çok Hareketli Bateri Kursuna mı Göndermeliyiz?

Yıllardan beri bazı durumlar da uzman pedagoglardan yardım alırım. Bu yardımlar sonucunda hareketli çocuklarımızın onların davranışlarını kontrol edecek yine aksiyon ve hareket içerin bir enstrümandan başlaması gerektiğini ve bu enstrümanın onu şekillendireceğini belirli bir kalıbın içerisine sokacağını söylerler.

Bu doğrultuda  İzmir’de piyano kursu veya online piyano kursu değil de sanki daha çok vurmalı enstrümanlar  yani İzmir’de bateri kursu öğrencimiz için çok daha verimli olacağını düşünürüz.

Piyano kursu alırken daha sakin daha durgun ve yavaş şekilde sabırlı olmak gerekir. Bu durumda piyano çocuğunu sıkabilir ve özellikle çalmak istemediğinde tekrardan bir müzik kursuna başlatmak çok daha zor olacaktır.

Doğru enstrüman bateri kursu mu?

Gerek İzmir de bateri kursu veya online bateri kursu hiç farketmeksizin genel olarak verim aldığımız ve hareketli çocuklarımızdan çok olumlu sonuçlar aldığımızı bilmenizi isteriz. mir de bateri kursu olarak sizlere hizmet verdiğimiz bu enstrümanda öğrenim yöntemi şu şekilde devam etmektedir.

Öncelikle dikkat problemi olan çocuklarımız bunun yanında odaklanma ile sıkıntı çekenler son olarak da hiperaktivite sıkıntısı olan çocuklarımız ile beraber bateri kurslarına başladığımız zaman önce rahat bırakıyoruz. İstediği şekilde davul çalıyor rahatlıyor ve alışıyor. Sonrasında o tempoyu hiç düşürmeden aynı heyecanla çalmasını sağlıyoruz.

İster istemez davul çalmaya alışıyor stres atıyor ve istemsiz rahatlıyor. Burada önemli olan çocuğum rahatlıyor diye hemen eve gidip bateri almamanız gerekiyor. O tamamen işleri tersine çevirir. Evde ki  bateriyi çabucak tüketir ve sonunda sıkılır. Bizlerin amacı ilmek ilmek işleyerek şarkılara eşlik etmesini sağlamaktır.

Yani sancılı dönemi geçirerek sıkılmasını engelleyerek keyif alacağı şekle dönüştürerek yapacağımız teknikler ile davranışlarını kontrol altına alabiliyoruz. Bizler bu konuya çok bilimsel ve önemli olarak bakıyoruz. Yani bir müzik kursu olarak değil bir terapi programı olarak bakıyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı