Kaya Sanat Blog

Evde Nasıl Bateri Çalışabilirim?

Kaya Sanat Akademi olarak hem online bateri kursu hemde İzmir’de bateri kursu alan öğrencilerimiz ile ilgili ortak sorunumuz evde nasıl bateri çalışmalıyız sorusunun cevabıdır. Bu cevabı sizlere objektif şekilde vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Bateri çalışmalarımızı başlangıç olarak evde çalışma pedi ile uygulamaya başlarız ve temel stick kontrol egzersizlerimizi bu şekilde çalışırız. Bir süre sonra egzersizlerimizi davul seti üzerinde çalışmamız gerekir ancak birçoğumuz apartman dairesinde oturduğumuz için akustik bateri seti alıp evimizde çalamayız.

Elektronik bateri(elektronik davul) bu ihtiyacımızı karşılaşmamız için iyi bir seçenektir. Elektronik baterilerin davul kısımları ve zil kısımları farklı sertliklerde kauçuktan veya benzeri yumuşak ve esnek materyallerden üretilir.

Evde Nasıl Bateri Çalışabilirim?

Bu sayede davula  vurduğumuz zaman dışarıda duyulan ses sadece bagetin kauçuk üzerinde çıkardığı düşük tık tık sesidir.

Asıl bateri sesini ise elektronik baterinin kulaklık çıkışı kısmına kulaklık takarak duyabiliriz ve bu şekilde çevreyi rahatsız etmeden egzersizlerimizi çalışabiliriz. İsteğe bağlı olarak elektronik baterimizi bir amfiye bağlayıp sesi düşük şekilde ayarlayarak dışarı da verebiliriz.

Bu şekilde  komşuları rahatsız etmeden rahatça davul çalabiliriz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir