Kaya Sanat Blog

Çello Nedir?

Çello yaylı ailesinin en büyüğü olan kontrbasın bir küçüğüdür. Oturularak bacak arasında çalınır. Kemanın büyüğü olarak düşünebiliriz. Özellikle kalın sesi ile bizleri etkilemekte üstüne yoktur.

Keman gibi arşe dediğimiz yay ile çalınır. Pik dediğimiz çellonun altından dışarıya doğru çıkan otururken çelloyu daha rahat çalmanız için bir yükselti diyebiliriz. Bu yükselti ile çello sizin istediğiniz şekilde yukarıya doğru yükselerek rahat çalım sağlanır.

Çello Nedir?

Telleri keman teline nazaran daha kalındır. Akort sistemi en kalın tel do-sol-re-la olarak sıralanır. İzmir çello kursu araştırmadan önce bilmeniz gereken çellonun mükemmel bir sesi olduğunu bilmeniz ve çellonun özellikle eskisi kadar zor öğrenilmediğini bilmenizdir.

Ortalama 4 ay ile  1 sene arasında akıcı şekilde çello çalmak İzmir çello kursu olan Kaya Sanat Akademi ile mümkündür. Çello alırken özellikle acele etmemeniz gerekmektedir.

Karşıyaka çello kursu araştırırken sizlere hem güvenilir hemde sadece hoca değil arkadaş olup yardım etmek istiyoruz. Çünkü çello kursuna başladıktan sonra kursumuzun çellosunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder