Kaya Sanat Blog

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Piyano öğrenmek için geç mi kaldım demeyin, hemen harekete geçin! Kaya Sanat Akademi ile siz de öğrenmenin yaşı olmadığını anlayacaksınız. Yaşınız kaç olursa olsun piyano çalmayı öğrenmek mümkündür. Siz de kararlıysanız ve bu alana ilginiz varsa çok kolay bir şekilde piyano çalabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise alanında uzman ile çalışmak için bizimle iletişime geçmek.

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım Demeyin: Harekete Geçin!

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

İlk defa piyano öğrenecek kişiler özellikle yetişkinlik döneminde öğrenmek için geç kaldığını düşünür. Halbuki öğrenmenin yaşı asla yoktur. Söz konusu piyano çalmayı öğrenmek olduğunda da durum değişiklik göstermez. Tek yapılması gereken bir an önce hareket geçmektir. Çünkü ‘Piyano öğrenmek için geç mi kaldım?’ diye düşünmek yerine piyano öğrenmeye başlayabilirsiniz.

20 Yaşında Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Genç yaşlarınızda elbette piyano öğrenebilirsiniz. İlginizin ve dikkatinizin açık olduğu bu yaşlarda kolay bir şekilde mantığı anlayabilirsiniz. Not bilgisi başta olmak üzere piyano çalmaya dair kendiniz geliştirebilirsiniz. Kaya Sanat Akademi bünyemizde özel piyano dersleri ile bir müzik aleti öğrenmek sandığınızdan çok daha kolay!

50 Yaşında Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Hayır kalmadınız! Sandığınızın aksine ileri yaştaki bireyler de müzik bilgisini geliştirebilir. Piyano yetişkinlerin rahat öğrenebileceği bir müzik aletidir. İlerleyen yaşınızda çok fazla hareket etmeden kolaylıkla piyano çalmayı öğrenmek söz konusudur.

Eğer piyanoya dair ilginiz varsa gerisinin önemi yok! Uzman eğitimci kadromuz ile birlikte size piyano eğitimleri vermeye devam ediyoruz. 50 yaşında olsanız bile kısa sürede gelişim göstereceğinizi siz de görebilirsiniz. Bu yüzden bir an önce ‘piyano öğrenmek için geç mi kaldım?’ korku ve kaygılarınızdan uzaklaşın.

Piyano Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler!

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Piyano öğrenmek konusunda kararlıysanız, birkaç tavsiyeye göz atmalısınız. Unutmayın ki yaşınıza ya da çevrenize göre piyano öğrenmeniz imkânsız değildir. Her ortamda ya da koşulda rahatlıkla piyano öğrenebilirsiniz. Bunun için dikkate almanız gereken nokta piyano öğrenmek için geç mi kaldım diye sormak değil, şunlar olmalıdır:

Hemen Karar Verin ve Başlayın

Gecikmek bu işin doğasına aykırı! Hızlı hareket etmeli ve hemen reaksiyon almalısınız. Aklınızda sizi kurcalayan ‘Piyano öğrenmek için geç mi kaldım?’ kaygılarını bir kenara bırakın. Hemen bir müzik akademisine kayıt olun ve derslere başlayın. Kaya Sanat Akademi ile göreceksiniz ki, piyano öğrenmek sandığınızdan daha kolay!

Yaşınızdan Dolayı Kendinizi Kısıtlamayın

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Yaşa bağlı olarak kendinizi bunaltmayın. Yaş öğrenmek için bir kıstas değildir. Aksine ileri yaşlar sizin faydanıza bile olacaktır. Yıllardır duyduğunuz ve dinlediğiniz şarkılardan dolayı daha aşina olacaksınız. Yaştan dolayı kendinizi kısıtlamak yerine bunu öğrenmek adına kullanabilirsiniz. Yaşınız kaç olursa olsun müzik öğrenebileceğinizi unutmayın.

Doğru Adres ve Uzman Tercih Edin

Piyano öğrenmek için doğru bir müzik akademisi ve uzman gerekecektir. Özel piyano dersleri ile öğrenmenize hız kazandırabilirsiniz. Kaya Sanat Akademi ile sandığınızdan daha hızlı bir şekilde öğrenmenizi arttırabilirsiniz. Kısa sürede alacağınız reaksiyon ve bilgiler ile birkaç ay içerisinde bir parça çalacak kadar piyano öğrenebilirsiniz.

Olanaklarınız Dahilinde Online Piyano Dersi Seçeneğini Değerlendirin

Evde piyano öğrenmek konusunda kısıtlıysanız ya da bir özel piyano dersleri için İzmir’de bulunamıyorsanız online dersleri değerlendirin. Her yaşa uygun olan online piyano dersleri ile ilerlemenizi gözleriniz ile görün. Özellikle bir ortama bağlı kalmadan dilediğiniz alandan derslerinizi tamamlayabilirsiniz.

Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Öğrencilerimiz tarafından ‘Piyano öğrenmek için geç mi kaldım?’ sorusu kadar, öğrenme sürecinin ne kadar süreceği merak edilir. Kaya Sanat Akademi ile uzmanlar tarafından eğitim alırsınız. Her yaşa uygun öğrenme teknikleri de kullanıldığı için beklenenden daha kısa sürede aksiyon almanız mümkün. Ortalama 2-3 ay içerisinde ciddi bir ilerleme kat ederek notalarını gördüğünüz basit bir parçayı çalabilirsiniz.

Kendi kendinize piyano öğrenmek sandığınızdan daha zordur. İnternette bunun için kaynaklar olsa da dönüş sağlayabileceğiniz bir alan olmamasından dolayı yanlış öğrenebilirsiniz. Özel piyano dersleri olmadan öğrenim sağlamak bu yüzden aylarınızı alabilir. Fazla emek, fazla zaman ayırmak zorunda olduğunuzdan piyanodan da sıkılabilirsiniz.

Evde Piyano Olmadan Piyano Öğrenmek Mümkün mü?

Piyano Öğrenmek için Geç mi Kaldım?

Piyano öğrenmek istiyorsunuz fakat evinizde piyano mu yok? Hiç endişelenmeyin! Kaya Sanat Akademi bünyesinde yer alan müzik aletleri sayesinde kısa sürede öğrenebilirsiniz. Derste bizzat kullanabileceğiniz müzik aletleri size katkı sunacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir