Kaya Sanat Blog

Yeni Müzik Eserleri Çalmayı Nasıl Öğrenelim?

Yeni müzik eseri çalmak için öncelikle İzmir müzik kursu olarak hangi enstrümanı çalarsanız çalın bu enstrüman için özellikle enstrüman mantığı ile beraber öğrenmeniz gerekmektedir. Yani kendi kendinizi geliştirebileceğiniz bir kıvama gelmeniz gerekecektir.

Müzik kursuna başlarken notadan korkmamalısınız. Nota ve ritm kalıplarını öğrenirseniz sonrasını için yeni müzik eserlerini kendi kendinize çalabilecek ve çıkarabileceksiniz. Karşıyaka müzik kursu olarak istediğimiz özellikle sizleri en kısa zamanda ve en iyi şekilde yetiştirerek internetten şarkı notası yazdığınız zaman o notalara uygun eseri kendiniz çıkarabilmelisiniz.

Yeni Müzik Eserleri Çalmayı Nasıl Öğrenelim?

Öncelikle enstrümanınıza hakim olmalısınız. Sonrasında nota sistemini güzel şekilde kavramalısınız. Bu nota sisteminde sizlerin işine yarayacağı en güzel sistem nota süresi okumaktadır. Öğrenciler genelde nota süresi okuyamadığı zaman bunun ritmi nasıl diye soru sorarlar.

Aslında nota süresini okuyamadıklarından dolayı yani notanın süresini iyi şekilde kavradığınız zaman eserin ritmi de çıkmış olur. Piyano kursu olur keman kursu olur enstrüman kursu önemli olmaksızın çalacağınız enstrüman için okuyacağınız notayı iyi okuyarak hakim olmaya çalışmalısınız.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir