Kaya Sanat Blog

Yeni Başlayanların Elektro Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Elektro gitar kursu veya İzmir gitar kursu olarak sizlere gitar kurslarına başlamadan önce elektro gitarlar ile ilgili hem satın alma hemde kurs içeriği ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Bu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda sizler de kurs içeriğine hakim olabilecek doğru gitar kursu araştırmalarını yapabileceksiniz.

Neden elektro gitar denilir?

Klasik gitarlar yapı gereği hiç bir cihaza bağlanmadan her yerde her ortamda çalınabilecek gitarlardır. Parmakla veya pena ile çalınabilir. Pena ile çalınması genel olmamakla birlikte genelde parmak tekniği ile beraber çalınır.

Elektro gitarlar ise normal koşullarda ses çıkmaz. Yani doğal olarak ses çıkaramazsınız. Mutlaka bir mikser dediğimiz elektronik ses devresine bağlamanız gerekir. Üzerinde bulunan tellerin altında yer alan ve gitar kasasına monte edilmiş manyetikler sesi kablo aracılığı ile amfiye iletir buradan da ses hoparlöre iletilir.

Elektro gitar efektleri nasıl oluyor?

Yeni Başlayanların Elektro Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Elektro gitar efektleri ise örneğin distortion, delay gibi ses efektleri şu şekilde oluyor. Gitar ile amfi arasına prosesör dediğimiz bir alet bağlıyoruz. Bu aletlerin içinde olan sesleri kullanabiliyoruz.

Elektro gitar, Karşıyaka gitar kursu olan Kaya Sanat Akademi’de bu aletler mevcuttur. Hatta elektro gitar almadan kursumuzda bulunan bu aletleri derslerde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Elektro gitar kursunda sizler daha ilk dersten sadece bota veya akor değil elektro gitar teknikleri ile beraberken kısa sürede ve en verimli haliyle nasıl çalınır bunun üzerine gideceğiz. Yani kısa sürede kulağa hoş gelecek şekilde öğrenmemiz gerekiyor.

Elektro gitar çalarken muhakkak ritmle çalışmalısınız !

Bizler elektro gitar kursu ve klasik gitar kursu içeriğinde öğrencilerimiz ilk giriş seviyesini atlattığı andan itibaren sınıfımızda bulunan teknik ekipmanlar ile beraber alt yapı açarak üzerine çalma zevkine erişmenizi istiyoruz. Bu konuda kendinizi geliştirirseniz sahnede hisseder ve bu konuda daha motive olursunuz.

Elektro gitar fiyatları ne kadar?

Yeni Başlayanların Elektro Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Elektro gitar kursuna başladığınız da kursumuzda bulunan elektro gitarları kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Hemen gidip pahalı bir elektro gitar almanızı açıkçası istemiyoruz. Öncelikle deneme dersi ile beraber eğitmeniz sizlere elektro gitar modellerini ve fiyatlarını belirtecektir.

Sizler kendinize uygun daha doğrusu bütçenize uygun elektro gitarı alabilirsiniz. Elektro gitarlar ortalama 750TL‘den başlıyor. Fakat bu gitarlardan çok verim alabileceğinizi düşünmüyoruz.

Ülkemiz de elektro gitarlar döviz üzerinden satıldığı için fiyatlar da yükseliyor. Ortalama 1250 ile 2000TL arasında elektro gitarlar sizleri verim açısından tatmin edecek gitarlardır.
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi elektro gitar hocamız sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Elektro gitar kursu başlama yaşı nedir?

Gitar kursuna başlama yaşı ortalama 8 yaş ile başlar. Üst limiti olmamak ile beraber bilmeniz gereken bir kaç detay vardır. Küçük çocukların elektro gitar çalması için pena dediğimiz bir alet kullanılır. Bundan dolayı parmakları acımaz ve rahatlıkla gitar çalmaya devam eder.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir