Kaya Sanat Blog

Piyano çalmak zor mu?

Piyano çalmak zor mu?

Piyano çalmak çoğu zaman küçüklükten başlanması gereken bir enstrüman olduğu söylenir. Bu düşünce piyano çalmak isteyenlerin motivasyonunu kıran yanlış bir düşüncedir. Bazı eğitmenler ve kurslar vardır; her öğrenciyi konservatuvara hazırlar gibi davranır. Tabi hobi olarak enstrüman öğrenmeye çalışan bir kursiyere de bu disiplin fazla gelir ve kursu bırakır.

Üzerinde zaman geçer ve ne zaman piyano kursu veya enstrüman lafı açılsa kendini yeteneksiz ve benden geçti cümleleri kurarlar. Farkında mısınız bir eğitmen ne gibi olumsuzluklara yol açtı. Şimdi başa dönelim piyano çalmak kolay mı?

Piyano çalmak kolay mı?

Piyano çalmak kolay mı? diye düşünenlerin önce neden piyano çalmak istediğine karar vermesi gerekiyor. Bu sorunun binlerce cevabı olabilir. Konservatuvara hazırlanmak istersiniz,evde bir uğraş edinmek istersiniz, piyano ile çalınan bir şarkı sizi çok etkilemiştir gibi gibi
Bu anahtar kelime ile bizler size karşı uygulayacağımız eğitim modelini belirliyoruz. Yani sağ ve sol elinizi aynı anda mükemmel derecede kullanmanız için 1 yıl etüt çalıştırmıyoruz mesela.

Hobi olarak çalmak istediğiniz zaman sizlerin piyano alt yapısını sağlam oturtmamız gerek. Bunu yapmamız da ki sebep sizler kurstan ayrıldığınız da internetten bir notayı bulup kendiniz çıkarabilecek seviyeye getirmektir. Bizler Kaya Sanat Eğitmenleri olarak sizlere eksik olduğunuzu düşündüğümüz yerleri tamamlayıp en kısa sürede şarkı çaldırmayı amaçlamaktayız.

Yaşınız kaç olursa olsun bu eğitim modeli 7-70 e tüm yaş grupları için yeterlidir .Çalışan öğrencilerimiz işten geldiklerinde 10 dk o tuşlara dokunması belkide bütün stresini alıyor. Hayatınıza girdiğinde size kimsenin olamadığı kadar yakın bir arkadaş olabilir. Bu yüzden enstrümanın yaşı ve zamanı yoktur.

Online Piyano Kursu

Online olarak piyano öğrenmek isteyenler için hazırladığımız Online Piyano kursu ile yerinizden kalkmadan evinizden, ofisinizden, bahçenizden kısacası internetin olduğu her yerden online olarak piyano kursu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kayasanatakademi.com/online-muzik-dersleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Online piyano dersleri nasıl veriliyor?

Kaya Sanat Akademi Skype, Whatsapp ve Zoom Meeting programları ile uzaktan piyano dersleri veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir müzik kursudur.

Zoom Meeting

Çok kullanışlı bir program olup yaptığımız dersi kaydedebiliyor bunun yanında notalarda göstermek istediğimiz ayrıntıları ekran paylaş özelliği ile paylaşarak aynı anda öğrencimize de gösterebiliyoruz. Kurulum aşamasında öğretmen yeni ders açtıktan sonra meeting kodunu öğrenciye veriyor. Öğrencimiz verilen kodu girdikten sonra derse katılabiliyor. Ücretsiz sürümü 40 dk ile sınırlıdır. Yayını kesip tekrardan sınıf açmanız gerekecektir.
Dezavantaj olarak öğrencilerimiz ile sınıf oluşturup aynı derse bağlanmak bazen zaman alabiliyor.

Skype

Görüntülü konuşma programlarından bir diğeri ise skype’dır. Bu program zoom’a göre daha kısa sürede bağlanıp verimli bir ders yapma imkanı sağlayabiliyor.
Kaya Sanat Akademi genel olarak skype ve whatsapp video araçlarını kullanmaktadır. Özellikle derslerimiz birebir olduğu için bu programlar bizler için çok verimlidir. Yapılan dersi kaydederek öğrencimizin anlamadığı yere tekrar açarak dinlemesine olanak sağlamaktadır.

Whatsapp

Whatsapp görüntülü konuşma bizlerin eli ayağıdır. Öyle ki hemen arayıp 10 sn içinde derse başlayabilirsiniz. Pratikliği sebebiyle zaman kaynı neredeyse hiç olmuyor.Verim açısından diğer programlar ile aynı kaliteye sahiptir.

Deneme dersi alabilir miyim?

Bizlere ulaştıktan sonra hangi enstrüman ile ilgili ders almak istediğinizi bizlere anlattıktan sonra  sizlere ister tablet ister bilgisayar ister telefondan görüntülü arayıp deneme dersi yayınımızı yapıyoruz. Bu derste ses görüntü verimi ayrıca karşılıklı olarak öğrenci-eğitmen verimliliğine de dikkat ediyoruz. Ortalama 15 dakika süren online deneme dersi sonrasında karşılıklı olarak gün saat belirleyip derslerimize başlıyoruz.

Online olarak verdiğimiz diğer kurslar

Online dersler yapılırken dikkat etmemiz gereken bütün ayrıntıları bizler verdiğimiz online dersler sayesinde tecrübe etmiş olduk. Bu durumda Online Keman Kursu, Online Klarnet Kursu, Online Yan Flüt Kursu, Online Piyano Kursu, Online Bağlama Kursu, Online Gitar Kursu, Ud Kursu, Bateri Kursu ve Şan Kursu eğitimleri verilmektedir. Eğitmenlerimiz ile beraber kullandığımız teknik ekipmanlar ile uzakları yakın ederek bizler ile kısa zamanda enstrüman çalma seviyesine sizleri getirmek istiyoruz.

Online Ders Avantajları Nelerdir?

  • Eviniz de rahatlıkla ders yapma imkanı
  • Türkiye’nin her yerinden ders alma imkanı
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurstan eğitim alma imkanı
  • Online olmasına rağmen ücretlerin çok uygun olması
  • Bulunduğunuz yerde enstrüman alma imkanı yok ise hocalarımız bütçenize göre seçip sizlere kargo ile ulaştırıyoruz.
  • İnternetten notalara bakıp çalarak değil seviyenize göre sizlere nota yazıp ders öncesinde sizlere göndererek verimliliği arttırıyoruz.
  • Dersler haricinde iletişime geçip çalıştığınız eseri dinleyip kontrol ettirebilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman ve saatte ders alma olanağına sahipsiniz.
  • İsterseniz Türkiye’nin bir ucunda olun isterseniz Dünya’nın bir ucunda olun ders alma imkanı sağlıyoruz.
  • Müthiş derecede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder