Kaya Sanat Blog

Piyano Çalmak Zor Mu?

Aslına bakarsanız tüm müzik aletleri zordan ziyade alışma sürecinde ki geçen zaman zorlanıyormuşsunuz gibi gösteriyor. Yani iki elinizi kullanma yetisi hemen oturmuyor çünkü beynimize kolay olmayan bir şeyi yaptırmaya çalışıyoruz.

Bundan kaynaklı beynimizin alışma sürecindeki geçen zaman dilimi piyano zormuş gibi düşünmenize sebep olabiliyor. İzmir’de piyano kursu alan öğrencilerimi veya online piyano dersi alan öğrencilerimiz ile de görüşmelerimiz de aslında bakarsanız bu sürece bakış açılarını değiştirerek piyano çalmak zor mu düşüncesini ortadan kaldırıyoruz.

Çünkü enstrüman çalmak bir alışma sürecidir. Disiplinli şekilde aksatmadan çalış dememizin amacı aslında stabil olarak beynine bu hareketleri yapacağını ikna ettir demektir.

Piyano kursuna başladıktan sonra yavaş yavaş az ve sık çalışmalısınız

Piyano kursun başladıktan sonra ev çalışmalarınız da az ve sık sık çalışmalısınız. Çünkü her acele ettiğiniz de daha da zor gibi gelir. Piyano çalma işi beyninize şu sürede bu notaya şu sürede bu notaya doğru zaman da basma eylemidir.

Bundan dolayı acele etmeden yavaş yavaş çalıştıktan sonra piyano çok zevkli ve sizlerin hızlı hızlı ilerlemesine sebep olacak mükemmel enstrümanlardandır.

Piyano çalmadan önce notaları okuyup daha sonra başlamalısınız

Piyano Çalmak Zor Mu?

Piyano çalma eylemine geçmeden önce çalacağınız eseri veya egzersizi mutlaka okuyarak hatta sesli sesli okuyarak tekrar etmelisiniz. Bu sayede beyninizi ikna edici bir hamle yapmış olursunuz. Beyninizi bu şekilde hazırlarsanız çok daha hızlı çok daha akıcı piyano çalabilirsiniz.

Piyano çalmak için 30 dakika ayırmaya çalışmalısınız

Yetişkin piyano kursu veya çocuklar için piyano kursu alan tüm öğrencilerimiz için aynı süre geçerlidir. Minimum 30 dakika yeterlidir. Bu 30 dakikayı verimli olarak geçirmek için notanızı okuyup sonrasında piyano da çalmaya çalışırsanız hızlı şekilde ilerleyebilirsiniz.

Enstrüman çalmak ayrıcalıktır. Ruhu bedeni dinlendirir

Sadece piyano kursu değil keman kursu şan kursu gitar kursu bu gibi bir çok enstrüman çalan öğrencilerimiz mevcuttur. Başlarda enstrümana alıştıktan sonra mükemmel bir keyif almaya başlanıyor. Günün yorgunluğu ile beraber evde kendiniz için vakit ayırıp yarım saat piyano çalmak sizlere seans gibi gelecektir.

Piyano çalmak kolay mı?

Piyano çalmak kolay mı? diye düşünenlerin önce neden piyano çalmak istediğine karar vermesi gerekiyor. Bu sorunun binlerce cevabı olabilir. Konservatuvara hazırlanmak istersiniz,evde bir uğraş edinmek istersiniz, piyano ile çalınan bir şarkı sizi çok etkilemiştir gibi gibi bu anahtar kelime ile bizler size karşı uygulayacağımız eğitim modelini belirliyoruz.

Yani sağ ve sol elinizi aynı anda mükemmel derecede kullanmanız için 1 yıl etüt çalıştırmıyoruz mesela.

Hobi olarak çalmak istediğiniz zaman sizlerin piyano alt yapısını sağlam oturtmamız gerek. Bunu yapmamızdaki sebep sizler kurstan ayrıldığınız da internetten bir notayı bulup kendiniz çıkarabilecek seviyeye getirmektir. Bizler Kaya Sanat Eğitmenleri olarak sizlere eksik olduğunuzu düşündüğümüz yerleri tamamlayıp en kısa sürede şarkı çaldırmayı amaçlamaktayız.

Yaşınız kaç olursa olsun bu eğitim modeli 7-70’e tüm yaş grupları için yeterlidir .Çalışan öğrencilerimiz işten geldiklerinde 10 dk o tuşlara dokunması belkide bütün stresini alıyor. Hayatınıza girdiğinde size kimsenin olamadığı kadar yakın bir arkadaş olabilir. Bu yüzden enstrümanın yaşı ve zamanı yoktur.

Online Piyano Kursu

Online olarak piyano öğrenmek isteyenler için hazırladığımız Online Piyano kursu ile yerinizden kalkmadan evinizden, ofisinizden, bahçenizden kısacası internetin olduğu her yerden online olarak piyano kursu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kayasanatakademi.com/online-muzik-dersleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Online piyano dersleri nasıl veriliyor?

Kaya Sanat Akademi Skype, Whatsapp ve Zoom Meeting programları ile uzaktan piyano dersleri veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir müzik kursudur.

Zoom Meeting

Çok kullanışlı bir program olup yaptığımız dersi kaydedebiliyor bunun yanında notalarda göstermek istediğimiz ayrıntıları ekran paylaş özelliği ile paylaşarak aynı anda öğrencimize de gösterebiliyoruz. Kurulum aşamasında öğretmen yeni ders açtıktan sonra meeting kodunu öğrenciye veriyor.

Öğrencimiz verilen kodu girdikten sonra derse katılabiliyor. Ücretsiz sürümü 40 dk ile sınırlıdır. Yayını kesip tekrardan sınıf açmanız gerekecektir. Dezavantaj olarak öğrencilerimiz ile sınıf oluşturup aynı derse bağlanmak bazen zaman alabiliyor.

Skype

Görüntülü konuşma programlarından bir diğeri ise Skype’dır. Bu program Zoom’a göre daha kısa sürede bağlanıp verimli bir ders yapma imkanı sağlayabiliyor. Kaya Sanat Akademi genel olarak Skype ve WhatsApp video araçlarını kullanmaktadır.

Özellikle derslerimiz birebir olduğu için bu programlar bizler için çok verimlidir. Yapılan dersi kaydederek öğrencimizin anlamadığı yere tekrar açarak dinlemesine olanak sağlamaktadır.

Whatsapp

WhatsApp görüntülü konuşma bizlerin eli ayağıdır. Öyle ki hemen arayıp 10 sn içinde derse başlayabilirsiniz. Pratikliği sebebiyle zaman kaynı neredeyse hiç olmuyor.Verim açısından diğer programlar ile aynı kaliteye sahiptir.

Deneme dersi alabilir miyim?

Piyano Çalmak Zor Mu?

Bizlere ulaştıktan sonra hangi enstrüman ile ilgili ders almak istediğinizi bizlere anlattıktan sonra  sizlere ister tablet ister bilgisayar ister telefondan görüntülü arayıp deneme dersi yayınımızı yapıyoruz. Bu derste ses görüntü verimi ayrıca karşılıklı olarak öğrenci-eğitmen verimliliğine de dikkat ediyoruz.

Ortalama 15 dakika süren online deneme dersi sonrasında karşılıklı olarak gün saat belirleyip derslerimize başlıyoruz.

Online olarak verdiğimiz diğer kurslar

Online dersler yapılırken dikkat etmemiz gereken bütün ayrıntıları bizler verdiğimiz online dersler sayesinde tecrübe etmiş olduk.

Bu durumda Online Keman Kursu, Online Klarnet Kursu, Online Yan Flüt Kursu, Online Piyano Kursu, Online Bağlama Kursu, Online Gitar Kursu, Online Ud Kursu ve Online Şan Kursu eğitimleri verilmektedir.

Eğitmenlerimiz ile beraber kullandığımız teknik ekipmanlar ile uzakları yakın ederek bizler ile kısa zamanda enstrüman çalma seviyesine sizleri getirmek istiyoruz.

Online Ders Avantajları Nelerdir?

  • Eviniz de rahatlıkla ders yapma imkanı
  • Türkiye’nin her yerinden ders alma imkanı
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurstan eğitim alma imkanı
  • Online olmasına rağmen ücretlerin çok uygun olması
  • Bulunduğunuz yerde enstrüman alma imkanı yok ise hocalarımız bütçenize göre seçip sizlere kargo ile ulaştırıyoruz.
  • İnternetten notalara bakıp çalarak değil seviyenize göre sizlere nota yazıp ders öncesinde sizlere göndererek verimliliği arttırıyoruz.
  • Dersler haricinde iletişime geçip çalıştığınız eseri dinleyip kontrol ettirebilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman ve saatte ders alma olanağına sahipsiniz.
  • İsterseniz Türkiye’nin bir ucunda olun isterseniz Dünya’nın bir ucunda olun ders alma imkanı sağlıyoruz.
  • Müthiş derecede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder