Kaya Sanat Blog

Yetişkinler Piyano Çalabilirler Mi?

Bugün sizlere yetişkinler piyano çalabilir mi konusunu açarak eksisi ve artısı ile sizleri bekleyen merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamak istiyoruz.

Piyano kursuna başlamak her ne kadar çocuk yaşlarda doğru olduğu  görülse de hobi olarak yapılan hiçbir şeyi bir için yaş yoktur. Bundan dolayı sadece piyano kursu değil ne çalmak isterseniz isteyin yaşın çok önemli olduğunu düşünmüyoruz.

Özellikle kendim için evde sakin sakin birkaç piyano eseri çalıp doğru şekilde öğrenip huzurlu birkaç melodi çalmak için piyano kursuna başlayan öğrencilerimize öncelikle deneme dersi sonrasında ise güzel bir çalışma planı belirliyoruz. Farkındaysanız piyano kursu veya piyano çalmanın hiçbir yaş sıkalasından bahsetmiyoruz.

Süreklilik Başarıyı Getirir!

 

Piyano çalmak isterseniz belki sanat için tuhaf gelebilir bu kelime fakat yeteneğin çok fazla önemi olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü yetenek sizlerin daha hızlı öğrenmemize neden olur fakat tekrar etmek ve süreklilik size piyano çalmayı öğretir.

Örneğin küçük yaşlarda piyano kursu aldırırız. Bu çok ama çok doğru yalnız pencerenin diğer tarafında ise yetişkinler ne yapmak istediğinin veya bunu hedef haline getirmenin bilinci ile bizlere başvurduğu için çok daha kolay ilerliyoruz. sıkılma oranı daha yüksek olup yetişkin piyano kurslarında belirli bir disiplin daha doğrusu öz disiplin elde edildiğinde başarı kaçınılmazdır.

Yani çocuk yaşlarda piyano kursu için öğrenciler sıkılma veya erteleme gibi problemleri yetişkinlerde çok daha az görüyoruz. Çünkü yıllarca bir enstrüman çalma hayaliyle kendini disipline etmiş ve sonunda doğru karar veren piyano kursu öğrencimiz sadece ve sadece hedefine odaklanmış en güzel şekilde piyano çalma eylemini gerçekleştirmek istemektedir.

Yaşım 30 Piyano Kursuna Geç Mi Kaldım?

Bizlere en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Örneğin 25 yaşındayım piyano çalmak da çok zorlanır mıyım gibi veya 30 yaşındayım piyano kursu için geç mi kaldım gibi sorular bizlere sürekli sorulan ve bu konuda net bir bilgi olmamasından kaynaklı sürekli bir muallak vardır.

Aslına bakarsanız durum şu şekildedir. Sizler küçük yaşlarda hem ekonomik hem de manevi olarak hazır olmadığınız için piyano kursu değil bir çok hobi kursunuzu ertelediniz. Şu an büyüyüp ekonomik özgürlüğünüzü elde ettikten sonra artık ertelediğiniz hayallerimizi gerçekleştirmekle beraber size en yakın en sıcak hobi kurslarını tercih ediyorsunuz.

Bu durumda bizlere başvurup piyano kursuna başladıktan sonra mükemmel başarılar kaydeden öğrencilerimizin sayısını saymakla bitiremeyiz. Bundan dolayı kesinlikle ve kesinlikle sadece piyano kursu değil keman kursu gibi bir çok alanda sadece sizlerin istemesi yeterli olacaktır.

Çalışıyorum Ders Saatlerini Nasıl Ayarlarım?

Yetişkinler için piyano kursunda tabiki de sizlerin piyano kursuna nasıl geleceğiniz akşama kadar mesai yapıp belki de yemek yemeden kursa yetişmeniz gerektini bizler. düşünüyoruz aslında düşünmeliyiz de!

Bundan dolayı kurs saatlerini biraz daha sizler için esnetiyoruz. Mesela saat 21:00 a kadar ders alma özgürlüğünüz olduğunu bilmelisiniz.

Aç karnına ders yapmanızı da istemiyoruz. 😂 Sizler illa ki bir şey düşünmek istiyorsanız piyano kursunu değil neler çalmak istediğinizi düşünmelisiniz. Bu şekilde işlerimiz daha kolay olacaktır.

Yetişkinler Ne kadar Sürede Piyano Çalıyor?

Yetişkinler piyano kursuna başvurduğu zaman öncelikle deneme dersinde beraberce neler yapmak istediğinizi konuşuyoruz. Sonrasında ise sizlere ve sadece sizlere özel kişisel eğitim planı çıkarıyoruz. Yani bu süreçte hangi yoldan gideceğimizi neler öğrenceğimiz beraberce belirliyoruz.

İlk olarak caddelerde rüzgar gibi hatırla sevgili gibi herkesin bildiği melodiler 2 ay içerisinde çıkıyor. Bu bu arada çok iyi bir süre olduğunuda söylemeliyiz.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir