Kaya Sanat Blog

Akustik Gitar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kısımlar

Kaya Sanat Akademi olarak İzmir gitar kursuna başlamadan önce akustik gitar almak için özellikle dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Akustik alırken teller çelik olduğu için özellikle dikkat etmeniz gereken durumları vardır.

Entonasyon problemi

Akustik gitar satın alırken tüm tellerin çelik olması dolayısı ile gitar akordunu yaptığınız da eğer sapta oynama varsa tellerden cızlama dediğimiz sesler gelecektir. Bu ses solo olarak gitar çalacak arkadaşlarımız için can sıkıcı olacaktır.

Bu durumu kontrol altına almak için tek tek telleri kontrol etmeli tuşeye değer bir yer var ise o gitarı almamanız gerekecektir.

Akustik gitar olarak naturel renkleri tercih etmelisiniz

Akustik Gitar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kısımlar

Akustik gitar satın alırken özellikle naturel renkleri tercih etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü renkli gitarlar yani kasası mor , kırmızı gibi öğrenci gitarlarının kasasında çatlak tamir veya iz varsa bunu boyayarak teslim edebiliyorlar.

Tüm renkli gitarlar böyledir gibi bir fikrimi yok ama ucuz akustik öğrenci gitarlarında çok karşılaştığımız bir tespittir.

Elektro akustik alırken manyetiğe dikkat

Elektro akustik gitar satın alırken manyetiği ve ekolayzer dediğimiz ses rengini belirleyen cihazı denemelisiniz. Akustik gitarı hem doğal olarak bir cihaza bağlamadan hemde amfiye bağlayarak kullanabilirsiniz.

Amfiye bağlanan elektro akustik gitar amfıde çok kötü bir ses elde edebilir. Bundan dolayı amfide çıkan sesi muhakkak denemelisiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir