Kaya Sanat Blog

Piyano Çalarken Rahatlamanın Önemi

Piyano çalarken özellikle ilk piyano dersi ve 3 dersten sonra artık piyano çalarken tamamen bir bağ kurduğunuzu göreceksiniz. Özellikle yoğun iş veya okul programından çıktıktan sonra rahatlamanın en güzel yöntemlerinden birisidir.

Sağ ve sol elinizi birbirinden bağımsız kullanma arzusu ve bu yolda çalışmak beyninizi yormak sizlere tüm problemleri unutturacaktır. Özellikle melodiler çıkarmaya başladığınız zaman yani ortalama 4 ders sonra mükemmel bir keyif sizleri bekliyor olacaktır.

Piyano Çalarken Rahatlamanın Önemi

Piyano kursu alırken basacağınız her ses doğru sestir. Bir keman gibi basacağınız yer çok önemli çünkü doğru yere basarsanız doğru ses veya melodi çıkacaktır. Piyano çalarken tüm tuşlar güzel melodi üretir. Bu melodileri yan yana getirerek şarkıları oluşturmak düşündüğünüz kadar zor değildir.

Çünkü o kadar zor olsaydı emin olun ki bizler bu kadar basite indirgemezdik. Tabii ki de o kadar basit değildir. Fakat ortalama 20 ile 30 dakika arasında çalıştığınız da hem piyano ile aranızda mükemmel bir bağ oluşacak hem de piyano ile beraber hızlıca ilerlemiş olacaksınız.

Uzman psikologlar tarafında bir enstrüman çalmak sizleri rahatlatır huzur sağlar ve bunun yanında özgüveninizi tazeleyeceği hususunda bir çok görüşleri mevcuttur. Piyano çalarken oturma şekliniz yanlış olursa hem sağlık anlamında sıkıntı çekeceksinizdir hemde şevkiniz kırılacaktır.

Bu yüzden piyano başında nasıl doğru şekilde oturmalıyız? diye soruyorsanız sizlere hazırladığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı