Kaya Sanat Blog

Piyano Başında Nasıl Doğru Şekilde Oturmalıyız?

Piyano başında otururken özellikle dik olarak oturmak çok ama çok önemlidir. İzmir piyano kursu ile piyano çalmaya başladığınız zaman bizler ilk olarak doğru duruş doğru oturuş pozisyonunu kazandırmaya çalışacağız. Bununla alakalı piyano kursu alırken fiziki olarak oturuşunuz çok ama çok önemlidir.

Kambur oturarak piyano kursu alarak duruşunuz düzeltmezseniz ortalama 4 ders sonra sırt ve boyun ağrılarınız başlayacaktır. Bundan dolayı ilk derslerde doğru duruş ve oturuş pozisyonunu çok iyi bir şekilde sizlere kazandırmak istiyoruz.

Piyano Başında Nasıl Doğru Şekilde Oturmalıyız?

Piyano taburesine oturduktan sonra vücudumuz tamamen dik şekilde olmalı ve ayaklarımız omuz açıklığında durmalıdır. Piyano çalarken kollarımızı sıkmamalı serbest bırakmalıyız. Avuç içlerimizde mini tenis topu var gibi durmalıyız.

Boynumuzu aşağıya doğru çok eğmeden özellikle tuşlara bakmak için boynumuzu aşağıya doğru kastığımız zaman boyun düzleşmesi yaşayabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı