Kaya Sanat Blog

Online Piyano Dersi Nasıl Yapılır?

Online piyano dersi genel olarak kovid-19 virüsünden sonra kurumların bir anda online piyano dersi yapmaları ile başlasa da Kaya Sanat Akademi online piyano kursları kurumumuz kurulduğundan bu yana yapılmaktadır. Çünkü bizler sadece İzmir’de piyano kursu olarak değil tüm dünyada eğitim vermek istiyoruz.

Online müzik kursları yüz yüze eğitime nazaran verimliliği arttırmak adına eğitmenin ekstra motive edici ve iletişimi iyi sağlaması gerekir. Bizlerin amacı online müzik kurslarında çocuğunuz ile yüz yüze eğitim kadar yakın olmak ve motivasyonunu yüksek tutmaktır.

Online piyano dersleri ile ilgili merak edilen soruları da detaylı şekilde sizlere aktarmak istiyoruz.

  • Online piyano dersi  nasıl yapılır?
  • Online piyano dersi verimli oluyor mu?
  • Online piyano dersi için enstrüman almamız gerekir mi?
  • Online piyano dersi ücretleri

Kısacası bu en çok merak edilen soruların cevaplarını cevaplıyoruz.

Online piyano dersi nasıl yapılır?

Öncelikle online piyano dersi karşılıklı olarak aktif özel ders olarak canlı video sistemi ile yapılan derstir. Bu derste hocamız piyanonun tuşları görülecek ve sesinin duyulacağı şekilde kameralarımızı konumlandırır.

Kurumumuzda her sınıfımız da online dersler aktif olarak yapıldığından dolayı bu konuda her derste ayrı bir konumlandırma yapmayız. Yani sistemimiz hep hazır şekilde durmaktadır.

Öğrencimiz online piyano dersi için bizlere başvurduğunda bizler öncesinde ücretsiz deneme dersi yapıyoruz. Bu deneme dersinde müzik kulağı ve ritim kulağına bakıyoruz. Karşılıklı olumlu olduğu takdir de sizlere 5 oktav 61 tuş bir org aldırıyoruz. Ortalama 1200 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Orgumuz geldikten sonra derslerimize başlıyoruz.

Derslerimiz Skype veya Zoom üzerinden yapılmaktadır. Bu durumda hem derslerimizi kaydediyor hem de nota veya teori anlatabiliyoruz. Bu şekilde haftada bir gün bir saat veya iki gün iki saat derslerimizi yapabiliyoruz.

Online piyano dersi verimli oluyor mu?

Online piyano dersinin verimliliği eğitim aldığınız kurumun online dersler ile ilgili tecrübesine ve biraz da sizlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle telefondan ders yapmak online eğitimde verimli değildir. Enstrüman olmadan ders yapmak olmaz. İnternet bağlantınızın ve bağlantımızın kontrol edilerek piyano derslerine başlanması önemlidir.

Online derslerin verimliliği konusunda sizlere ayrıntılı bir blog yazmıştık, buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Online piyano dersi için enstrüman almamız gerekir mi?

Online piyano dersi için enstrüman almanız gerekiyor. Çünkü karşılıklı olarak uygulayabileceğimiz bir ders olduğu için bu konuda bizlere danışıp nasıl bir piyano veya org almanız gerektiğini sizlere canı gönülden anlatabiliriz. Çünkü kötü bir markaya veya orga çok para vermenizi istemiyoruz. Bizler piyano yerine öncelikle org ile başlamanızı isteriz ki emin adımlarla yolumuza devam edelim.

Online piyano dersi ücretleri

Online piyano dersi ücretleri birebir olarak yapılmaktadır. Grup şeklinde yeni de başlasa piyano dersi alınmaması gerekir. Bu konu çok ama çok önemlidir. Biraz daha uygun fiyatlı diye bu eğitim bu şekilde alınmamalıdır. Online müzik kurslarında ortalama kurs ücretleri 400 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

Ücret tabiki de önemlidir fakat alacağınız eğitim çok daha verimli olmalı ve sizlere yol gösterici olmalıdır. Online piyano dersi ücretleri ile ilgili detaylı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir