Kaya Sanat Blog

Online Müzik Kursu

Online müzik kursu yurt dışında çok yaygın olup ülkemizde de pandemi ile beraber başlanılan sistemdir. Online müzik kursları da aslına bakarsanız gelişme aşamasındadır. Çünkü kurumlar pandemi ile beraber online müzik kurslarına başlamışlardır. Online müzik kursları evet çok verimli fakat online müzik eğitimi alırkende dikkat etmeniz gereken başlıklar bulunmaktadır.

Özellikle online müzik kursu almak isteyen tüm öğrenciler kesinlikle bir bilgisayardan ders yapmalıdır. Bu durm hem öğretmen hemde öğrenci için geçerlidir. Çünkü sadece ders almak değil o dersten sonra enstrümanı anlayıp çalabilmeniz gerekecektir. Bu yüzden bilgisayar ekranında notayı ve eğitmeninizi rahatça görebilmeniz gerekir.

Online Müzik Kursuna Denemeden Başlamayın!

Online Müzik Kursu

Online müzik kursuna başlamadan önce her öğrencimiz ile mutlaka 20 dakikaya varan kısa bir eğitim veriyoruz. Bu eğitimde öğrencimizin online müzik kursundan verim alıp alamayacağını analamak ve bu durumda devam edip etmeyeceğimizin kararını veririz. Özellikle bilgisayar ile mi ders yapıyoruz bunun yanında internetten bağlantımız verimli mi öğrencimizin enstrümanı var mı gibi online müzik kursu için bizlere gerekecek materyalleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Online Müzik Kursu Telefon İle Yapılmaz!

Online Müzik Kursu

Online olarak bir enstrüman öğrenmek isterseniz bu durumda bir bilgisayar veya tablete ihtiyacınız olacağını söylemeliyiz. Çünkü online dersler telefon ile yapılmaz. Verim konusunda sınıfta kalabileceğinizi unutmamalısınız.

Özellikle bir müzik kursunda online olarak enstrüman öğrenmek için bir bilgisayar hiç fena olmaz. Çünkü ders esnasında eğitmenimizin hangi notaya basıp nasıl vurduğunu rahatça görmesi gerecektir.

Kurumumuzda Verilen Online Müzik Dersleri

Online Müzik Kursu

Amacımız sadece ödeme yapıp online ders almanız ve değil o dersin içeriğinin dolu dolu geçmesidir. Online müzik kursunda deneme dersi yapmamızın amacı dersleri anlayabiliyor veya bu konuda verim alabiliyor olmanızı kontrol etmektir.

Online müzik derslerinin verimli geçmesi için kurumumuzda internet alt yapısı olarak fiber altyapı 2 dağıtıcı kullanıyoruz. Bundan dolayı her sınıfımızda öğrencilerimiz online müzik kurslarının daha verimli geçirmesi için 1080p webcam ile derslere katılıyoruz.

Online müzik kurslarına başlamadan Ücretsiz online müzik kursu deneme randevusu oluşturabilirsiniz. Bu deneme dersinde enstrümanınız yok ise enstrüman alma konusunda sizleri yönlendirebiliriz.

Enstrümanınız var ise online müzik kurslarında derslerin gidişatı ve bunun yanında içinizin rahat etmesi için 15 dakikalık test yayını yaparak online müzik derslerinin verimli olup olmadığını beraber kontrol ediyoruz.

Online Müzik Derslerinden Verim Almak İçin!

Online Müzik Kursu

Online müzik derslerinin verimli olması için öncelikle bir enstrüman edinmeniz gerek ikinci el veya sıfır hiç fark etmeksizin nereden alacağınıza kadar bizlere danışabilirsiniz. Bizler sizlere en ucuz en sağlıklı kargo yapan firmalara kadar iletebiliriz.

Enstrümanınız geldikten sonra artık bizlerle Online müzik kursu deneme dersi talep edebilirsiniz. Bu deneme dersinde sizlere nasıl akort yapılır konusunda kısa bir ders yapmak istiyoruz. Akort yaptıktan sonra derslere başlayabilirsiniz. Tablet, bilgisayar veya akıllı telefon online müzik derslerini yapmak için yeterli olmaktadır.

Online Müzik Dersi Nasıl Yapılıyor?

Online Müzik Kursu

Online müzik dersi Skype, Zoom , Facetime ve WhatsApp üzerinden görüntülü olarak yapılmaktadır. Online müzik derslerimiz canlı oturum olarak 50 dakika şeklinde birebir özel ders olarak yapılmaktadır.

Online müzik derslerinde örneğin online keman dersinde eğitmenimiz sizlerle Skype veya Zoom üzerinden ders yaptığında nota anlatımı yaptığımız programda karşılıklı olarak nota çalışmanıza olanak sağlar.

Öğrencimiz ile tanıştıktan sonra derslere başlamak için gün ve saat ayarlaması yaparız. Bu saatte yine görüntülü olarak canlı dersimize başlarız. Öğretmenimiz elinde enstrümanı ile sizler çalarken hazır olarak duracak ve takıldığını yerde sizlere destek olacaktır.

Online keman dersi olsun online piyano dersi olsun bizler eğitmen olarak sizlere her an destek olmak zorundayız. Online müzik dersiniz bittikten sonra bizlere hafta içi çalıştığınız kaydı atarak eğitmenimiz tarafından hangi aşamada olduğunuzu kontrol edebiliyoruz.

Online Müzik Dersi Verimli Mi?

Online Müzik Kursu

Online müzik kursları gerekli şartları yerine getirdiğinizde tamamı ile verimli oluyor. Özellikle online müzik kursunun rahatlığına erişebilen öğrencilerimiz yüzyüze kurtan daha çok zevk aldıklarını bizlere söylemektedir.

Verimli bir online ders için

  • Bilgisayar ile ders yapılması
  • İnternetin sağlıklı olması için ödeme yapmadan deneme dersi yapması
  • Keman gitar veya başka bir enstrüman varsa nasıl akort yapıldığının öğretilmesi
  • 5-6-7 yaşlarda velimiz ile ilk 4 dersi eşlik olarak derse almamız
  • Telefon ile ders yapılmaması
  • Öğretmenin veya kurumun online ders için yeterli tecrübesi bulunması
  • Nota gönderimi ve notayı anlatabilecek programa hakim olması

Kaya Sanat Akademi online müzik kursları olarak bu konuda Türkiye’nin her iline ulaşmak ile kalmadık. Avrupa’nın birçok şehrinde derslere devam ediyoruz. Önemli olan online müzik derslerinde öğrencimizi iyi anlayıp ne yapması gerektiği konusunda destek olmak ve online müzik kursu ile enstrüman öğrenmenizi sağlamaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı