Kaya Sanat Blog

Online Müzik Kursu

Online müzik dersleri yurt dışında çok yaygın olup ülkemizde de pandemi ile beraber başlanılan sistemdir. Online müzik kursları da aslına bakarsanız gelişme aşamasındadır. Çünkü kurumlar pandemi ile beraber online müzik kurslarına başlamışlardır.

Kurucumuz Eren Kaya Kaya Sanat Akademi’yi kurarken sadece İzmir değil ulaşabildiğimiz her kesime ulaşıp online müzik kursu vermeyi amaçlamıştır. Bundan dolayı 2018 yılından bu yana aktif olarak online müzik kursları vermekteyiz.

Kurumumuzda verilen online müzik dersleri

Online Müzik Kursu

Amacımız sizlerle yüz yüze veya yan yana gibi derslerimizi, verimli geçirmektir. Online müzik derslerinin verimli geçmesi için kurumumuzda internet alt yapısı olarak fiber altyapı 2 dağıtıcı kullanıyoruz. Bundan dolayı her sınıfımızda öğrencilerimiz online müzik kurslarını daha verimli geçirmesi için 1080p webcam ile derslere katılıyoruz.

Online müzik kurslarına başlamadan Ücretsiz online müzik kursu deneme randevusu oluşturabilirsiniz. Bu deneme dersinde enstrümanınız yok ise enstrüman alma konusunda sizleri yönlendirebiliriz.

Enstrümanınız var ise online müzik kurslarında derslerin gidişatı ve bunun yanında içinizin rahat etmesi için 15 dakikalık test yayını yaparak online müzik derslerinin verimli olup olmadığını beraber kontrol ediyoruz.

Online müzik derslerinden verim almak için dikkat etmeniz gerekenler

Online müzik derslerinin verimli olması için öncelikle bir enstrüman edinmeniz gerek ikinci el veya sıfır hiç fark etmeksizin nereden alacağınıza kadar bizlere danışabilirsiniz. Bizler sizlere en ucuz en sağlıklı kargo yapan firmalara kadar iletebiliriz.

Enstrümanınız geldikten sonra artık bizlerle Online müzik kursu deneme dersi talep edebilirsiniz. Bu deneme dersinde sizlere nasıl akort yapılır konusunda kısa bir ders yapmak istiyoruz. Akort yaptıktan sonra derslere başlayabilirsiniz. Tablet,bilgisayar veya akıllı telefon online müzik derslerini yapmak için yeterli olmaktadır.

Online müzik dersi nasıl yapılıyor?

Online Müzik Kursu

Online müzik dersi Skype, Zoom yada WhatsApp üzerinden görüntülü olarak yapılmaktadır. Bu yaptığımız dersler canlı olarak karşılıklı olarak yapılır.

Online müzik derslerinde örneğin online keman dersinde eğitmenimiz sizlerle Skype veya Zoom üzerinden ders yaptığında nota anlatımı yaptığımız programda karşılıklı olarak nota çalışmanıza olanak sağlar.

Öğrencimiz ile tanıştıktan sonra derslere başlamak için gün ve saat ayarlaması yaparız. Bu saatte yine görüntülü olarak canlı dersimize başlarız. Öğretmenimiz elinde enstrümanı ile sizler çalarken hazır olarak duracak ve takıldığını yerde sizlere destek olacaktır.

Online keman dersi olsun online piyano dersi olsun bizler eğitmen olarak sizlere her an destek olmak zorundayız. Online müzik dersiniz bittikten sonra bizlere hafta içi çalıştığınız kaydı atarak eğitmenimiz tarafından hangi aşamada olduğunuzu kontrol edebiliyoruz.

Online müzik dersi alırken gerçekten verim alınıyor mu?

Online müzik dersi alırken verim alınabilen veya cidden ders yapmak için yapan kişiler veya kurumlarda olabiliyor. Online enstrüman dersi vermek için ciddi bir sorumluluk gerekiyor. Şöyle ki o ders için sizlere bir ücret ödeniyor ve sizler bu ücretin son kuruşuna kadar hakkını vermeliyiz.

Kaya Sanat Akademi online müzik kursları olarak bu konuda Türkiye’nin her iline ulaşmak ile kalmadık. Avrupa’nın birçok şehrinde derslere devam ediyoruz. Önemli olan online müzik derslerinde öğrencimizi iyi anlayıp ne yapması gerektiği konusunda destek olmak ve online ders olsa da yan yanaymış gibi ilgilenmelisiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder