Kaya Sanat Blog

Kemanın Sesini Nasıl Azaltabilirim?

Keman susturucu ile kemanınızın sesini azaltarak daha az gürültülü hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Merhaba arkadaşlar bu hafta keman susturucusu ile ilgili video çekeceğimizi söylemiştik. Öncelikle keman sesi nasıl azaltılır? keman susturucusu ne dereceli etkili? sesi ne kadar kısar? kemana zarar verir mi? takıp çıkarırken nelere dikkat etmeliyiz? bu gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

En önemlisi keman sesinizi çalışırken %60 – %70 arasında düşerebileceğinizi görebileceksiniz. Bunlar nasıl yapılıyor bunları anlatacağız. Öncelikle öğrenme aşamasında zaten bir hayli kendinizde rahatsız olacağınız sesler çıkaracaksınız. Düşünün siz bu heves ve azimle çalışırken kemanla ve müzikle hiç alakası olmayan kişilerde sizi dinlemek zorunda kalabiliyor.

Alt komşu, üst komşu kapıya gelip bugün çalışma yarın çalış, çok ses çıkartıyorsun gibi şikayetler ile karşılaşabilirsiniz. Bir şekilde çalışamıyor yada ara vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Bunlara hiç gerek kalmadan. Piyasada olan keman susturucularını anlatıp hangisinin daha verimli olduğunu da anlatacağız. Detaylar videomuz da 🙂

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

4 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı