Kaya Sanat Blog

İzmir de Keman Kursu Fiyatları Neden Farklı?

Keman Kursu Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

keman kursu

Keman kursu fiyatları belirlenirken öncelikle bulunduğunuz il ve aslında ilden ziyade keman eğitmeninin başarısı  ve keman kursunun sizlere katttığı başarı ile orantılıdır. Bir çok müzik kursu bulunsa da keman kursu ücretini belirleyen eğitim kalitesidir.

Örnek olarak 2 keman kursu veya 2 müzik kursu var diyelim. İlk kurs ücreti 800 lira diğer kurs ücreti 900 lira
İlk keman kursu sadece tek bir eğitim metodu ile sizlere egzersiz çalışmanızı haftaya tekrar ederek gelmenizi söylüyor.

Diğer keman kursu ise sizlere önce egzersiz dersin geri kalan kısmında sevdiğiniz şarkıları ve dersin son kısmında piyano ile eşlik ederek iyice oturmasını ve evde çalışmanız için sizlere piyano kaydını veriyor.
Sizler aslında keman kursu seçiminiz de ders içi yoğunluk ve aktiviteleri gözlemlemelisiniz. Diğer türlü uygun fiyatlı keman eğitiminin eğitim kalitesi düşük olacaktır.

Uygun Fiyatlı Keman Kursu

Keman kursu fiyatları belirlenirken özellile İzmir de keman kursu fiyatları belirlenirken alt taban ve üst taban fiyatlarının ortalaması alınmalıdır. Bizler Kaya Sanat Akademi Keman kursu fiyatını belirlerken üniversite okuyan öğrencide keman kursu alabilsin bir fabrika da çalışan da keman kursu alabilsin istiyoruz.

Bu bağlamda çok yüksek ücret değil bol etkinlikli uygun fiyatlı keman kursu kitlesini yaratmak bizlerin amaçlarından birisidir.
Bir çok öğrencimiz keman kurslarını aradık en uygun yerlerden birisi sizsiniz demesi bizler için gurur vericidir.

Keman Kursu Fiyatları Ve Kurum Başarısı

İzmir de Keman Kursu Fiyatları Neden Farklı?

Keman kursumuzun başarı oranı yani öğrencileri sıfırdan başlayıp ne kadar süredir keman öğretebildiğini bu sürecin ne kadar profesyonel olduğunu mutlaka sosyal media hesaplarından ücretsiz deneme dersi sırasında yapılan toplantılar ile birlikte kısmen öğrenilebilir. Bu süreçte kızımız veya oğlumuz keman kursuna başladığında bu süreç sadece keman kursuna gitmek ise keman kursu ücretinin çok yukarlarda olması beklenmez. Fakat iyi keman çalmak isteyen Öğrencilerimiz iyi bir eğitim iyi bir eğitmen ve iyi bir müzik kursundan eğitim almaları uzun süreçte maddi olarak çok daha uygun olacaktır.

Örneğin keman çalmaya başlayan öğrencimizin ortalama keman çalma süresi altı ay ile bir sene arasında olurken X keman kursunda süreç üç yıla çıkmaktadır. Bu süreçte yukarıda bahsettiğimiz gibi keman eğitmenin iletişimi keman kursunda yapılan etkinlikler ve sadece tek keman eğitmeni ile bilgi alışverişi olmaması bu konuda çok daha hızlı ilerlemenizi yarayacaktır.

Keman Kursu Özel Ders Fiyatları

keman kursu özel ders fiyatları

Keman çalmak hep zor olarak düşünülmüştür. Keman çalarken biz eğitmenler öğrencimize her ders bir konu bir davranış kazandırırız. Şöyle düşünebilirsiniz. Öğrencimiz parmağını yanlış basıyorsa buna alışmaması için gerekirse parmağını sürekli kontrol ediyoruz.

Bundan kaynaklı keman kursunda grup keman dersine oldukça karşı olduğumuzu öğrenme sürecinde teknik bozuklukların devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Bundan dolayı 600 lira grup dersinde 5 kişi keman çalmaya çalışmak çok verimli olmayacaktır.

Keman dersinde mutlaka özel ders ile başlamalısınız.

Sadece Kursiyer Mi Yoksa Usta Çırak Mı?

Sadece Kursiyer Mi Yoksa Usta Çırak Mı?

Genel olarak müzik kurslarında sadece öğrenci olarak bakarsanız öğrencinin kemana ne kadar istediği ve ona uygun eğitim planının çıkarılacağını ve keman öğrencisinin psikolojik durumu ile ilgili hiçbir şey önemsenmediği zaman orada çok kaliteli bir keman eğitimi beklenemez. Öncelikle keman kursunda ders alan öğrenci için eğitmen hangi metotları hangi şarkıları ne zaman ve nasıl çalışacağını önceden belirler. Bu süreçte ise sadece keman dersleri ile değil belirli aşamalarla piyano öğrencilerim ben de eşlik desteği alırlar.

Aslına bakarsanız sadece keman öğrencisi olarak görülen bir öğrenci için çok fazla emek harcamak istemezler. Bu konuda eğitmen ve keman kursu öğrenciyi sahiplenmiş bir usta çırak ilişkisi şeklinde keman öğretirsen keman öğrenme süreci hem daha çok verimli olur hem de çok daha zevkli hale gelir. Yani ortalama üç yıl olan bir keman kursu programı bu şekilde sıkı bir eğitimle bir veya maksimum bir buçuk yılda noktalanır.

Kesinlikle ve kesinlikle bir müşteri gözü ile bir para kaynağı olarak bakmadığın zaman doğru kurum veya doğru eğitmen orasıdır. Amacımız fazla para kazanmak değil müziği ve sanatı yayacak müziği bir kişiye daha bulaştıracak bireyi daha aramıza katmak olmalıdır.

Uygun Fiyatlı Ama Keyif Alamıyorum!

Uygun Fiyatlı Keman Kursu Bitemeyen Kurs

Eğitimde kurs ücretinden çok kurs içeriği araştırılır ise keman kursu alan birey çok daha karlı çok daha uygun çok daha verimli bir öğrenim geçirecektir. Çünkü her öğrenci farklı bir yapıda farklı öğrenme şekline sahiptir. Her bir öğrenciye ayrı kişisel program hazırlayabilen keman eğitmenleri ile çalışması sizleri büyük oranda rahatlatıp kısa sürede sonuca ulaştıracaktır. Bilmeniz gerekir ki her enstrüman çalan ders verebilir diye bir durum olmamaktadır. Öğretmek ve kaliteli öğretmek tamamen tecrübe işi tamamen profesyonellik ve bir çok öğrenciden sonra gerçekleşen bir durumdur.

Keman Kursu Fiyatları

  • Eğitmen sizinle beraber keman çalmalı
  • Siz keman çalarken piyano ile eşlik edebilmeli
  • Sadece keman değil nota öğrenmeyi sevdirmeli ve öğretmeli
  • 2 keman 1 piyano şeklinde gruplara hazırlamalı ve çaldırmalı
  • Klasik müzik veya Türk Müziği hangisi istenirse buna hazır olmalı
  • Öğretilmesi hep ertelenen ritimleri ritim çeşitlerini öğretmeli
  • Egzersiz çaldırırken o egzersize uygun şarkıda çalabilmeli

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir