Kaya Sanat Blog

Çocuğunuz Piyano Dersleri İçin Hazır Mı?

Kaya Sanat Akademi İzmir piyano kursu olarak sizler ile biraz çocuklarımız hakkında konuşmak istiyoruz. Özellikle yaşları 14-15 altında olan çocuklarımızın gerek sağlığı gerek derslerinde ki başarılarının yükselmesi için birazcık yönlendirmek istiyoruz.

Hazırsak başlayalım!

Öncelikle piyano çalmanın sadece bir enstrüman çalmak değil sağlıklı bir bireyin tıpkı yurt dışında yaşayan bireylerin unutkanlıklarını gidermek için piyano çalması kadar önemli olduğunu aktarmamız gerekir. Evet piyano çalmak çocuklarımız için inanın bize çok çok faydalıdır.

Kurumumuz da eğitim göre beyin cerrahları, psikologlar bu konuda çok net olarak piyano çalmanın beynin kullanmadığımız bölümlerinde ki sinirleri aktifleştirdiğini sayısal zekanın gözle görülebileceği kadar arttığını söylemektedir.

Beyin Yorgunluğu Nedir?

Çocuğunuz Piyano Dersleri İçin Hazır Mı?

Özellikle iletişim yönünden tablet,telefon zorunlu olarak hayatımıza giren online eğitimlerden kaynaklı sürekli elllerinde olan teknolojik aletlerden dolayı  beyin yorgunluğu yaşamaktadırlar. Birey olma yolunda çocuklarımıza kendilerini iyi hissettirecek ve başarma duygusunu yaşatmak için bir enstrüman çalması ve bu konuda eğitim alması kendini çok daha iyi hissettirecektir.

Psikolojik olarak zor günlerden geçiyoruz. Biz yetişkinler bir şekilde idare ediyoruz fakat çocuklarımız içine kapanıyor ve ileride sorunlar ile karşılaştığında susmayı tercih edebiliyorlar. Bundan dolayı İzmir piyano kursu çocuklarımızı sosyalleştirmenin yanında iletişi kuvvetli bir birey yapmayı sağlayacaktır.

Sadece piyano kursu değil arkadaş olmamız gerek!

Piyano kursu olarak tüm öğretmenlerimiz formasyon almış bunun yanı sıra çocuklarımız ile sadece piyano kursu değil bir dert ortağı gibi , bir arkadaş gibi iletişim kurmayı başarıyoruz. Özellikle ücretsiz deneme dersi yaparak tüm bu anlattıklarımız ile ilgili çocuklarımıza kendilerini nasıl iyi hissedecekler ise bu konuda kişisel planlar hazırlıyoruz.

Online piyano dersi

 

Çocuğunuz Piyano Dersleri İçin Hazır Mı?

İnternetten online piyano kursu almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli. Online piyano dersi, sadece Türkiye değil Avrupa’nın birçok ülkesine canlı olarak birebir şekilde ders almayı mümkün hale getiren çok pratik bir o kadar da verimli ders şeklidir. WhatsAppZoom ve Skype üzerinden konferans yolu ile online eğitimler vermekteyiz.

Özellikle pandemi döneminde çoğu kurum online ders vermeye başlamıştır. Bizler Kaya Sanat Akademi kurulduğundan bu zamana kadar online dersler de tüm kadromuzla beraber tecrübemizi oldukça arttırarak sizlerin en kısa sürede öğrenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı