Kaya Sanat Blog

Fiyat Performans Ürünü En İyi Piyano Modelleri

Son zamanlarda bir çok piyano markası ve modeli mevcuttur. Her geçen gün bir yenisi daha üretilmektedir. Peki hangisi daha iyi hangisi daha uzun ömürlüdür. Bu araştırmaları sizler için yaptık ve sonuçları sizler için paylaşıyoruz. Özellikle fiyat performans ürünü en iyi piyano modelleri olarak uzun ömürlü piyano modellerini sıralayalım.

Yamaha Ydp Serisi

Yamaha YDP 144R
Yamaha YDP 144R

Yamaha müzik sektörü üzerinde zirveyi her zaman elinde tutmuştur. Gerek sağlam ve uzun ömürlü malzeme kalitesi gerek doğal sesleri sizlere iyi ki almışım dedirtebiliyor. Yamaha’nın en eski modeli dahi kalitesinde söz ettirebiliyor. Garanti kapsamında ki güvenilirliği ve ücretsiz teslimat kurulum gibi hizmetleri de bu seriden bir piyano seçmenize olanak sağlıyor.

Ydp 142143144163164 gibi modelleri oluşturuyor. En çok satılan ve fiyat olarak da cazip olan Yamaha Ydp 143144 olarak düşünebilirsiniz. Fiyatlar genelde dolar üzerinde olduğu için güncel fiyatları internetten öğrenebilirsiniz.

Kawai Kdp ve Cn Serisi

Kawai KDP 110R
Kawai KDP 110R

Kawai, Yamaha’dan sonra en çok tutulan hatta kdp 110 modeli Yamaha ile başa baş rekabet ettiği görülmüştür. Kawai’nin bu kadar kaliteli ve uzun ömürlü bir malzeme kalitesi ile kendini ispatlamıştır. Orta halli bir ailenin vazgeçilmezi olmuştur.

Kdp 90-110, Yamaha modellerinin pahalı gelmesi ile beraber kdp memnuniyet ile tercih edilebiliyor. Cn serisi ise akustik piyano sesine daha yakındır. Fakat fiyat olarak biraz daha yüksektir. Aslında 10.000 Tl gibi, bundan dolayı tekrar Kdp serisine yönelmek çok daha verimli olur.

Casio Ap, Bn ve Cdp 230 Serisi

Casio CDP 230
Casio CDP 230

Casio piyano olarak varlığını sürdürmekte fakat modeller olarak çok yaygın ve çeşitleri yoktur. Fiyat olarak daha uygun ve herkesin alabileceği fiyatlara bulunabileceğini söyleyebiliriz. Fakat tecrübelerimizi aktarmaya çalışırsak sesleri biraz daha akustik piyanodan uzak olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat sağlamlığı konusunda hakkını yemek yanlış olur. Sağlamlık ve uzun ömürlülük konusunda Yamaha markasından az kalır yönü yoktur. Alınabilirliği konusunda tavsiye ederiz. Özellikle piyanoya yeni başlayanlar için 2 sene kadar süre içinde çalmak için ideal bir piyano olduğunu söyleyebiliriz.

Piyano çalmaya yeni başladıysanız eğer Piyano Çalmaya Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler yazımızı okuyarak önemli kısımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurzweil Serisi

Kurzweil MP15 SR
Kurzweil MP15 SR

Son olarak bu markamız bir zamanlar org içerisindeki bir çok kaliteli sesleri piyanoya da yansıtan bir markaydı. Fakat Kawai markasının üretilmesi ile üzerine Yamaha’nın sürekli yeni model güncellenmesi ile bu konuda tutunamayan sadece 1 piyano modeli ile az da olsa kullanılmaya devam ediyor. Org modellerinde ki varlığı tartışılmaz derecede kalitelidir. Bunu da söylemek gerekir.

Bu yazımızda sizler için fiyat performans ürünü en iyi piyano modellerini listeledik. Ayrıca yeni bir piyano alacaksanız fiyat/performansın yanı sıra dikkat etmeniz gereken noktaları 🎹 Yeni Piyano Alacaklar İçin Piyano Satın Alma Rehberi‘mizde detaylıca anlattık.

Eğer bütçem yüksek değil diyorsanız Piyano Sesine En Yakın Org Modelleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Henüz piyanoya başlamadım yakında başlayacağım diye geldiyseniz eğer sizin için hazırladığımız 🎹 Piyano Çalmak İsteyenler Mutlaka Bilmesi Gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı