Kaya Sanat Blog

En Erken Keman Kursuna Başlama Yaşı Nedir?

Bu konuda bizlere çok soru gelmektedir. Online keman kursu veya Keman kursu İzmir olarak sizlere sadece İzmir’de değil tüm Türkiye ve Avrupa’da hizmet vermemizden kaynaklı öğrenci ve öğrenci adaylarımız keman kursuna en erken kaç yaşında başlanılacağını merak ederek bizlere danışmaktadırlar.

Öncelikle amacımız öğrenci kazanmak değil öğrencinin hayatına müdahale ederek keman kursu konusunda çok sağlam emeller atmak ve doğru kararlar vermesini sağlamaktır.

Keman perdesiz bir çalgı olmakla beraber sabır gerektiren bir enstrüman olduğunu bilmelisiniz. Özellikle keman çalmak isteyen çocuğunuzun öncelikle gerçekten istediğine emin olmalısınız. Yani keman eğitimi konusunda acele etmenizi istemiyoruz.

Gerekirse mutlaka bizlerden ücretsiz deneme dersi randevusu alarak yüz yüze görüşerek beraberce karar vermemiz için randevu alabileceğinizi unutmayınız.

Keman kursu İzmir olarak bizler ortalama standart olarak 5 yaş ve üzeri öğrencilerimizi keman kursu için kabul ediyoruz. Bazen istisna olarak 4-4, 5 yaş olarak da keman çalmak isteyen öğrencilerimiz olabiliyor. Bu öğrencilerimi ile görüşerek karar verebiliyoruz.

Önemli olan istemek fakat bilgi alışverişi daha önemli!

Keman kursuna başlamak isteyen öğrencilerimizin tabi ki ilk olarak önemli olan çalmak istemesidir. Fakat keman çalmaktan ziyade keman dersi içeriğinde öğrencimize verilen komutların yanıtlarını almaktır.

Yani keman da parmaklarını basıp yay ile çalmasını sağlamak ve bunu tekrarlayarak yapmasını istediğimiz zaman kendini kötü hissetmeyip bu konuda karşılıklı bilgi alışverişi yapabiliyor olmasını isteriz.

Bazı durumlar verilerimiz ben çok çalmak istedim ama çalamadım şimdi çocuğum çalsın istiyorum diyebiliyor. Bu durumda çocuğumuzun hiç ilgisi olmayabiliyor.

Bu durumda eğer ki sizleri dinleyip keman kursuna başlatıp keman çaldırmak istersek ve soğur istemez de sıkılırsa şayet bir daha bir müzik kursuna başlaması çok zor olacaktır. Bundan dolayı kara vermek için mutlaka biz keman kursu eğitmenleri ile görüşmenizi isteriz.

Keman için sabırlı olmak gerekir!

En Erken Keman Kursuna Başlama Yaşı Nedir?

Keman diğer enstrümanlara nazaran bir tık daha sabırlı olmayı gerektirir. İzmir’de Keman kursuna başlayan küçük öğrencilerimizin keman hayatına başladıktan sonra sancılı dönem olarak belirlediğimiz ortalama 2 ay gibi bir süresi vardır. Bu iki ayda karşılıklı olarak hem eğlendirip hem de sıkmadan öğretimi yapabilmeniz gerekmektedir.

Bu kadar ayrıntılı mı diye düşünebilirsiniz. Fakat evet enstrüman çalmak ve bu konuda bu ayrıntılı düşünmek ve değer vermek zorundayız.

Çocuğunuzdan bunları yapmasını isteyin!

Evde çocuğunuzla ilgili sohbetiniz de keman çalmak istediğini fark ettiğiniz hemen kurs araştırmaktan ziyade önce çocuğunuzu biraz izlemeniz ve gözlemlemeniz gerekmektedir. Bizle öncelikle şunu istiyoruz.

Keman eğitim videoları açarak özellikle Kaya Sanat Akademi Keman Kursu Keman Eğitim Videoları olarak mutlaka  eğitimler telefon veya tabletten açıp izletmenizi tavsiye ederiz.

Bu videoları izlerken sıkılıp sıkılmamak konusunda gözlemlemenizi isteriz. Eğer ki çok hevesli ve çok güzel gözlemler elde ettiyseniz o zaman İzmir’de keman kursu veya online keman kursu araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı