Kaya Sanat Blog

Elektro Keman Tavsiyeleri

Bu içerikte sizlere elektro keman kursu ile ilgili faydalı bilgiler bulabileceksiniz. Çok farklı bir tınısı ve çekiciliği olan elektro keman çalmak zor değildir. Bu konuyla ilgili detaylı yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Elektro keman daha çok hoparlör veya ses sisteminde sonuç alabileceğiniz pil ile çalışan bir enstrümandır.

Elektro Keman Çalmak Zor Mu?

Elektro Keman Çalmak Zor Mu

Elektro keman çalmak aslına bakarsanız klasik keman çalmak arasında çok fark yoktur. Fakat elektro keman çalarken biraz daha farklı teknikler kullanılır. Elektro keman çalmak için klasik keman kursuna gitmek gerekir.  Elektro keman kursuna direk olarak başlamak çok verimli olmayacaktır. Çünkü öncesinde normal keman üzerinde doğru teknik ile doğru sesleri basmanız gerekecektir. Yani sizler önce klasik batı müziği ile baskılarınızı oturttuktan sonra elektro kemana geçmeniz daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

Klasik Keman Çalan Elektro Keman Çalabilir Mi? Dilerseniz bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Elektro keman da kendinizi iyi ifade etmek için keman pozisyonlarını mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü daha çılgın ve kulağa güzel gelecek çalım için 1 pozisyon da çalmak sizleri tatmin etmeyecektir. Tabi ki de öncesinde 1. pozisyon da alıştırmalarınızı elektro keman da da yapabilirsiniz.

Elektro keman doğrusudur. Fakat bazen elektronik keman da denebiliyor. Özet olarak önce batı müziği keman kursu sonrasında ise yavaş yavaş elektro kemanda da performans sergileyebilirsiniz.

Elektro Keman Fiyatları

Elektro Keman Fiyatları

Bu yazımız da sizlere elektro keman fiyatlarından bahsedeceğiz. Elektro keman fiyatlarının da çok pahalı olanları da var uygun olanları da var. Sizlere nasıl bir elektro keman almanız gerektiğiniz anlatmaya çalışacağız. Elektro keman alırken çalmadan kesinlikle almamanız gerek. Elektro keman da önemli olan keman köprüsünün altında bulunan manyetikleri yani ses alıcıları önemlidir. Bundan dolayı manyetik kötü ise keman sesi de kötüdür. Bundan kaynaklı elektro aşağıda keman marka modelleri verdiğimiz kemanlara bakmanızı öneririm.

Elektro keman fiyatları olarak ortalama 1500 ile 10.000 lira değerinde bir alt üst fi oranı vardır. Görüntüsü çok güzel muhteşem fakat ses olarak sizlere ” bu ne yaa” dedirtecek olan kemanlardan almamalısınız.

Sizleri tatmin edecek elektro keman fiyatları ortalama 2000 veya 3000 lira arasında olan elektro kemanlardır Çok kaliteli olmasa da sizlerin isteyeceği tarz da ki kemanlardır.

Elektro Keman Modelleri

Elektro Keman Modelleri

Elektro keman modelleri içerisinde en kaliteli ve ömürlük satın almak isterseniz. Yamaha elektro keman alabilirsiniz. Yamaha sv 150 şuan için 12000 lira olduğunu üzülerek söylemeliyiz. Profesyonel olarak müzisyen değilseniz çok da gerek olmadığını söyleyebiliriz.

Kinglos Elektro Keman

En çok satılan ve fiyat olarak da sizleri üzmeyen elektro kemanın görüntüsü ve sesi de fena değildir. 2750 lira gibi bir rakamla sahip olabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Kinglos elektro keman yapısı da yamaha elektro keman yapısına benzemektedir. Yani fiziksel olarak yamaha diye hava atabilirsiniz. 🙂

Abonoz aksamı ile kalitesinden de ödün vermeyen elektro keman fiyatı ile gayet önerilebilir rakamlardadır.

Slienza Elektro Keman

Slienza elektro keman ise model olarak klasik kemanın içerisi oyulmuş gibidir. Daha çok normal kemanı andırabilir. Üzerinde bas , tiz ve mid ayarlamalarını yaptığımız  ekolayzer  mevcuttur. Fiyat olarak kinglos elektro kemandan daha uygundur. Şuan da 2000 lira civarında sahip olabilirsiniz. Ses olarak bizleri tatmin etse de tipinden dolayı tercih etmedim.  Sanırım elektro keman dediğimiz de biraz daha tipi değişik bir enstrüman canlanıyor gözümüz de 🙂

Ns Elektro Keman

Ns elektro kemanlar da yamaha kemanların bir alt modeli yada aynı eş değer de görülebilir. Yurt dışında ns elektro kemanlar çok kullanışlıdır. Akort yapmak için burguların olmadığını görebilirsiniz. Fiat olarak şuan 8000 lira civarındadır.

Elektro Kemana Uygun Amfiler

Elektro Keman Amfileri

Elektro kemanlar tek başına kullanıldıklarında ses çıkmaz. Elektro kemana özgü ses sistemleri yani amfi dediğimiz aletlerden kullanmak gerekir. Aslına bakarsanız elektro gitar amfileri elektro keman için de uygundur. Sadece elektro keman da kullanılan amfi bulunmamaktadır. Genel olarak elektro gitar amfilerini kullanırız. Gayet performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Elektro gitar amfisi alırken üzerinde mutlaka distortion reverb efektleri olmasına zen göstererek almalısınız. Diğer türlü sadece distortıon olupr reverb olmazsa ses kalitesi çok daha kuru gelir. Zevk alma konusunda önceliğiniz reverb sonrasında distortion ve bas tiz ve mid ayarı olan bir ekolayzera sahip elektro keman almalısınız.

  • Roland Cube Elektro Gitar Amfisi
  • Fender Champion 20 Elektro Gitar Amfisi
  • Line 6 Spider V 20 MKII Elektro Gitar Amfisi
  • Bluesman Elektro Gitar amfisi

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir